Login to your account

Username *
Password *

Naujos kartos televizoriai. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirmieji televizoriai buvo pagaminti 1934 metais, nuo to laiko televizoriai labai patobulėjo ir gali atlikti daugybe funkcijų. Šiais laikais per televizorių ne tik galime žiūrėti televiziją, tačiau galime naršyti internete, išsinuomoti filmą, naudotis mėgstamiausiomis programėlėmis, žaisti žaidimus. Dabar televizoriai turi tiek daug funkcijų ir jų yra tokia gausa, kad net sunku išsirinkti. Taigi, kokiais kriterijais reikėtų vadovautis renkantis patį tinkamiausią televizorių?

Vienas svarbiausių kriterijų renkantis televizorių turėtų būti – televizoriaus dydis. Nors ir labai madingi ir gražūs dideli televizoriai būna, jeigu jūsų kambario erdvė yra nedidelė, nevertėtų rinktis didžiausios įstrižainės televizoriaus. Tai ne tik kenkia akims, tačiau ir žiūrėti iš nedidelio atstumo didelės įstrižainės televizorių yra ne pati geriausia patirtis. Rekomenduojama, kad atstumas nuo televizoriaus būtų 1,5 karto didesnis nei televizoriaus ekrano dydis.

Ekrano tipas. Dar vienas svarbus kriterijus renkantis televizorių. Šiuo metu galima rinktis iš šių ekranų tipu: LED, LCD ir OLED. LED televizoriai yra geresnis pasirinkimas už LCD. Pastarieji televizoriai naudoja liuminescencines lempas, o vaizdas LED televizoriuose yra ryškesnis, tikresnis ir gilesnis. Naujieji OLED televizoriai yra geriausias pasirinkimas norintiems tikrai kokybiško vaizdo ir ieškantiems ekonomiško varianto. Tiesa, jų kaina nėra maža, tačiau OLED televizoriai suvartoja mažiau elektros energijos. Tiems, kas negali sau leisti išleisti didelės sumos, rekomenduojama rinktis naujesnės kartos LED televizorių, jų kokybė puiki ir jie nedaug nusileidžia naujos kartos televizoriams.

Lenktas ar tiesus ekranas. Šiais laikais ypač populiarūs ir madingi lenkti televizoriai. Dažnai jie būna su 3D funkcija, kurios pagalba galima žiūrėti filmus virtualioje realybėje. Tačiau verta pagalvoti kur statysite televizorių, o gal planuojate televizorių kabinti ant sienos? Jeigu norite lenkto televizoriaus, rekomenduojama rinktis jį didelės įstrižainės. Tokiam televizoriui turite turėti pakankamai vietos. Taip pat, jeigu planuojate kabinti televizorių ant sienos, patariame pirkti tiesų televizorių.

Dar vienas labai svarbus momentas – vaizdo apdorojimo sparta. Ji priklauso nuo vaizdo procesoriaus galingumo. Sparta matuojama hercais. Kuo jų daugiau, tuo matomas vaizdas ekrane yra detalesnis. Didžioji dalis Europai pritaikytų televizorių, sparta yra 50Hz arba 100Hz. Tačiau keletas „Full HD“ televizorių gali pasiūlyti net 200Hz vaizdo apdorojimo spartą. Tačiau reiktų nepamiršti, kad ne tik nuo televizorių priklauso kaip detaliai rodys vaizdą. Vaizdo kokybė dar priklauso nuo įrenginių, kurie siunčia vaizdo signalą – televizijos operatoriai, DVD, Blue-ray leistuvai, kurie vaizdo duomenis siunčia 50Hz dažniu. Dažniausiai televizoriai patys sugeneruoja trūkstamą vaizdą, parodo juodą ekraną arba sujungia ir padaro tarpinį kadrų variantą.

Taip pat labai svarbu pagalvoti apie papildomas jungtis. Tokias kaip HDMI, USB, WiFi, Bluetooth ir kitos, su jomis galėsite prie televizoriaus prijungti papildomus įrenginius ir aparatūrą.
Šiais laikais daugelis televizorių turi išmaniąją televizija, kuri jums leis dar labiau mėgautis televizoriaus teikiamomis galimybėmis. Tad jeigu mėgstate žiūrėti filmus ir serialus, pagalvokite apie televizorių su išmaniąja televizija. Galėsite naudotis internetu, klausytis muzikos, žiūrėti mėgstamiausius filmus ir serialus ir naudoti televizorių vietoj kompiuterio ekrano.

Rate this item
(0 votes)