Login to your account

Username *
Password *

5G ir DI ima dirbti kartu: ar pagaliau galėsime iš anksto sužinoti kur suklupsime tam, kad pasidėtumėme pagalvę? 

By Tele2 Vasario 23, 2023 270

Dirbtinio intelekto raida pastaraisiais metais įgavo neįtikėtiną pagreitį. Jei anksčiau jis buvo mistifikuotas ir pažįstamas tik iš filmų, tai dabar nuolat stebina naujais panaudojimo būdais, kurie yra prieinami kiekvienam. Vis labiau tobulėjantį DI papildžius neįtikėtinu interneto greičiu pasižyminčia 5G technologija, atsiskleidžia tikrasis potencialas.

Fizikos mokslų daktaras Evaldas Stankevičius sako, kad mokslininkams šiuos du technologinius proveržius sujungus į sinergiją, to naudą vis labiau pajaučia ir žmonės ir verslai. 

„Sugretinus šias dvi technologijas, jos atveria naujų kelių kompiuterinių algoritmų panaudojimui. DI sudarytas iš taisyklių ir komandų, kurios stiprina programų gebėjimą mokytis. Algoritmas apdoroja gautus duomenis, o vėliau juos naudoja tobulėjimui ir gali atlikti užduotis naudojantis sukauptomis žiniomis.

DI galimybės, pasitelkus plačiajuostį naujos kartos 5G ryšį, plečiasi. Technologija užtikrina sklandų ir greitą didelio kiekio duomenų perdavimą. Įgalinus duomenų srautą DI gali sukurti tikslesnius modelius ir prognozes“, – aiškina dr. Evaldas Stankevičius, „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas. 

Verslo automatizacija

Naujos kartos 5G ryšį sugretinus su dirbtinio intelekto pajėgumais, atsiveria naujos procesų automatizavimo galimybės. Pavyzdžiui, dirbtinis intelektas jau naudojamas procesų analizei. Algoritmai mokosi apdoroti didžiuosius duomenis, kurie leidžia priimti į kuo geresnį rezultatą orientuotus sprendimus. Sumanus paslaugų automatizavimas sumažina žmogiškosios klaidos tikimybę, analizuoja turimus duomenis ir pasiūlo, kaip geriausia elgtis toliau.

Eksperto teigimu, šios dvi technologijos – 5G ir dirbtinis intelektas – turi potencialo būti plačiai naudojamos ir atliekant gamybines operacijas.

Naujos kartos ryšio ir kompiuterinio algoritmo derinimas specialistams padės prižiūrėti įrangą, stebėti gamybines mašinas ir identifikuos bei įspės juos apie galimas problemas. Netolimoje perspektyvoje – ir nuotolinis mechanizmų valdymas, kuomet techninis personalas galės valdyti įrenginius fiziškai nebūdami savo darbo vietoje. 

Autonominės transporto priemonės 

Eismo pralaidumas ir saugumas – tai dar viena sritis, kurioje 5G ir dirbtinio intelekto sinergija turi potencialo sukurti proveržį. Technologija padės specialistams užtikrinti sklandų šviesoforų veikimą, kuris palaikytų optimalų eismo srautą. Pavyzdžiui, apdorojant duomenis kontroliuoti šviesoforo perjungimo intervalus atsižvelgiant į transporto judėjimą konkrečioje atkarpoje. 

Taip pat ieškoma galimybių užtikrinti saugų autonominių transporto priemonių judėjimą. Judesio jutiklis, naujųjų technologijų pagalba, lengviau ir sparčiau apdoros gaunamus duomenis, įvertins kitų transporto priemonių judėjimą. Todėl kelionės autonominėmis transporto priemonėmis turėtų tapti ne tik saugesnės, bet ir patogesnės keleiviams. 

Tobulėjanti sveikatos priežiūra

Dabartiniam žmogui sveikatos rodiklių stebėjimas – jokia naujiena. Išmanūs laikrodžiai matuoja įvairius rodmenis, tačiau DI ir 5G technologijų raida nuteikia optimistiškai – jų pritaikomumas sveikatos sektoriuje tik plėsis. Remiantis algoritmais, galima analizuoti gyvybinius rodiklius, įpročius ir organizmo atsaką į vartojamus vaistus.

Visų šių elementų visuma ir turimų žinių pritaikymas leidžia sveikatos priežiūros specialistams suteikti dar tikslesnį gydymą arba atlikti prevencinius veiksmus, kurie padėtų užkirsti kelią negalavimams. 

Rate this item
(0 votes)