Login to your account

Username *
Password *

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

By Integrity Gegužė 06, 2021 631

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio. Nors belaidės ausinės gyvuoja dar kur kas trumpiau nei išmanieji telefonai, bet nuo mūsų taip pat priklauso, ar jos tarnaus ilgai ar – labai ilgai. Ypatingai, kai atsiradus naujiems įrenginiams, pradeda sklandyti daug skirtingų mitų apie jų priežiūrą. Tad, kaip rūpintis savo belaidėmis ausinėmis reikia iš tikrųjų ir ko nepamiršti? 

„Kai išpopuliarėja kokia nors nauja technologija, daugelis pradeda ja naudotis savo kasdienybėje. Puikus šiandieninis pavyzdys – belaidės ausinės. Jos itin patogios dėl savo belaidžio ryšio – nebereikia sukti galvos dėl nuolat susiraizgiusių laidų, o mes galime nevaržomai judėti ir klausytis muzikos. Kita vertus, kaip ir su telefonais ar bet kuriuo kitu išmaniuoju įrenginiu, norint užtikrinti ilgalaikį naudojimąsi belaidėmis ausinėmis, turime atlikti ir tam tikrus namų darbus. Tikriausiai visuomet, pasirodžius naujiems įrenginiams, atsiranda daug mitų ir skirtingų patarimų, todėl visada verta atskirti pelus nuo grūdų ir rūpintis belaidėmis ausinėmis taip, kaip rekomenduoja specialistai“, – teigia Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

  1. Adatėles ar smeigtukus iškeiskite į ausų krapštukus

Kaip teigia Š. Urbonas, aktyviai naudojantis belaidėmis ausinėmis – būtina ir jų priežiūra bei valymas. Specialistai rekomenduoja belaides ausines valyti bent kartą į savaitę. Kita vertus, įrenginių ekspertas pataria ausinių priežiūrai nesirinkti smailių ar labai plonų daiktų. 

„Belaidės ausinės – labai smulkios ir lengvai telpa mūsų delne. Todėl kartais vartotojai, norėdami sugauti ir ištraukti iš vidinės jų dalies, pavyzdžiui, dulkę, bando tai daryti su adata ar kitu plonu smigiu daiktu. Tai labai padidina riziką pažeisti įrenginio membraną, kontaktus ar kitas smulkias dalis, kurių iš ausinių išorės netgi nematome. Taip pat bandant dulkes išgaudyti su adata ar kitu panašiu daiktu rizikuojame apibraižyti ir pačias ausines. Kaip alternatyvą saugiam ir efektyviam ausinių valymui galima naudoti ausų krapštukus – abi jų pusės gausiai apsuktos vata, o ji nebraižo paviršių, bet lengvai surenka visas dulkes ar kitus nešvarumus. Ausinių išorei ar jų dėklui, norint pašalinti pirštų atspaudus, puikiai tinka, pavyzdžiui, akinių stiklams valyti skirtos servetėlės“, – sako ekspertas.

  1. Neorganizuokite ausinių ir raktų dvikovos

„Svarbus patarimas tiems, kas dar pratinasi prie belaidžių ausinių ir užsimiršę nejučiomis tiesiog įsideda jas į kišenę – naudokitės ausinių dėklu. Kartais per skubėjimą galime greitai sumesti ausines į kuprinę, kurioje lyg tyčia pasitaikys ir kokių smulkių aštresnių daiktų ar į kelnių kišenę, kur ausinių tyko mūsų raktai. Kadangi belaidžių ausinių nesaugo laidai – jas gali apibraižyti raktai ar kiti aštrias briaunas turintys daiktai. Kita vertus, belaidės asinės turi ir apsaugą, kurios niekada neturėjo smulkesnės laidinės ausinės – krovimosi dėklą, tad užtenka įprasti panaudojus visuomet sugrąžinti jas į dėklą“, – išskiria Š. Urbonas.

