Login to your account

Username *
Password *

Naujos eros pradžia: „Mac“ kompiuteriai su „M1“ lustu

By Havas Group Vasario 12, 2021 121

„Apple“ pristatė naujus „Mac“ kompiuterius su pirmuoju savo pačių sukurtu procesoriumi „M1 Chip“. Tai didelis žingsnis į priekį – kompiuteriai su šiuo lustu yra neįtikėtinai greiti, o baterijos naudojimo laikas beveik dvigubai ilgesnis.

„Sprendimas sukurti procesorių, kuris užtikrintų dar efektyvesnį įrenginių veikimą net atliekant ypač sudėtingas užduotis – viena reikšmingiausių „Mac“ naujovių per kelis dešimtmečius. Šiuos kompiuterius naudojantys žmonės tai tikrai pajus, nes dėl spartaus kompiuterio veikimo galės pasidaryti dar daugiau darbų per daug trumpesnį laiką“, – privalumus vardino Andrej Michailov, sertifikuotas „Apple“ įrangos sistemų inžinierius.

Galingąjį „M1“ lustą turi visi nauji „Apple“ kompiuterių modeliai – nešiojami kompiuteriai „MacBook Air“, „MacBook Pro“ (13 colių) ir stacionarus kompiuteris „Mac mini“. Naujasis 8 branduolių procesorius užtikrina daugiau nei trigubai greitesnį kompiuterio veikimą.

Patobulėjo ir grafinis vaizdo apdorojimas. Naujųjų kompiuterių kūrimo metu atlikti bandymai rodo, kad „M1“ lustą turintys įrenginiai net iki šešių kartų geriau atkuria grafiką montuojant vaizdo įrašus, tvarkant nuotraukas ar tiesiog dirbant su daug įrenginio resursų reikalaujančiomis programomis. Kartu jis gerokai efektyviau naudoja energiją ir užtikrina apie 20 val. tarp įkrovimų veikiančią bateriją.

Galingas procesorius, ilgai veikianti baterija ir dar geresnė grafika

Naujieji  „MacBook“ kompiuteriai yra kone trigubai greitesni nei ankstesnės kartos modeliai. Visi svarbiausi kompiuterio elementai yra sutalpinti viename luste, todėl kompiuteris tapo dar našesnis ir spartesnis. 

„MacBook Air“ ir „Mac mini“ dabar galima naudotis beveik du kartus ilgiau nei anksčiau – tai leidžia pirmą kartą asmeniniuose kompiuteriuose įdiegta pažangi 5 nanometrų technologija. Tuo tarpu „MacBook Pro“ (13 colių) baterija tarp įkrovimų veikia net 20 valandų. Tai ilgiausiai veikianti baterija „Mac“ kompiuterių istorijoje.

Nauji kompiuterių modeliai užtikrina dar geresnę sąveiką su kitais „Apple“ įrenginiais. Sklandi ir vientisa „Apple“ išmaniųjų įrenginių ekosistema tapo dar tobulesnė. Dabar visuose įrenginiuose galima patogiai naudotis tomis pačiomis aplikacijomis, o tai – pagreitina darbo procesus ir pagerina vartojimo patirtį. 

„M1“ išsiskiria ir itin pažangiu grafikos procesoriumi – vaizdo apdorojimo galia leidžia montuoti profesionalios kokybės vaizdo įrašus, sparčiau apdoroti nuotraukas, naudoti naujausias  3D ar kitas grafinio dizaino programas ir žaisti aukštos rezoliucijos žaidimus. 

Svarūs pokyčiai kiekviename kompiuterio modelyje

Naujasis „M1“ lustas labiausiai pakeitė populiariausią, ploniausią ir lengviausią „Apple“ nešiojamą kompiuterį „MacBook Air“. Dabar jis pasižymi daugiau nei trigubai greitesniu veikimu ir penkis kartus spartesniu vaizdo apdorojimu. Visos aplikacijos ir programos atsidaro greičiau, galite žaisti sudėtingus grafinius žaidimus, o baterija tarnauja 18 valandų. Dėl efektyvios aušinimo sistemos kompiuteryje neliko ventiliatoriaus, todėl jis veikia visiškai be garso. Šis modelis idealiai tinka darbui, studijoms ar kitam kasdieniam naudojimui. 

„MacBook Pro“ (13 colių) taip pat įgijo gerokai daugiau galios – beveik triskart našiau veikiantis procesorius ir penkiskart spartesnis grafikos apdorojimas tikrai leis pajusti didelį skirtumą. „M1“ lustas leidžia lengvai susidoroti su sudėtingais darbais ir milžiniškomis apkrovomis. Šis kompiuterio modelis ypač patiks tiems, kurie daug dirba su vaizdinės medžiagos apdorojimu – redaguoja nuotraukas, kuria ir montuoja vaizdo įrašus, dirba su 3D programomis. Taip pat jis puikiai tinka bet kokios srities profesionalams. Įprastus darbus su šiuo kompiuteriu atliksite daug sparčiau. Kompiuteris neįtikėtinai efektyviai naudoja energiją, todėl baterija veikia net 20 valandų – ilgiau nei bet kada „Mac“ istorijoje.

Mažas, bet galingas „Mac mini“ stacionarus kompiuteris dabar yra trigubai greitesnis nei ankstesnės kartos ir pasižymi šešis kartus spartesne grafika. Tai reiškia, kad visus darbus galėsite atlikti dar greičiau, o sudėtingos grafikos programos, tokios kaip „Photoshop“ veiks nepriekaštingai. „M1“ luste integruotos technologijos leidžia jam savo galia aplenkti kitus, už jį daug didesnius kompiuterius. Itin sudėtingas užduotis jis atlieka naudodamas apie 60 proc. mažiau energijos nei ankstesnės kartos modeliai. Visa tai telpa legendiniame, itin mažame, vos 7,7 colio (19,7 cm) kvadratiniame korpuse. Tai neabejotinai vienas geriausių kompiuterių namams.

Naujiems kompiuteriams – atnaujinta operacinė sistema

„M1“ lustas buvo konstruojamas darbui su viena pažangiausių kompiuterių operacinių sistemų pasaulyje – „macOS Big Sur“. Atsinaujino ne tik jos dizainas – įdiegta daug naujų funkcijų, atlikti reikšmingi pakeitimai vartotojo sąsajoje, pristatytas didžiausias aplikacijų rinkinys. 

Visiškai atnaujinta „Safari“ interneto naršyklė – čia praplėstos personalizavimo galimybės, patobulintas našumas ir energijos sunaudojimas bei dar labiau sustiprinta duomenų apsauga. Taip pat atnaujintos žemėlapių, paieškos ir žinučių funkcijos.

Pirmą kartą naujuose „Mac“ kompiuteriuose galėsite naudoti daugumą mėgstamų „iPhone“ ir „iPad“ programėlių. Taip pat čia galėsite naudotis daugybe galingų programų sukurtų ir pritaikytų specialiai  „M1“ lustui. Visos kitos aplikacijos, kurios veikė ankstesniuose „Mac“ modeliuose, nepriekaištingai veiks ir naujuose kompiuteriuose su „M1“ lustu.

Rate this item
(0 votes)