Login to your account

Username *
Password *

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis – už efektyvią mokslo ir verslo sąveiką

By LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA Spalio 27, 2021 329

2021 m. spalio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis kartu su Seimo laikinosios grupės „Skaitmeninė Lietuva“ atstovais spalio 25 d. lankėsi Kauno mokslo ir technologijų parke (Kauno MTP) ir diskutavo su inovacijų kūrėjais.

„Pasisakome už kokybiškų tyrimų paslaugų verslo įmonėms teikimą ir efektyvius mokslo bei verslo sąveikos procesus, už koordinuotą technologijų kūrimą ir jų komercializavimo procesus, kurie leistų įmonėms vystyti savo idėjas ir jų įgyvendinimui pritraukti reikiamas investicijas. Jeigu įstatymuose yra nuostatų, kurios trukdo tai daryti, sakykite mums, ir mes imsimės lyderystės,“ – teigė pakomitečio pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Šiuo metu Kauno MTP veikia daugiau nei 100 įmonių, kurios specializuojasi informacinių technologijų, inžinerijos, sveikatos medicinos, socialinių inovacijų, ateities energetikos, darniosios chemijos kryptyse.

„Investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą Kauno MTP veikiančiose įmonėse pernai siekė net 8,15 proc. nuo visų pajamų, tuo metu Europos Sąjungos – 1,42 proc.“, – akcentavo Kauno MTP direktorius Paulius Nezabitauskas. Anot jo, „vienas pagrindinių Kauno MTP tikslų – padėti inovatyvioms įmonėms konkuruoti tarptautinėse rinkose, didinti jų sukurtų produktų ir paslaugų eksportą, o sudėtingiausias iššūkis – rasti tinkamų patalpų bandomajai gamybai ir pagamintai produkcijai sandėliuoti“.

Posėdžio dalyviams įmonė „Gruppo FOS Lithuania“ pristatė biomedicininę elektroninę įrangą poinsultinei stebėsenai (bioimpedansinis tomografas ir kardiopletismografinis laikrodis), kuriai šį rudenį jau pradėti pirmieji testavimai ligoninės aplinkoje.

Kompanija „Vilimed“ pademonstravo produktą „ViLim ball“, skirtą slopinti rankų drebėjimą sergant esencialiniu tremoru, taip pat mažinti plaštakų sąstingį sergant reumatoidiniu artritu.

Inovatyvi informacinių technologijų įmonė „Softneta“, siūlanti specializuotus programinės įrangos, medicininių vaizdų ir komunikacijos sprendimus, supažindino posėdžio dalyvius su dirbtinio intelekto panaudojimu gerinant ligų diagnostiką.

Pandemijos laikotarpiu UAB „Rubedo sistemos“, besispecializuojanti savivaldžių robotų navigacijos ir dirbtiniu intelektu paremtos 3D mašininės regos srityse, kuria programas, apmokančias robotus dezinfekuoti įvairias viešąsias erdves.

Savo sprendimus taip pat pristatė UAB „Vaizduotė“, kurianti medicininius prietaisus, robotines ir sensorines technologijas pramoninių gamybos robotų kūrėjai „Handybot“, įmonė „Identifikaciniai projektai“, kurianti elektronines tapatybės patvirtinimo sistemas. Pastaroji įmonė jau turi sukūrusi veikiančią sistemą, kuri sutapatina mobiliojo telefono ar kompiuterio kameros pagalba nuskanuotą kliento tapatybės dokumento nuotrauką su realiu kliento veidu.

 

Parengė Ekonomikos komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rate this item
(0 votes)