Login to your account

Username *
Password *

Netikėtos „CES 2023“ technologijų mugės naujienos: šaldytuvas, kuriame žiūrėsite „TikTok“ vaizdo įrašus ir patarimus dalinanti orkaitė

By CO Agency Sausio 09, 2023 305

Vakar Las Vegase baigėsi didžiausia technologijų paroda „CES 2023“, kurioje kasmet pristatomi naujausi ir pažangiausi gaminiai. Šiemet įtakingiausi technologijų gamintojai stebino įvairiomis žadą atimančiomis inovacijomis: nuo šaldytuvo, kuris leis žiūrėti „TikTok“ vaizdo įrašus kol gaminsite, iki orkaitės, dalinančios patarimus kaip gaminti.

Žvelgiant į „CES 2023“ parodos eksponatus, galima pasijusti tarsi ateityje. Technologijų milžinės pristatė ne vieną inovatyvų įrenginį, kuriuo naudojantis nebereikia net galvoti – jis viską „apmąsto“ už žmogų. Parodoje pristatyti gaminiai stebina savo novatoriškumu, tačiau daugiausia dėmesio skiriama įvairiems įrenginiams kasdienybės palengvinimui.

Šaldytuvas, leisiantis naršyti „TikTok“ soc. tinkle

Technologijų lyderė „Samsung“ šiemet pristatė atnaujintą šaldytuvo modelį, apjungiantį funkcionalumą ir pramogą. Išmanusis šaldytuvas su ekranu ant durelių itin nustebins soc. tinklų mėgėjus – kad laukimas, kol patiekalas bus pagamintas, virtuvėje neprailgtų, siūloma šaldytuvo ekrane pasirinkti filmus iš beveik 200 kanalų, naršyti „TikTok“ soc. tinkle, žiūrėti nuotraukas. Be to, žiūrimus vaizdus bus galima sumažinti, kad ten pat būtų matomas ir gaminamo patiekalo receptas.

Šis šaldytuvas – viena iš „SmartThings“ sistemos, jungiančios buities prietaisus, dalių, todėl jo ekrane tarsi telefone bus galima stebėti ir valdyti kitas funkcijas: oro cirkuliaciją, energijos suvartojimo lygį, drabužių skalbimą, maisto gaminimą.

To paties gamintojo orkaitės taip pat buvo patobulintos išmaniais sprendimais. Parodoje pristatyti naujausi modeliai naudodami dirbtinį intelektą galės automatiškai nustatyti reikiamą režimą, temperatūrą. Taip pat, orkaitės viduje bus įmontuotos kameros, kurių vaizdą bus galima stebėti savo telefone. Neperkepti patiekalo padės ir dirbtinio intelekto sprendimai – remdamasis vaizdo atpažinimu, jis nustatys, kada maistas bus paruoštas.

Sistema, kuri išmoks jūsų rutiną

Parodoje daug dėmesio buvo skiriama efektyvesniam įrenginių susiejimui. Jau veikiančios sistemos buvo patobulintos netikėtais deriniais – pavyzdžiui, virtuvės prietaisus siejančioje „SmartThings Cooking“ sistemoje šaldytuvas galės būti sujungiamas su išmaniuoju laikrodžiu. Taip programa, stebėdama žmogaus kūno masės indeksą bei kasdienio aktyvumo duomenis, pasiūlys personalizuotus patiekalų receptus, kurie padės siekti užsibrėžtų sveikatos tikslų. Negana to, receptai bus sugeneruoti pagal šaldytuve esančius produktus. Tikimasi, kad tai padės sumažinti maisto švaistymo problemą bei prisidėti prie sveikesnių mitybos įpročių puoselėjimo.  

Mugėje buvo pristatyta dar viena inovacija, kurios veikla orientuota ne tik į vartotojų kasdienybės lengvinimą, bet ir ekologinių problemų sprendimą – stotelė „SmartThings Station“, kurioje į vieną ekosistemą susiejami visi išmanieji namų įrenginiai.

Išmanioji stotelė leidžia naudotojams vienu metu valdyti visus įrenginius – įjungti ir išjungti paspaudus mygtuką arba nustatyti rutinas, kad įrenginiai išsijungtų automatiškai, taip taupydami energijos išteklius. Pavyzdžiui, pasirinkus miego režimą, bus automatiškai uždaromos žaliuzės, sumažinama temperatūra, išjungiama šviesa, o išvykus iš namų – išjungiami nenaudojami prietaisai bei aktyvuojama signalizacija.

Skalbimo mašina, kuri mažins vandenynų užterštumą

Vieno skalbimo metu išsiskyrusio mikroplastiko kiekis svyruoja nuo 124 iki 308 mg vienam kilogramui išskalbto drabužio, rodo 2019 m. atliktas tyrimas. Nors mikroplastiko plika akimi nepastebime, su juo susiduriame kasdien net ir savo namuose. Į mūsų organizmą mažos plastiko dalelės gali patekti geriant vandenį ar valgant mums įprastą maistą.

Šiemet technologijų bendrovė „Samsung“, bendradarbiaudama su pasauline lauko drabužių gamybos lydere „Patagonia“, pristatė projektą, kuriuo siekiama kovoti su skalbimo metu į vandenynus, ežerus ir upes patenkančiu mikroplastiku. Įmonės kartu sukūrė naują skalbimo technologiją „Less Microfiber Cycle“, kuri bus diegiama į skalbimo mašinas. Naujovė leis 54 proc. sumažinti mikroplastiko išsiskyrimą skalbimo metu ir jo patekimą į vandenynus.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pirmadienis, 09 Sausio 2023 15:08