Login to your account

Username *
Password *

Technologijos, kurias galite pasitelkti savo smulkiam verslui Featured

By CPU.lt Lapkritis 26, 2019 1019

Šiuolaikinės IT technologijos gali padėti smulkiam verslui lengviau ir efektyviau judėti pirmyn net ir turint ribotą kapitalą. Kai kuriais atvejais naujausių moderniųjų technologijų pasitelkimas mūsų verslo vystymo procese suteikia didesnį našumą ir lankstumą, kartu sukuriant sąlygas sistemingam progresui. Tuo tarpu kitais atvejais pasitelkiant tam tikras šiuolaikines technologijas gali prireikti atlikti vienokias ar kitokias korekcijas, tokiu būdu paverčiant savo verslą „draugiškesniu“ šiuolaikinėms technologijoms.

Ir nors kiekvienos IT technologijos yra pritaikomos skirtingai ir pasitelkiamos nevienodai, vis dėlto tuomet, kai jos yra tinkamai įsisavinamos ir prie jų yra priprantama, jos gali turėti labai didelės ir reikšmingos įtakos verslo plėtrai ir jos vidinių procesų įgyvendinimo užtikrinimui. Trumpiau tariant, IT technologijos mūsų verslo vidinę aplinką paverčia organiškesne ir harmoningesne. Žinoma, jei šią akimirką jūs tik pradedate žengti pirmuosius savo kaip verslo savininko žingsnius, prieš jūsų akis atsiveria labai platūs dar neištyrinėti horizontai, todėl pateiksime jums ne vieną praktišką patarimą, kaip šiuolaikines technologijas jūs galėtumėte pasitelkti savo verslo vystymui.

Produktyvumas

 1. Laiko valdymas. Vystant savo nuosavą verslą, labai svarbiu tampa laikas. Tiesą sakant, tai yra vienas iš tų turtų, kurį kiekvienas žmogus turėtų branginti bene labiausiai. Todėl norėdami visur suspėti (tai galioja ir jūsų darbuotojams), turėtumėte pagalvoti apie tai, kaip valdysite savo laiką. Yra ne vieną kompiuterinė programėlė, kuri yra skirta laiko valdymui ir jo planavimui. Todėl jei jūs pasitelksite šiuolaikines kompiuterines programas (arba netgi mobiliąsias programėles), greitai pastebėsite, kad jūsų dienoje atsiranda gerokai daugiau laiko ir jūs nudirbate kur kas daugiau darbų.
 2. Darbų planavimas. Planuoti darbus tikrai nėra paprasta – ypač, jei reikia pasirūpinti ne tik savo darbais, tačiau taip pat numatyti, ką turėtų atlikti ir jūsų darbuotojai. Jei jūs pasitelksite kompiuterines programas (kurių gausa šiandien yra ypatingai didelė), galėsite virtualioje aplinkoje sudėlioti skirtingiems jūsų komandos nariams tenkančius darbus ir visuomet žinosite, koks yra kiekvieno darbo progresas.
 3. Projektų valdymo programos. Tai dar viena kompiuterinių programų rūšis, kurios neturėtų pamiršti nei vienas šiuolaikinio verslo savininkas. Ir tai yra labai svarbu, jei kalbama apie IT srities įmonę. Žinoma, galima pasirinkti ir universalias programas, kuriose į vieną visumą yra apjungiamas tiek laiko, tiek ir darbų bei projektų planavimas, atsižvelgiant į kiekvieno verslo savininko poreikius.
 4. Informacijos dalinimosi aplinka. Bene kiekviename šiuolaikiniame versle informacijos gausa yra labai didelė, o tai reiškia, kad kiekvienam verslo savininkui ir kiekvienam darbuotojui kasdien tenka apdoroti labai didelius naujos informacijos kiekius. Dalis tokios informacijos gali pasimesti ir pasimiršti. Be to, tokia informacija įprastiniais tradiciniais būdais dalintis gali būti pernelyg sudėtinga. Todėl visuomet naudinga pagalvoti apie pačią efektyviausią tokios informacijos dalinimosi aplinką, kurioje būtų galima perduoti, gauti, rūšiuoti, išsaugoti ir surasti visus reikalingus dokumentus.
 5. Sukurkite efektyvų el. laiškų valdymo procesą. Galbūt iš pirmo žvilgsnio tai skamba pakankamai neįprastai, tačiau labai svarbu, kad jūs pasirūpintumėte efektyviu savo el. laiškų valdymo procesu, kuris leistų jums suvaldyti nuolatinį ir nesibaigiantį el. laiškų srautą. Trumpiau tariant, jūs turite išmokti optimaliai valdyti el. laiškus, nepraleidžiant nei vieno iš jų.

