Login to your account

Username *
Password *

Lietuvių sukurtam produktui – prestižinis „Red Dot“ dizaino apdovanojimas

 

Praėjusios savaitės pabaigoje Vokietijoje paskelbti produktų dizaino „oskarai“ – „Red Dot“ apdovanojimai. Šiemet juose užfiksuotas ir lietuvių triumfas. Apdovanojimu už produkto idėją, sprendimus ir dizainą įvertintas namams skirtas išmanusis dūmų ir anglies monoksido detektorius „muuun“.

Tai – aukščiausias įmanomas produkto įvertinimas už dizainą. Tai – ne tik produkto estetiškumo, bet ir funkcionalumo, praktiškumo konkursas. Jame varžėsi daugiau nei 20 tūkst. darbų iš daugiau nei 60 šalių, o juos vertino beveik 50 komisijos narių, kurie ir pastebėjo „muuun“ išskirtinumą. Nepaprastai didžiuojamės šiuo pripažinimu, tačiau dar nekantriau laukiame šią vasarą įvyksiančio „muuun“ debiuto rinkoje ir to, kaip jį įvertins vartotojai“, – sakė „muuun“ produktą sukūrusios saugos sprendimų bendrovės „Eldes“ direktorius Artūras Taicas.

muuun“ laurus nuskynė „Red Dot“ interjero dizaino elementų kategorijoje. Aukštus įvertinimus komisija lietuvių produktui skyrė visose penkiose vertinimo srityse – už produkto idėją, poveikį, funkcionalumą, formą ir išskirtinumą.

Kaip teigia „Eldes“ vadovas, „muuun“ yra naujos kartos išmanusis dūmų ir anglies monoksido detektorius, kuris reikšmingai padidins gyventojų saugumą.

Kasmet vien Lietuvoje įvyksta dešimtys mirtimis pasibaigiančių gaisrų. Ir nors dažnai įsivaizduojame, kad žmonės gaisruose žūsta dėl ugnies, iš tiesų dažniausiai yra apsinuodijama anglies monoksidu, populiariai vadinamu smalkėmis. Tai – klastingos nuodingos dujos, nes jų žmogus neužuodžia, nemato ir nepajaučia. Skaičiuojama, kad kiekvieną minutę pasaulyje dėl smalkių nuotėkio miršta bent du žmonės. Todėl labai svarbu namuose turėti ne tik dūmų, bet ir anglies monoksido detektorių, nes tai leistų 90 proc. atvejų išvengti tragiškos baigties. Tokią misiją ir turi „muuun“ įrenginys“, – sako A. Taicas.

Anot jo, „Red Dot“ komisija įvertino tai, kad naujasis prietaisas yra technologiškai pažangus – kiekvienas detektorius turi ryšį su internetu, valdomas per programėlę telefone, o pranešimai apie užfiksuotą pavojų siunčiami į vartotojo išmanųjį telefoną. Taip pat įrenginys nuolat seka aplinkos temperatūrą, baterijos įkrovos lygį, automatiškai atlieka savo profilaktinį būklės patikrinimą ir, žinoma, yra šiuolaikiškos išvaizdos.

Saugos sistema „muun“ buvo sukurta Lietuvoje, „Eldes“ tyrimų ir plėtros (R&D) centre, o įrenginio gamyba suplanuota vykdyti mūsų šalyje. Prie produkto išvaizdos ir prekinio ženklo kūrimo „Eldes“ dirbo kartu su partneriais – Nyderlandų pramoninio dizaino bendrove „Spark“, turinčia ilgametę patirtį kuriant įvairių įrenginių dizainą bei Lietuvoje žinoma ir ne vieną apdovanojimą pelniusia TRUTH kūrybos agentūra.

Siekėme sukurti tokį įrenginio dizainą, kuris išsiskirtų tarp šiandien rinkoje esančių dūmų ir anglies monoksido detektorių. Žinoma, turėjome įvairių ribojimų dėl techninių reikalavimų, funkcionalumo užtikrinimui ir licencijavimui svarbių aspektų, tačiau mums pavyko sukurti nestandartinį, minimalistinio, išmanaus, bet tuo pačiu ir šiuolaikiško bei patrauklaus dizaino įrenginį, kuris tiks be kokio interjero būste. Džiaugiamės, kad mūsų bendras pastangas įvertino „Red Dot“ komisija“, – sakė „Spark“ Išmaniųjų ir robotizuotų įrenginių verslo srities direktorius Hugo Honijk.

Eldes“ vadovas teigia, kad prekyboje „muuun“ turėtų pasirodyti šių metų antrąjį ketvirtį. Šiuo metu įmonė buria partnerių, kurie ketina prekiauti „muuun“ įrenginiais, tinklą Europoje.

Red Dot" dizaino apdovanojimas yra vienas didžiausių dizaino konkursų pasaulyje. Trijose disciplinose dalyviai pateikia produktus, komunikacijos projektus ir prekių ženklus, taip pat prototipus ir koncepcijas. Apdovanojimas „Red Dot" yra tarptautiniu mastu pripažintas išskirtinio dizaino ženklas.

Red Dot" apdovanojimai už produkto dizainą pradėti rengti praėjusio amžiaus 6-tajame dešimtmetyje. Kiekvienais metais konkurse ieškoma išskirtinių dizaino pasiekimų ir produktų inovacijų. Sprendimus dėl apdovanojimų skyrimo priima nepriklausoma ekspertų grupė – „Red Dot" žiuri. Šiais metais žiuri sudaro 48 teisėjai iš 23 šalių. Visi jie – dizaino srities specialistai: dizaineriai, konsultantai, žurnalistai.

Rate this item
(0 votes)