Login to your account

Username *
Password *

„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą

By Tele2 Balandis 24, 2024 84

Jei norite visada žinoti, kur yra ir ką veikia jūsų draugai, jus nudžiugins jau ruošiama socialinio tinklo „Instagram“ naujovė. Platformos kūrėjai patvirtino, kad netrukus pristatys funkciją „Friend Map“, kuri leis realiu metu matyti, kur yra jūsų draugai.

Pasak Justinos Antropik, „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovės, nors panašias galimybes anksčiau jau siūlė ir kitos platformos, daliai naudotojų gali kilti susirūpinimas dėl savo privatumo.

Rinkoje pasitaikė ir anksčiau

Nuotraukų ir vaizdo įrašų dalijimosi platformą „Instagram“ valdanti įmonė „Meta“ patvirtino, kad kuria „Friend Map“ funkciją. Šiame draugų žemėlapyje bus galima matyti dabartinę visų draugų buvimo vietą, taip pat palikti visiems matomas trumpas žinutes arba užrašus. Tiesa, tai ne pirmas toks atvejis, kai ta pačia platforma ar įrenginiais besinaudojantys žmonės savo lokacija gali dalintis vieni su kitais.

„Ši funkcija panaši į kito populiaraus socialinio tinklo „Snapchat“ funkciją „Snap Map“, kuri taip pat leidžia matyti, kur šiuo metu yra jūsų draugai. Panašiu įrankiu jau galėjo naudotis ir „iPhone“ telefonų savininkai – juose veikia funkcija „Find My“, kurioje galima matyti susietų įrenginių buvimo vietą. „Instagram“ leis ne tik pasidalinti buvimo vieta, bet ir palikti pranešimus, pavyzdžiui, apie aplankytą restoraną ar sudominusią parduotuvę“, – sako J. Antropik.

Pasak ekspertės, „Instagram“ jau kurį laiką ėmėsi priemonių savo programėlėje siūlomo žemėlapio tobulinimui. 2022 m. pabaigoje bendrovė pristatė paieškos žemėlapį, kuris leido naudotojams tyrinėti nuotraukose pažymėtas vietas ir filtruoti vietos rezultatus pagal konkrečias kategorijas – restoranus, kavines ir grožio salonus. 

„Jauni platformos naudotojai, ieškodami naujų vietų, dažniau pasitelkia tokias programėles kaip „Instagram“ ir „TikTok“, o ne „Google“ paiešką ar žemėlapius. Galima sakyti, kad šia nauja funkcija „Instagram“ nori savo naudotojams suteikti dar vieną priežastį praleisti daugiau laiko šioje, o ne kitose programėlėse“, – pastebi J. Antropik.

Bendrovės teigimu, kol kas ši nauja funkcija yra tik kuriama ir naudotojams dar neprieinama. Kada ją jau bus galima išbandyti visiems dar nepranešama. 

Rūpestis dėl privatumo

Tiesa, kai kuriems naudotojams ši funkcija gali kelti klausimų dėl privatumo. Ar visuomet dalintis savo buvimo vieta su kitais – saugu? Anot J. Antropik, visų pirma, „Instagram“ draugų žemėlapis leistų naudotojams pasirinkti, kas gali matyti jų buvimo vietą.

„Panašu, kad naudotojai galės patys pasirinkti, su kuriais sekėjais dalytis savo buvimo vieta. Pavyzdžiui, tik su tais, kuriuos sekate pats, o jie – jus, arba tik su artimiausių „Close Friends“ draugų sąrašu, arba visai su niekuo. Žemėlapyje taip pat būtų „Ghost Mode“ nustatymas, kuris paslėptų jūsų paskutinę aktyvią buvimo vietą“, – pastebi „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė.

„Instagram“ kūrėjų teigimu, buvimo vietos duomenys taip pat būtų papildomai apsaugoti galutiniu šifravimu. Tai reiškia, kad jie nebūtų prieinami trečiosioms šalims. 

Rate this item
(0 votes)
RRT: didelė gyventojų dalis neišnaudoja el. parašo teikiamų galimybių

Ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus: ką reikia žinoti apie stalčiuje laikomus senus išmaniuosius?

Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 7 patarimus, kaip apsaugoti savo duomenis

Informacinių sistemų programavimas viešajam sektoriui: pagrindiniai privalumai

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

„TikTok“ soc. tinkle plintantys finansiniai patarimai – pasitikėti ar geriau neprasidėti?

Dubajuje „Huawei“ pristatė naujus inovatyvius produktus: dėmesys dizainui ir sveikatos stebėjimui

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas

„Vinted“ po spartaus augimo metų fiksavo pelną ir toliau investuoja į ateitį

Viešasis sektorius ir technologijos – kaip „GovTech Lab“ surado nestandartinį inovacijų kūrimo modelį

5G, dirbtinis intelektas ir dronai – verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui be žmogaus įsikišimo

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio

Tyrimas: ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?