Login to your account

Username *
Password *

FinTech savaitėje: nuo ateities mokėjimų iki blockchain revoliucijos

By INK agency Spalio 22, 2018 3527
Rise Vilnius FinTech Week Rise Vilnius FinTech Week

Spalio 22-26 dienomis Vilniuje prasideda pirmą kartą Lietuvoje organizuojama finansinių technologijų savaitė – „Rise Vilnius FinTech Week“. Jos metu visi, besidomintys FinTech industrija, turės galimybę išgirsti apie šios srities plėtrą Lietuvoje, ateities perspektyvas, iššūkius bei įžvalgas apie naujausius pasiekimus iš finansinių technologijų srities lyderių lūpų. Tarptautinė FinTech bendruomenė „Rise Vilnius“ šią savaitę kviečia į jų organizuojamus renginius, seminarus, diskusijas bei susitikimus aktualiausiomis FinTech temomis.

Pasak „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomojo direktoriaus Mariano Andrade Gonzalez, šis renginys – tai puiki galimybė FinTech atstovams padiskutuoti apie tai, kur link juda Lietuva ir kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų.

„Pirmą kartą Lietuvoje visą savaitę kartu su geriausiais FinTech ekspertais nagrinėsime finansinių technologijų ekosistemą. Šioje šalyje yra daugybė talentingų ir kompetentingų IT žinovų, kurių dėka esame ganėtinai ryškūs FinTech žemėlapyje ir manau, kad jau netrukus galėsime Vilnių vadinti naujuoju Singapūru. Mano nuomone, netolimoje ateityje žmonės norės vis mažiau mokėti už bankinius pinigų pervedimus, o mokėjimų tendencijos taps dar inovatyvesnėmis. Tad tikiu, kad Lietuva žengia į FinTech amžių ir mes pasiryžę jį pasitikti“, – prognozėmis dalinasi M. A. Gonzalez.

Finansinėms technologijoms skirtos savaitės metu bankų ir startuolių atstovams, FinTech ekspertams ir visiems šia sritimis besidomintiems asmenims bus pristatytos aktualiausios temos: blockchain technologijų ateitis bei perspektyvos tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, bankų ir FinTech startuolių tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, „sandbox‘ų“ aktualumas šiandien ir ateityje, naujausios mokėjimų technologijos, inovacijų pažanga bei Lietuvos FinTech strategija ir įvaizdis Baltijos šalių regione ir Europoje.

Pirmąją FinTech savaitės atidarymo dieną apžvalgą apie finansinių technologijų sektorių mūsų šalyje pristatė „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas:

„Užsienyje mūsų FinTech klasteris jau pretenduoja tapti šalies vizitine kortele. Tai vienintelė verslo niša, kuri artimoje ateityje gali išskirti Lietuvą kaip pirmaujančią pasaulyje. Įmonės iš Singapūro, Izraelio ir kitų technologiškai pažengusių valstybių randa čia ne tik progresyvią reguliacinę aplinką, kuri leidžia teikti savo sprendimus Europoje, bet ir nuolat augančią bendruomenę, be kurios nebūtų įmanoma tų sprendimų plėtoti ir vystyti. Ambicijai pagrįsti Lietuva per ateinančius dvejus metus privalo pritraukti bent 3 pasaulinio lygio žaidėjus“, – teigia M. Katinas.

Diskusijoje apie FinTech strategiją Lietuvoje dalyvavęs „Fintech Lithuania Powered by Infobalt“ direktorius Paulius Vertelka tikino, kad nors Lietuva ir yra „aptikta“ FinTech sėkmės, tačiau užmigti ant laurų nevertėtų.

„Šiuo metu yra iškeltas tikslas Lietuvą pasaulyje garsinti kaip patikimų FinTech įmonių šalį. Norime parodyti, jog esame unikalūs, turintys išskirtinę sėkmės istoriją ir savo pavyzdžiu užkrėsti kitus“, – sako P. Vertelka.

FinTech savaitę atidarė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, o savo patirtimi ir įžvalgomis visos savaitės metu dalinsis „ORCA Alliance“ įkūrėjas ir vadovas Natan Avidan, kripto ekonomikos organizacijos prezidentas Vytautas Kašėta, „Startup Division“ įkūrėjas ir vienas iš „BitDegree“ įkūrėjų Danielius Stasiulis, „Desico“ generalinis direktorius Laimonas Noreika, vienas iš „Edgeless“ įkūrėjų Tomas Drakšas, „WePower“ vyriausiasis rinkodaros specialistas Gytis Labašauskas, „Swedbank“ atviros bankininkystės partnerystės vadovas Gediminas Misevičius. Savaitę vainikuos „Design Thinking“ instruktoriaus Ugniaus Savicko vedama paskaita apie inovacijas FinTech ir finansinių technologijų aistruoliams skirtas susitikimų su kolegomis vakaras (networking‘as).

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Trečiadienis, 21 Lapkritis 2018 17:13