Finansai

 1. Internetinis sąskaitų išrašymas. Verslo vystymo pradžioje jums gali atrodyti, kad išrašyti sąskaitą faktūrą rankiniu būdu yra vieni juokai ir tai nereikalauja daugybės laiko ar pastangų. Tačiau bėgant laikui situacija pasikeičia ir sąskaitas klientams tenka išrašyti vis dažniau ir dažniau. Tokiais atvejais labai puikiai ir efektyviai pasitarnauja internetinė sąskaitų išrašymo galimybė, kuomet jūs pasinaudojate atitinkamomis paslaugomis, kurių pagalba yra automatiškai sugeneruojamos sąskaitos, kurias išsiunčiate savo klientams. Tokiu būdu visos jūsų išrašomos sąskaitos taip pat yra saugiai laikomos vienoje vietoje, todėl niekuomet nepasimeta.
 2. Naudokitės internetiniais išlaidų sekimo įrankiais. Tai dar vienas labai produktyvus sprendimas, kuris padeda visuomet žinoti, kokios yra jūsų verslo patiriamos išlaidos. Tai taip pat padeda sumažinti bereikalingai dideles išlaidas ir apsaugoti savo verslo biudžetą. Nepamirškite, kad nekontroliuojant šio proceso, išlaidos gali labai greitai išaugti dešimteriopai.
 3. Finansines ataskaitas pildykite internetu. Tai padaryti šiandien yra gerokai patogiau ir praktiškiau. Žinoma, šie klausimai taip pat gali būti patikėti jūsų buhalteriams. Trumpiau tariant, jums nėra būtina finansinių ataskaitų rinkinius pateikti patiems, tačiau jei vis dėlto tai padaryti turėsite patys, nepamirškite naudotis internetu.
 4. Savo produktus siūlykite ir internetu. Jei jūs prekiaujate tam tikromis prekėmis fizinėje erdvėje, neturėtumėte tuo apsiriboti. Reikėtų pagalvoti ir apie el. prekyba – net jei jūs iki šiol nemanėte, kad jūsų verslas bus tiesiogiai susijęs su tokiais šiuolaikiniais skaitmeniniais sprendimais. Didžiulė dalis šiuolaikinių pirkėjų jiems aktualių prekių ieško būtent internetu, o tai reiškia, kad jei jūsų produkcija nebus randama virtualioje erdvėje, jūs prarasite daugybę potencialių klientų, kurie vietoje jūsų pasirinks jūsų konkurentus, kurie prekiauja ne tik fizinėje, tačiau ir virtualioje aplinkoje. Kadangi elektroninę parduotuvę turėti ir ją prižiūrėti šiandien yra labai nesudėtinga, tikrai neturėtų praleisti tokios galimybės.
 5. Naudokite kokybišką ir funkcionalią buhalterinę programą. Nors akivaizdu, kad kiekvienas verslo savininkas savo įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą turėtų patikėti specialistams, t.y. profesionaliems ir patyrusiems buhalteriams, visuomet yra naudinga naudoti ir buhalterinę programą. Jei jūs nesamdysite etatinio buhalterio, o naudositės buhalterinės bendrovės teikiamomis paslaugomis, buhalterinės programos naudojimas jūsų įmonės viduje bus labai praktiškas ir efektyvus sprendimas. Be to, jos pagalba jūs visuomet matysite, kokia yra jūsų įmonės finansinė būklė, o tai leis jums priimti gerokai sėkmingesnius finansinius sprendimus.
 6. Dalinkitės skaitmeniniais dokumentais su savo buhalteriais. Kaip jau supratote, jūsų įmonės buhalterija yra labai svarbi jūsų verslui ir jūsų priimamiems finansiniams sprendimams. Todėl jei jūs naudosite minėtas kompiuterines buhalterines programas, galėsite lengviau ir greičiau pasidalinti skaitmeniniais dokumentais su savo buhalteriais. Tai sutaupys labai daug jūsų laiko ir visą šį procesą pavers kur kas efektyvesniu.
 7. Naudokite atviro kodo aplikacijas. Pasidomėkite įvairiomis atviro kodo aplikacijomis, kurios galėtų tapti alternatyvia žinomų prekės ženklų kompiuterinėms programoms. Neretai galima atrasti visiškai nemokamų programų, kurios suteikia jums bene tokį patį funkcionalumą kaip ir pakankamai brangūs sprendimai. Ir net jei tokių programų funkcionalumas kartais gali būti prastesnis, tai tikrai nereiškia, kad nemokamose atviro kodo programose neatrastumėte to, ko jums visiškai pakaktų.

