Login to your account

Username *
Password *

Robotikos Akademija - pirmasis technologinis būrelis išleidęs pratybas vaikams

By Robotikos akademija Rugsėjis 28, 2018 4726
Robotikos Akademijos turinio padalinys Robotikos Akademijos turinio padalinys

Jau 6-ąjį rudenį Robotikos Akademija kviečia vaikus ir jaunuolius burtis ir keisti Lietuvos ateitį kartu. Šių metų pagrindinės naujovės: atnaujintos programos, didžiausias jaunų ir profesionalių mokytojų kolektyvas, sukurtos pratybos skirtos vaikams nuo darželinukų iki ketvirtos klasės. Taip pat Akademija užsibrėžė tikslą paruošti programą vaikams ir jaunuoliams nuo 4 iki 14 metų ir taip tapti 10 metų akademiją.

Tapimas 10 metų akademija didelis, tačiau natūralus žingsnis.

Šeštąjį rudens sezoną pasitinkanti Akademija nesustoja ir kuria didelius veiklos planus. Artimiausių trijų metų tikslas - užaugti į 10-ies metų Akademiją, kai vaikas pradėjęs lankyti būrelį 4 metų, pabaigti galės 14.

Tėvai, patikėdami mums ugdyti savo vaiką, tikisi naudos. Ne tik smagaus vaiko laisvalaikio, naujų draugų, bet ir žinių bei įgūdžių. Leisdami vaiką į dailės ar muzikos mokyklą tėvai tarsi užsigarantuoja, kad vaiko pasiekimai turi būti įvertinti. Kodėl to nepadarius su robotika? Tad ėmėme planuoti kaip sukurti 10-ies metų programą, kuri suteiktų tiek pat, o gal net ir daugiau naudos. Eidami šiuo keliu per 3 metus sukursime papildomas, stiprias integruoto ugdymo robotikos programas penktoms, šeštoms, septintoms ir aštuntoms klasėms. Kiekvieni mokymosi metai bus verti 40 kreditų, o visas pilnas Robotikos Akademijos kursas sudarys 400 kreditų. Tiems, kas pradėjo lankyti būrelį ne nuo 4 nėra ko nerimauti - bus organizuojami papildomi kursai, moduliai, stovyklos, kad žinios ir praktiniai gabumai būtų įgyti ir užtvirtinti. Tokiu būdu vaikai nuo jauno amžiaus susipažins su akademine sistema, inžineriniu ir moksliniu mąstymo metodais, - sakė Krsitijonas Vasiliauskas, vienas iš Akademijos įkūrėjų bei turinio padalinio vadovas.

Unikalios neformalaus švietimo pratybos

Robotikos Akademija yra turbūt pirmasis technologinis būrelis Lietuvoje sukūręs savo pratybų sąsiuvinius vaikams nuo 4 iki 10 metų.

Kurdami pratybas su turinio komanda norėjome, kad jos būtų tokios, kurias norisi į rankas paimti kiekvienam vaikui. Kad turinys, užduotys būtų įveikiamos, leidžiančios pažymėti savo mokslinį ir inžinerinį mąstymo metodus. Gal skamba ir sudėtingai ar juokingai, tačiau tikrai taip – vaikai, dokumentuodami savo atliktus bandymus, jau mokosi dirbti kaip maži šiuolaikiniai mokslininkai. Pratybos leis būrelyje įgytas žinias užtvirtinti, kad vėliau būtų lengviau prisiminti. Be to tai bus puiki priemonė tėveliams pamatyti bent akies kampučiu, ką vaikai veikia būreliuose, ko išmoksta, kokias temas nagrinėja, - sakė Kristijonas.

Pratybose kiekvienai pamokai skirta po 2 puslapius smagių užduočių pagal vaikų amžiaus lygį. Darželinukai daug spalvins, pieš, vyresnieji galės atlikti skaičiavimus ir matavimus. Šios pratybos nėra privalomos, tačiau tikrai smagios. Dailiai įrištos ir spaustuvėje atspausdintos pratybos kainuoja 4,00€ trims mėnesiams, o nenorintys jų pirkti – kiekvieną savaitę galės atsispausdinti užduotis iš savo paskyros. Jas rasti ir susipažinti plačiau galima svetainėje http://robotikosakademija.lt/pratybos/.Padeda Lietuvos jaunimui atrasti mokymo džiaugsmą

Ypatingai svarbu tai, kad Akademija ir toliau augina jaunų mokytojų kartą. Čia dirba asmenys mėgstantys savo darbą, norintys ir mokantys dirbti su vaikais.

