Login to your account

Username *
Password *

Ne utopija: norite didesnio telefono ekrano – štai jums televizorius

By Komunikacijos konsultacijos Gruodis 22, 2022 297

Laikai, kai visi skubėdavo baigti darbus, kad spėtų laiku įsijungti televizorių ir pažiūrėti mėgstamą filmą ar laidą – seniai praeityje. Pastarąjį dešimtmetį bet kuris gali mėgstamą programą žiūrėti kada nori ir kur nori – tereikia turėti geresnį už ikoninį „Tauras“ televizorių ir išmanią televiziją. Dar daugiau – įvairių technologijų simbiozė ne tik leidžia televizoriaus ekrane neribotai žiūrėti vaizdo įrašus, žaisti kompiuterinius žaidimus, bet ir naudotis kitomis laisvalaikio programėlėmis, kurios yra jūsų telefone. Taip, kalbama apie „Android TV“. Pasak „Cgates“ Sistemų valdymo, palaikymo skyriaus ir saugumo vadovo Audriaus Ogylbos, ne veltui šios operacinės sistemos plėtrai šie metai žadami išskirtiniai.

Išmaniąja televizija susidomi vis daugiau vyresnių žmonių

„Nesuklysiu pasakęs, kad daugumai „Android“ asocijuojasi tik su išmaniaisiais telefonais, tačiau „Google“ pasistengė, kad pramogoms turėtume didesnį ekraną ir sukūrė „Android TV“ – operacinę sistemą, leidžiančią televizoriuje naudotis tomis pačiomis funkcijomis, kaip ir savo telefone. Taip, ir mėgstamą  programą, filmą ar žaidimą su „Google Assistant“ įjungti balsu. Kadangi kokybiško internetinio turinio šiais laikais yra begalė, o daugumos pajamos statistiškai auga,  spartaus interneto ir didelės raiškos televizijos poreikis visame pasaulyje kasmet didėja – šiemet „Android TV“ plėtra iš viso muša rekordus“, – pastebi A. Ogylba. 

Numatoma, kad pasaulinės Android TV rinkos dydis iki 2026 m. pasieks maždaug 231 mlrd. JAV dolerių, o Metinio augimo koeficientas (CAGR) prognozuojamu laikotarpiu sieks apie 20 proc. Pasak „Cgates“ Sistemų valdymo, palaikymo skyriaus ir saugumo vadovo, tai – ne atsitiktinumas. Didėjančios multimedijos integracijos galimybės natūraliai prisideda prie „Android TV“ raidos, nes dabar bet kuris skaitmeninių pramogų poreikius gali patenkinti naudodamasis tik savo išmaniuoju telefonu ar televizoriumi. Ir stereotipai laužomi – išmaniąja televizija, kitaip, nei būtų galima tikėtis, naudojasi vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių.

„Žinoma, dalis gali manyti, kad tai – tik jaunų ir technologiškai išprususių žmonių užsiėmimui, bet pasakysiu tik tiek – 45 proc. naujos kartos „Cgates TV“ klientų yra vyresni nei 50 metų, nes tai tikrai ne raketų mokslas. Jeigu televizorius yra senesnės kartos arba jame nėra įdiegta ši programa, tai išspręs specialus multimedijos priedėlis, kuris taip pat leis naudotis visais „Android TV“ privalumais – įsidiegti norimas programėles, transliuoti vaizdą iš telefono į televizorių, mėgautis intuityviu valdymu ir aukšta transliacijos kokybe. Kartais juokauju, kad „Cgates TV“ multimedijos įrenginys, kaip ir geriausias grožio pokyčių šou – per kelias minutes bet kurį televizorių paverčia šiuolaikišku, o nesidominčius technologijų naujovėmis – „Android TV“ gerbėjais“, – šypsosi A. Ogylba.

Pasak jo, 50–60 metų amžiaus „Cgates TV“ klientų grupėje populiariausi mišrūs kanalų rinkiniai, kuriuose galima žiūrėti geografijos, istorijos, animacijos, muzikos ir regioninės televizijos kanalus, 40–50 metų amžiaus grupėje populiariausi „Teminiai“ kanalų rinkiniai, nes juose yra kanalų vaikams, sporto ir serialų bei Holivudo filmų gerbėjams, amžiaus grupėje iki 45 metų populiariausias „TVmano“ paketas su žinomiausiais televizijos kanalais, o žmonės iki 40 metų renkasi „LAISVAmanio“ paketą, kuriame galima patiems susidėlioti, kurias programas norisi žiūrėti. Visgi erotikos kanalų rinkinio prenumerata yra viena populiariausių visose amžiaus grupėse.

Kodėl „Android TV“ tokia populiari?

