Login to your account

Username *
Password *

Lietuvių „Equite“ vystomas kainų palyginimo startuolis „Sherlook“ pradėjo veiklą Rumunijoje

By Integrity Spalio 18, 2022 316

Lietuvos mišrių investicijų įmonės „Equite“ vystomas pirmasis startuolis „Sherlook“ oficialiai pradėjo veiklą – 4 mln. eurų įvertinta kainų palyginimo platforma jau gali naudotis Rumunijos rinkos dalyviai. Priklausomai nuo veiklos rezultatų „Sherlook“ mato galimybes plėstis į dar 3-4 rinkas Centrinėje ir Rytų Europoje.

Internetinė kainų palyginimo platforma „Sherlook“ lankytojams Rumunijoje leidžia palyginti draudimo bendrovių ir mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjų pasiūlymus ir iškart tapti jų klientais.

Nors Lietuvoje ir turime analogų, Rumunijos rinkoje „Sherlook“ pasiūlys unikalių sprendimų – iki šiol čia nebuvo galima vienoje vietoje palyginti Kasko ir būsto draudimo pasiūlymų. Pats startuolio vystymo procesas ir buvo įdomus – kūrėme verslą iki šiol mums mažai pažįstamoje rinkoje bei praktiškai viskas vyko nuotoliniu būdu. Vietoje mūsų komanda lankėsi vos tris kartus. Dabar ten turime vietinį vadovą, o patys iš Lietuvos prisidedame prie verslo vystymo ir techninės dalies priežiūros“, – sako Vytautas Staugaitis, „Equite“ partneris, rizikos kapitalo padalinio vadovas.

Liepos pabaigoje, dar nepradėjus oficialios veiklos „Sherlook“ iš privataus investuotojo pritraukė ankstyvos plėtros (angl. seed) 300 tūkst. eurų investiciją. Pastaroji startuolį įvertino 4 mln. eurų. Pati „Equite“ į platformos vystymą pirminiame etape investavo 500 tūkst. eurų.

Šiame sektoriuje matome didelį potencialą – jau sulaukėme ir investicinių fondų dėmesio su kuriais kalbame dėl galimų papildomų investicijų platformos plėtrai. Pavyzdžiui, Rumunijoje tokių internetinių kainų palyginimo platformų rinkos dalis transporto priemonių pardavimuose sudaro tik 6-8 proc., o potencialų klientų čia itin daug – Rumunijoje gyvena beveik 20 mln. gyventojų. Analogišką situacijoje matome dar 3-4 šalyse Centrinėje ir Rytų Europoje“, – pastebi V. Staugaitis.

Pasak jo, „Sherlook“ startas – svarbus žingsnis įgyvendinant „Equite“ investicijų į rizikos kapitalą strategiją.

Šioje srityje elgiamės kitaip nei didžioji dalis rizikos kapitalo investuotojų. Patys viduje akseleruojame startuolius iki vadinamosios MVP (angl. minimum viable product) stadijos, esant poreikiui pritraukiame išorinius investuotojus ir startuolį paleidžiame į rinką. Su „Sherlook“ būtent taip ir padarėme. Šiuo metu portfelyje turime dar du ankstyvoje stadijoje esančius projektus, o per artimiausius trejus metus planuojame išvystyti 3-5 startuolius“, – teigia V. Staugaitis.

Pernai veiklą pradėjusi mišrių investicijų įmonė „Equite“ investuoja į penkias pagrindines kryptis: žaliosios ekonomikos projektai, privatusis skolinimas bendrovėms, investicijos į privataus kapitalo įmones, nekilnojamąjį turtą ir rizikos kapitalą.

Rate this item
(0 votes)