Pagal tėvų ir vaikų atsiliepimus galime džiaugtis, kad pas mus dirba stipriausiai apmokyti jauni mokytojai. Jie, kartu su turinio padaliniu nuolat renka atsiliepimus iš vaikų, kas jiems buvo įdomu būrelyje, kas nelabai, todėl šiemet galėjome patobulinti pamokas pagal 5000 vaikų atsiliepimus. Didžiuojamės turėdami ypatingų ekspertų grupę, kurie nebijo siūlyti savo idėjų ir drąsiai, bet mandagiai reiškia nuomonę, - sakė K.Vasiliauskas.

Mokytojai rudens mokymų metu atnaujino žinias. Mokyti programuoti ir konstruoti geba daugelis, tačiau pasakoti įtraukiančią istoriją, valdyti klasę pasitelkiant šiuolaikines pedagogikos, andragogikos ir psichologijos žinias gali ne kiekvienas. Džiaugiamės, kad į savo kolektyvą priėmėme daugiau nei 30 jaunų mokytojų, kurie yra nusiteikę vaikams įpūsti meilę mokslui ir atradimams. Jie jau išbandė savo jėgas vesdami vaikams pačias smagiausias robotikos edukacijas (šių metų tema – robotai ir dirbtinis intelektas), o netrukus ims mokyti vaikus robotikos pamokose.

Mūsų kolektyvo amžiaus vidurkis 26 metai. Galime didžiuotis, kad tokie jauni asmenys nori mokyti vaikus ir tapti tokiais mokytojais, apie kokius svajojo mokykloje. Juk kiekvienas atsimename tą mokytoją, būrelio vadovą, kuris pakeitė mūsų požiūrį į namų darbus, galbūt padėjo atrasti kelią į šiandienos profesiją. Tad jei pas mus dirbantys būrelių vadovai įkvėps vaikus naudoti technologijas kūrybai, atradimams, o ne betiksliam klaidžiojimui internete – būsime laimingi. Auga išmani ateities karta, kuri keis Lietuvą ir, tikiu, padarys ją išradėjų šalimi, - kalbėjo Džiugas Lukas Eidukas, Robotikos Akademijos direktorius.

Kiekvienais metais sukuria daugiau nei 600 akademinių valandų turinio

Visos 2018/2019 sezone naudojamos programos yra atnaujintos. Konstrukcijos patobulintos, o pamokų medžiaga atnaujinta ir ypatingai pagražintos prezentacijos - tarsi animaciniai filmukai. Konsktrukcijos atnaujintos taip, kad būtų nematytos vaikams, o kai kurios sukurtos visiškai iš naujo tam, kad draugiškieji išradėjai galėtų ir toliau patirti techninės kūrybos džiaugsmą. Kiekvienos pamokos turinys buvo peržiūrėtas ir suderintas su formaliuoju švietimu ir vaikų pomėgiais, žaidimų madomis, pagal amžiaus grupę. Tad vaikai būrelio metu ateidami su savo žinių bagažu iš formaliojo švietimo, galės tas žinias pritaikyti ir/arba pakartoti robotikoje, mėgausis kūryba ir jiems patinkačiomis temomis. Labai svarbu kiekvieno mokomojo dalyko teorinį aspektą panaudoti praktikoje, tad vaikai visad galės jaustis jaukiai, dalintis žiniomis su kitais.

Visas Robotikos Akademijos kolektyvas sveikina visą akademinę bendruomenę, tėvelius, vaikus ir savo partnerius su naujais mokslo metais, nauja pradžia. Kiekvienas galime prisidėti prie to, kad vaikų išsilavinimas būtų geresnis, laisvalaikis prasmingesnis ir ateitis šviesesnė. Auginkime draugiškus išradėjus... ir savyje. Ir nepamirškime kasdien sužinoti šį tą naujo, įdomaus ir tuo pasidalinti su aplinkiniais.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Trečiadienis, 21 Lapkritis 2018 17:52