Pasaulyje šiuo metu veikia beveik 27 mlrd. daiktų interneto įrenginių, iki 2025 m. šis skaičius išaugs iki 75 mlrd. – tai penkis kartus daugiau nei jų buvo 2015 m. Įvairūs išmanieji įrenginiai padeda nuotoliniu būdu valdyti durų ir langų užraktus, užtikrina vaizdo kamerų darbą, laiku praneša apie dūmų, vandens ar dujų nuotėkį, pagal poreikį įjungia ar išjungia oro kondicionierius ar šildytuvus. Tačiau žmonių poreikiai didėja, o pakantumas  begalei skirtingų programėlių skirtinguose įrenginiuose, atvirkščiai – senka.

„Bendradarbiaudama su „Google“, tarptautinė Didžiosios Britanijos interneto rinkos tyrimų ir duomenų analizės įmonė „YouGov“ apklausė 2 tūkst. interneto vartotojų apie jų televizijos žiūrėjimo įpročius – net 79 proc. jų namų apšvietimą ir oro temperatūrą bei vaizdo stebėjimo ir garso sistemas norėtų reguliuoti patogiai per didelį ekraną – per savo televizorių. Tai rodo, kad mėgstame gyventi patogiai, tačiau ir šį patogumą užtikrinti taip pat norėtume patogiai. Turbūt, todėl „Android TV“ pirmauja prieš konkurentus – paprastu ir intuityviu valdymu. Į televizorių norint atsisiųsti norimas programėles, tereikia „Google“ paskyros – šiais laikais „gmail“ elektroninį paštą, turbūt, turi kiekvienas. Prisijungus ta pačia informacija, kaip kompiuteryje ir, nustačius asmeninius prioritetus, televizoriaus ekrane galima matyti dauguma „Google Play“ programėlių – kitaip tariant, jūsų telefono ekranas staiga padidėja keliasdešimt kartų“, – sako A. Ogylba.

Specialistai įvardija dar kelias šios televizijos funkcijas, dėl kurių jos populiarumas didėja.

  • Lengvai pritaikoma vartotojo sąsaja

„Android TV“ suteikia geriausią didelio ekrano patirtį, nes jos grafinis dizainas sukurtas taip, kad reikalingą informaciją būtų galima lengvai perskaityti net būnant už 2,5–3 metrų – tokiu atstumu nuo sofos paprastai būna pastatytas televizorius. Be to, vartotojo sąsajos dizainas (UI) nevargina žiūrovų akių – jie nori atsipalaiduoti prie televizoriaus, o „Android TV“ šią galimybę suteikia. Tačiau svarbiausia – paprastumas: iš pradžių visas programas galima matyti pagrindiniame televizoriaus lange, tačiau ilgainiui dirbtinis intelektas „išmoksta“ žiūrovo pasirinkimus ir pradeda rodyti tik tas programas, kurios jam gali būti įdomios.

  • „Google Play“ parduotuvė

Pasak A. Ogylbos, vienas pagrindinių „Android TV“ pranašumų yra programų ekosistema – „Google Play“ dideliems ekranams skirto parduotuvės turinio – įvairių žaidimų ir kitų programėlių – asortimentas jau viršija 5 tūkst. Kadangi „Android TV“ įrenginiai puikiai „susikalba“ su „Bluetooth“ naudojančiais žaidimų pulteliais, pasak specialistų, ši platforma turi didelį potencialą užkariauti žaidimų mėgėjų širdis – „Rethink TV“ duomenimis, iki šių metų pabaigos daugiau nei 99 milijonai įrenginių visame pasaulyje bus įdiegta „Android TV“.

  • Ekonomiškumas

„Kadangi „Android TV“ technologija leidžia įvairių platformų turinį patogiai pateikti viename lange – „Cgates TV“, žiūrovui nebereikia užsakinėti atskirų prenumeratų. Tai itin geros kokybės vaizdas ir garsas, aukštos raiškos (HD) kanalai, „Žmonės Cinema“ ir „Megogo“ filmų bei animacijos videoteka, MO muziejaus turinys ir kitos pramogos – viskas „vieno langelio principu“, o tai vienareikšmiškai labiau apsimoka. Ir ekonomiškai, ir patogumo prasme. Be to, pasirinkę „Cgates TV“ multimedijos įrenginį, galės naudotis visais „Android TV“ privalumais: įsidiegti norimas programėles, pavyzdžiui, „Youtube“ ar „Spotify“, naudotis „Chromecast“ funkcija (transliuoti vaizdą iš telefono į televizorių), mėgautis intuityviu valdymu ir transliacijos kokybe. Tačiau, turbūt, vertingiausias „Android TV“ privalumas – galimybė „šokinėti“ tarp įrenginių: pradėjus filmą žiūrėti per televizorių, jį galima užbaigti žiūrėti išmaniajame telefone ar planšetėje važiuojant viešuoju transportu į darbą ar į namus. Nereikia nei sakyti – technologijos mus lepina, tereikia išmokti tuo išmintingai pasinaudoti“, – sako A. Ogylba.

Rate this item
(0 votes)