Rinkodara

 1. Rinkodaros plano sudarymo programos. Rinkodara yra vienas iš pačių svarbiausių kiekvieno verslo sudedamųjų dalių. Todėl būtų naudinga, jei jūs į pagalbą sau pasitelktumėte kompiuterines rinkodaros plano sudarymui, jo koregavimui, atnaujinimui ir dalinimuisi juo skirtas programas. Tokių programų šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė, todėl neturėtumėte susidurti su sunkumais pasirenkant jums priimtinas ir efektyviai veikiančias rinkodaros planui skirtas programas.
 2. Naudokitės socialiniais tinklais. Net jei iki šiol jūs buvote didžiuliai šiuolaikinių socialinių tinklų skeptikai, kurie niekuomet neturėjo nei vienos socialinio tinklo asmeninės paskyros, tai tikrai nereiškia, kad turėtumėte socialinių tinklų vengti ir kalbant apie jūsų verslą. Tokie socialiniai tinklai kaip „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIN“, „Pinterest“ ir kt. gali turėti labai reikšmingos teigiamos įtakos jūsų verslo populiarumui. Didelė dalis interneto vartotojų šiandien reguliariai naudojasi socialiniais tinklais, todėl pasistenkite būti ten, kur yra ir jūsų potencialūs klientai.
 3. Pradėkite kurti tinklaraštį. Didelė dalis šiuolaikinių vartotojų šiandien jiems aktualią informaciją yra linkę surasti internete, todėl yra labai naudinga turėti savo verslo tinklaraštį, kuriame reguliariai skelbtumėte su jūsų rinka susijusias naujienas ir savo tikslinei auditorijai pristatytumėte daug jai aktualios informacijos. Be abejo, jūsų įmonės tinklaraščio rašymas nebūtinai turi būti jūsų asmeninė atsakomybė. Tam jūs galite pasitelkti atitinkamų paslaugų teikėjus, t.y. turinio rinkodaros specialistus.
 4. Pasitelkite naujienlaiškių rinkodarą. Niekas nemėgsta brukalų, siunčiamų el. paštu, tačiau jei jūs savo klientų el. pašto adresus naudosite su jų asmeniniu leidimu, tai gali tapti labai puikia priemone, kuri padėtų savo potencialius klientus pačiu laiku informuoti apie naujausias prekes ir paslaugas, apie akcijas ir nuolaidas, kurios galėtų padidinti jūsų verslo generuojamus pardavimus.
 5. Pasitelkite vaizdo rinkodarą. Šiuo atveju yra kalbama apie įvairią audiovizualinę medžiagą, kurią pritaikytumėte savo verslo populiarinimui. Tai gali tapti labai efektyviu šiuolaikinės skaitmeninės rinkodaros sprendimu, papildančiu jūsų numatytą verslo rinkodaros strategiją.
 6. Reklamuokite savo verslą internete. Kaip jau turbūt supratote, šiandien bene pačiomis efektyviausiomis rinkodaros priemonėmis tampa ne kas kita, o skaitmeniniai rinkodaros sprendimai. Tai reiškia, kad ir savo verslo populiarinimui jūs neturėtumėte vengti pasitelkti skaitmeninės rinkodaros, pvz., „Google AdWords“ reklamos, „Facebook“ reklamos, „Instagram“ reklamos ir kt. Skaitmeninių rinkodaros sprendimų yra daugybė, todėl atsižvelgdami į savo verslo numatytus tikslus, galite pasitelkti būtent tai, kas galėtų pasižymėti pačia didžiausia konversija.

Bendradarbiavimas ir mokymasis

 1. Virtualios konferencijos arba webinarai. Jei turite nemenko dydžio komandą, kuri įprastai dirba nuotoliniu būdu (ar netgi yra išsidėsčiusi skirtinguose pasaulio kampeliuose), galite reguliariai organizuoti virtualias konferencijas. Šiandien įvairių kompiuterinių programų pagalba visą tai padaryti yra labai nesudėtinga.
 2. Tobulinkite savo komandos įgūdžius. Kiekvienas verslo savininkas turi suprasti, kad jo verslo sėkmė labai tiesiogiai priklauso nuo jo komandos. Jei jūs norite, kad jūsų komandos nariai visuomet būtų patys geriausi ir žinotų tai, ko nežino kiti, jūs turite pasirūpinti, kad jie gilintų savo žinias ir tobulintų savo įgūdžius. Tam labai praverčia įvairūs internetiniai kursai ir seminarai.
 3. Naudokitės debesijos technologija. Nepamirškite, kad šiandien nėra jokios būtinybės visus savo dokumentus laikyti kompiuteryje. Be to, tai tikrai nėra pats saugiausias ir praktiškiausias sprendimas. Dabar kiekvienas iš mūsų galime labai lengvai pasitelkti ir debesijos technologiją, jos pagalba kur kas lengviau dalindamiesi failais ir informacija su savo komandos nariais.
 4. Vietinis failų dalinimasis internetu. Savo biure turėtumėte sukonfigūruoti internetą taip, kad jūsų darbuotojai failais galėtų dalintis vietinėje/vidinėje aplinkoje. Tai būtų labai praktiškas ir patogus sprendimas, jei visi jūsų darbuotojai dirba toje pačioje aplinkoje.
 5. Naudokite bendravimui skirtas programėles. Labai svarbu, kad darbas vyktų kaip įmanoma efektyviau ir sklandžiau, todėl bendravimas šiuo atveju taip pat tampa kertiniu elementu. Jei komanda yra pakankamai didelė, tuomet verta į pagalbą pasitelkti įvairias bendravimui skirtas programėles, kurių pagalba kiekvienas jūsų komandos narys bet kuriuo metu galėtų susisiekti su jam svarbiu komandos nariu.
Rate this item
(0 votes)