Login to your account

Username *
Password *

Pasitikrinkite, ar jau laikas keisti jūsų išmanųjį telefoną

By Publicum Gegužė 07, 2021 166

Net ir pačiam geriausiam išmaniojo modeliui anksčiau ar vėliau prireikia pamainos. Apie tai jis paprastai praneša subtiliais, dažnai netikėtais ar net kantrybės reikalaujančiais signalais. Statistiškai nustatyta, kad žmonės savo išmaniuosius keičia maždaug kas 28 mėnesius, t.y. kiek rečiau nei kas dvejus metus. Kaip žinoti, kada jau tikrai atėjo laikas keisti išmanųjį?

Jūsų dėmesiui, Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi penkiais atvejais, kai telefono trikdžiai gali pranešti apie tai, kad įrenginys jau paseno.

Greitai išsikraunanti telefono baterija

Egzistuoja labai suprantama priežastis, kodėl žmonės taip domisi, kokios talpos yra naujai pasirodžiusio telefono modelio baterija. Išmanieji su kiekviena įrenginių karta tobulėja ir šiandien jau netgi gali pakeisti kompiuterį. Natūralu, kad funkcijų gausa bei dažnas jų naudojimas reikalauja ir dažnesnio įkrovimo – mažų mažiausiai kas vakarą.

Deja, baterija yra besidėvinti detalė. Ji turi ribotą įsikrovimo/išsikrovimo ciklų skaičių ir artėdama prie jo ribos, baterija paprasčiausiai palaipsniui praranda savo sugebėjimus. Kaip greitai tai įvyksta? Priklausomai nuo modelio, baterija turi kelis šimtus tokių ciklų, tad dėvėjimosi efektą neišvengiamai patirsite maždaug trečiaisiais telefono gyvavimo metais.

Žinoma, visada yra būdų, kaip laikinai išspręsti šią problemą. Pavyzdžiui, galima sumažinti ekrano apšvietimo lygį, užmigdyti kai kurias programėles, po ranka visada turėti belaidį ar automobiliui skirtą įkroviklį. Tačiau taip tik atidėliosite tai, kas neišvengiama. Gera naujiena ta, kad nauji telefonai šiandien pasižymi ne tik talpesnėmis baterijomis, bet ir ypač sparčiu krovimosi procesu.

Sulėtėjęs telefono veikimas

Delsa, ko gero, yra labiausiai erzinantis pasenusio telefono bruožas. Ši bėda anksčiau ar vėliau ištinka visus ilgamečius prietaisus. Išmanieji telefonai nėra jokia išimtis. Jeigu savuoju naudojatės jau keletą metų, greičiausiai pastebėjote ne vieną lėtėjimo simptomą. Pavyzdžiui, programėlės atsidaro tarsi apie kažką mąstydamos, o žaidimai kraunasi kur kas ilgiau nei anksčiau. Galų gale, ir į prisilietimus telefonas reaguoja toli gražu nebe taip sparčiai, kaip telefono naudojimo pradžioje.

Šiuolaikiniai telefonų procesoriai atlieka įspūdingus skaičiavimus, ekranai atkuria neįtikėtino detalumo vaizdus ir t. t. Programėlių kūrėjai savo ruožtu siekia išnaudoti šias technologines galimybes. Tai reiškia, kad senesniems telefonų modeliams galiausiai nebepakanka turimų RAM, CPU ir kitų technologinių resursų, kurių nauji turi daugiau nei pakankamai. Būtent dėl šios priežasties jūsų išmanusis ima veikti lėčiau.

Kurį laiką su šiuo trūkumu galima kovoti vengiant naujų žaidimų ar sudėtingesnių programėlių, bet tai – tik laikina išeitis.

Nebesulaukiate telefono OS atnaujinimų

Tradiciškai tiek „Apple“, tiek „Android“ rudenį pristato naująsias savo operacinių sistemų (angl. Operating System, OS) versijas, kurios telefonams prideda daugiau saugumo, funkcionalumo, patogumo. Tuo pačiu tokie atnaujinimai šiek tiek papildomai apkrauna jūsų telefoną.

Pavyzdžiui, pati naujausia „iOS 14“ šiuo metu veikia su „iPhone 6S“ ir naujesniais modeliais. Pastarųjų savininkai „iOS 15“ jau nebegaus. Savo ruožtu, „Android“ telefonų ciklas dar šiek tiek trumpesnis. Tarkime, „Samsung“ reguliarius atnaujinimus žada trejus metus.

Kas nutinka peržengus šių ciklų ribas? Atnaujinimų jūs paprasčiausiai nebesulaukiate. Tai pavojingiausia dėl jūsų duomenų saugumo – trečiosioms šalims daug lengviau įsilaužti ar nutekinti jūsų telefone esančią informaciją, mat šis nėra paruoštas naujausioms grėsmėms. Lygiai tas pats nutinka ir su naujausiais įrenginio funkcionalumais ar vartotojo sąsajos dizaino atsinaujinimais – be operacinės sistemos atnaujinimų likę išmanieji jų tiesiog nebegauna.

Programėlės arba neveikia, arba yra neprieinamos

Atnaujinimų stoka pasireiškia ir tuo, kad vis daugiau programėlių veikia nuolat strigdamos arba tiesiog negali būti atnaujinamos ir įrašomos. Kitaip tariant, tai reiškia, kad jų kūrėjai jau nurašė jūsų turimą modelį.

Pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau programėlių, kurios naudoja išplėstosios realybės sprendimus. Visai šalia ir virtualioji realybė. Tokių tipų programėlės reikalauja gerokai didesnių technologinių resursų. Tas pats galioja ir mobiliesiems žaidimams. Jie evoliucionuoja ypač sparčiai, tad senesni telefonai su ribotomis grafinėmis galimybėmis ir RAM paprasčiausiai nesusitvarkys su užduotimi.

Kaip žinoti, kad jūsų turimas modelis jau išnaudojo visą savo potencialą? Jis apie tai jums praneš pats. Pastebėsite, kad programėlės vis dažniau staiga sustingsta ir atsisako veikti toliau arba išsijungia.

Prastai veikianti kamera

Gera ir kokybiška kamera yra būtinas šiuolaikiško išmaniojo telefono elementas. Ypač šioje „Instagram“ ir „TikTok“ eroje, kai vis daugiau komunikuojame vaizdais – nuotraukomis bei vaizdo įrašais. Su kiekviena nauja išmaniųjų telefonų karta jų fotografijos gebėjimai vis labiau tobulėja, tad pasenusiu modeliu darytos nuotraukos labai greitai ima išsiskirti iš bendros masės savo akivaizdžiai prastesne nuotraukų kokybe.

Nepamirškite, kad sensta ne tik kameros vidus, bet ir išorė. Norom nenorom ant objektyvų atsiranda įbrėžimų, nugula nešvarumų sluoksnis. Senstelėjusiu telefonu darytas nuotraukas atskirsite dėl to, kad jos atrodys lyg fotografuotos iš už stiklinės ar plastikinės užsklandos – vaizdui truks detalumo ir ryškumo.

Žinoma, kameros trūkumus kurį laiką galima maskuoti nuotraukų redagavimo įrankiais. Visgi tikrąjį fotografavimo džiaugsmą vėl iš naujo atrasite seną modelį iškeitę į naują.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Ketvirtadienis, 13 Gegužė 2021 06:10