  1. Įprotis dažnai krauti ausines – meškos paslauga

Pasak eksperto, vienas didžiausių išmaniųjų telefonų mitų, su kuriais teko ilgą laiką kovoti – telefono krovimas per naktį. Kalbant apie belaides ausines, šį mitą taip pat reikėtų prisiminti bei jį laiku išgyvendinti.

„Kaip ir su išmaniaisiais telefonais, belaides ausines gali kilti pagunda krauti tada, kai tik turime laisvą minutę ir vos po poros valandų klausymo. Toks noras tikrai suprantamas, nes aktyvaus pasivaikščiojimo metu mažiausiai norisi, kad nustotų groti muzika ar klausoma audioknyga. Kita vertus, įprotis itin dažnai krauti ausines – arba krauti jas per visą naktį – gali pakenkti. Nes, kaip ir su telefonais, dažnai kraunamos ausinės, ypač, kai jos dar neišsikrovusios, ilgainiui gali net ir po pilno įkrovimo pradėti veikti trumpiau. Be to, visuomet atkreipkite dėmesį į tai, kiek belaidės ausinės gali groti po pilno įkrovimo ir įpraskite jas krauti orientuodamiesi į tai. Pavyzdžiui, naujos „Huawei“ ausinės „FreeBuds 4i“ po pilno įkrovimo gali veikti iki 10 valandų, tad jei per dieną naudojotės jomis vos 2 valandas – krauti galėsite tik kitą ar dar kitą dieną“, – nurodo Š. Urbonas.

  1. Leiskite ausinėms mėgautis vasara ant kranto

„Kadangi belaidės ausinės neturi laidų ir labai patogiai įsistato į mūsų ausis, kartais galime apskritai pamiršti, kad jos ten yra. Nors tai – ausinių privalumas, prasidėjus vasarai gali atsirasti su tuo susijusių iššūkių, pavyzdžiui, užsimiršus įšokti į ežerą kartu su ausinėmis. Kadangi jos belaidės, iškritus iš ausų gali tekti ne kartą nerti atgal į ežerą jų ieškant, o didelė drėgmė ir gylis ausines veikia taip pat kaip išmaniuosius telefonus. Tad visos telefonams skirtos taisyklės kalbant apie išorines grėsmes tinka ir ausinėms – nereikėtų palikinėti jų karštą dieną po tiesioginiais saulės spinduliais ar mirkyti vandenyje. Nors šiuolaikinės ausinės yra kūrėjų apsaugomos nuo drėgmės ar dulkių, papildoma atsarga gėdos nedaro“, – pabrėžia specialistas. 

  1. Prieš naudodami – pasimatuokite

Prieš išsiruošiant į pirmą pasivaikščiojimą ar kelionę, visuomet pasimatuojame naujus batus, kuriais avėsime ir įsitikiname, kad jie patogūs. Pasak Š. Urbono, panašią praktiką reikėtų taikyti ir prieš naudojantis belaidėmis ausinėmis.

„Prieš pirmą kartą naudojantis belaidėmis ausinėmis ar rengiantis pasiimti jas visai dienai su savimi, būtina įsitikinti, kad jos tikrai patogiai laikosi mūsų ausyse, taip pat nespaudžia ar lengvai neiškrenta. Būtent tam tikslui su ausinėmis paprastai yra bent keli skirtingi antgaliai, kuriuos galime savarankiškai pasikeisti ir įsitikinti, kad ausinės patogiai ir, svarbiausia, tvirtai laikosi mūsų ausyse. Jei jų antgalis, pavyzdžiui, per mažas ir ausinės lengvai iškrenta mums iš ausų – laukia papildomi nepatogumai. Todėl prieš ilgesnį naudojimąsi ne tik verta pasirinkti mums patogiausius antgalius, bet ir kurį laiką pabandyti pavaikščioti su ausinėmis ir pasiklausyti muzikos, o įsitikinus, kad viskas patogu – pradėti jomis naudotis“, – apibendrina ekspertas.

Rate this item
(0 votes)