Login to your account

Username *
Password *

Dedikuoti serveriai 2022-aisiais – efektyvūs, saugūs, lankstūs

Dedikuotas serveris Dedikuotas serveris

domu, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti šiuolaikiniai dedikuotieji serveriai? Pasaulinius „Uptime Institute“ kokybės reikalavimus įvykdžiusi „RackRay“ komanda atskleidžia, kaip turėtų atrodyti inovatyvus fizinis serveris. Duomenų centro įkūrėjai dalinasi naudingomis įžvalgomis ir paneigia vis dar gajus mitus, kurie neleidžia internetinio verslo savininkams išnaudoti visų dedikuotųjų serverių teikiamų privalumų. Kokie jie ir kodėl verta investuoti į pripažintame duomenų centre talpinamus serverius?

Efektyvumas: greitis, galia, pasiekiamumas

Serverių nuomos ekspertai primena – dedikuotuosius išteklius dažniausiais renkasi tie, kuriems reikalinga unikali virtuali aplinka, neeilinė fizinio serverio konfigūracija ir padidintas informacijos saugumas. Neretai tai būna vidutinio ir didesnio masto skaitmeniniai projektai. Ne be reikalo sakoma, kad šiuolaikiniai dedikuotieji serveriai yra vieni galingiausių – čia ištekliai santykinai nėra ribojami. Modernaus dedikuoto serverio nuoma gali užtikrinti maksimalų greitį ir pasiekiamumą.

Žinoma, pasaulinius standartus atitinkantį 99,982% pasiekiamumą gali užtikrinti tik profesionalia įranga besinaudojantys nuomos ekspertai. Tiksliau, tokia įranga aprūpintas turėtų būti pats duomenų centras, kuriame ir yra laikoma fizinė įranga. Norite sutaupyti laiko? Dairykitės paslaugos teikėjo, kuris bendradarbiauja, o idealiu atveju – valdo „TIER III“ sertifikatu įvertintą duomenų centrą.

Maksimalus duomenų saugumas

2022-aisais dedikuotieji serveriai vis dar užtikrina vieną saugiausių erdvių. Žinoma, nuomos ekspertai gali pasiūlyti ir maksimaliai saugius debesijos serverius, tačiau jeigu reikia susikurti individualiai jūsų projektui tinkamiausią aplinką optimalus sprendimas gali būti būtent dedikuoti serveriai. Įsivaizduokime, kad šiam reikalingas maksimalus saugumas. Profesionalūs paslaugos teikėjai šiandien užtikrina apsaugą nuo DDoS atakų ir kitų kenkėjiškų veiksmų. Tačiau, turėdami absoliučią konfigūracijos laisvę, galite integruoti papildomas saugos priemones (firewall programinę įrangą, šifravimo programas ir kt.).

Lankstūs planai ir ištekliai pagal poreikį

IT specialistai pastebi – dedikuotųjų serverių vis dar nepagrįstai privengiama neva dėl riboto jų lankstumo. Beje, visai be reikalo. Tiesa ta, kad ištekliai ir lankstumas tiesiogiai priklauso tiek nuo įrangos galingumo, tiek nuo paslaugos teikėjo požiūrio. Kuo čia dėtas jis? Labai paprasta – jei pasirenkate jus išgirsti pasiruošusius profesionalus, kurie nebando apmokestinti kiekvieno žingsnio, galite lengvai koreguoti pirminį planą. Pavyzdžiui, „RackRay“ specialistai suteikia galimybę susikurti savo arba pasirinkti jau sukomplektuotas serverių konfigūracijas. Laikui bėgant jas galite koreguoti be jokių papildomų mokesčių ar „baudų“.

3 gajūs mitai ir specialistų atsakas

Nors inovatyvūs paslaugų teikėjai siūlo galingus ir lanksčius fizinius serverius, jie vis dar apipinti nepagrįstais mitais. Blogiausia tai, kad šie kartais trukdo maksimaliai išnaudoti visas unikalios aplinkos teikiamas naudas ir galimybes augti. 3 mitai, kurie sutinkami kone dažniausiai:

  1. serverio integracija yra itin sudėtinga ir užtrunka ilgai;
  2. patys planai nėra lankstūs ir yra itin brangūs;
  3. serverio priežiūra reikalauja neeilinių IT bei programavimo įgūdžių.

Visų pirma, serverio konfigūracija gali užtrukti kiek ilgiau tuo atveju, jei turite specifinių reikalavimų. Tokiu atveju gali tekti palaukti konkrečių komponentų, tačiau paslaugos tiekėjai pasirūpins sklandžia serverio komplektacija bei jo paruošimu. Taip pat galite rinktis ir iš jau parengtų specifikacijų serverių, kurie paruošiami naudoti per 1–2 darbo dienas.

Konkurencingą kainą ir kokybę serverių nuomos specialistams pasiūlyti leidžia daugelis veiksnių, vienas jų galėtų būti nuosavo duomenų centro valdymas (išvengiama papildomo mokesčio trečiosioms sutarties šalims). Kalbant apie fizinio serverio priežiūrą, taip, kokybiškas administravimas reikalauja specifinių įgūdžių. Vis dėlto, nepamirškite – rinkos profesionalai, taip pat ir „RackRay“, siūlo ne tik nuomos, bet ir administravimo paslaugą.

Sąlygos, būtinos visų šių dedamųjų kombinacijai

Panašu, kad belieka pasirinkti paslaugos teikėją. Kokio dairytis, jei norite džiaugtis aukščiau aptartais privalumais? Verta skirti pakankamai laiko paieškoms. Labai svarbu atsirinkti ne tik lanksčią, į vartotojo poreikius orientuotą serverių nuomos komandą, bet ir kokybišką, sertifikuotą duomenų centrą. Jei norite sutaupyti laiko paieškose bei gauti vieną geriausių kainos ir kokybės santykių, dairykitės paslaugos teikėjo, kuris valdo nuosavą duomenų centrą.

Aišku viena – šiuolaikinį paslaugų paketą gali pasiūlyti tik novatoriška įmonė. Lygiai ta pati taisyklė galioja tiek dedikuotųjų, tiek bet kokių kitokių serverių nuomos srityje. Jei dvejojate dėl individualiai tinkamiausios virtualios aplinkos, ieškokite ne jums aktualaus paketo, o rinkos profesionalų. Jie atsakys į klausimus, paneigs mitus ir padės priimti optimaliausią sprendimą.

Užsakymo numeris: 20220301

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Antradienis, 01 Kovas 2022 14:15
cpu.lt

Cpu.lt naujienas galima perpublikuoti tik gavus raštišką administracijos sutikimą. Nebijokit, paprašykit, mes draugiški :) Jei vis dėl to nuspręsite "biški pavogti", būsim priversti imtis teisinių priemonių.