Login to your account

Username *
Password *

Sveikatingumo tendencijos 2024-aisiais: kam gyventojai skirs didžiausią dėmesį?

By Huawei Kovas 05, 2024 129

Dar antikos laikais žmonės ieškodavo įvairiausių būdų, padedančių puoselėti sveikatą. Turtingieji ir vargšai plūsdavo į miesto pirtis, o, pavyzdžiui, graikų kareiviai skubėdavo į garines vonias, padedančias atpalaiduoti raumenis po intensyvaus mūšio. Tačiau bėgant metams, keitėsi žmonių sveikatos problemos. Dabar tobulėjančios technologijos ir nauji sveikatinimo būdai žmonėms gali pasiūlyti kur kas įvairesnių sveikatos gerinimo būdų. Kokie jų bus aktualūs šiais metais?

Nuo seminarų iki meditacijos programėlių

Psichikos sveikata – vienas pagrindinių aspektų, į kurį šiais metais gyventojai kreips didžiausią dėmesį. Atlikti tyrimaiparodė, kad pernai net 46 proc. Europos Sąjungos gyventojų susidūrė su psichologinėmis problemos – depresijos ar nerimo simptomais. Todėl šiemet psichinės sveikatos gerinimui žmonės pasitelks platų spektrą priemonių.

Smarkiai išaugusios psichinės sveikatos problemos paskatins tiek darbovietes, tiek asmeniškai gyventojus daugiau dėmesio skirti psichologinės sveikatos gerinimui. Jau dabar galime pamatyti nemažai įmonių, kurios viduje darbuotojams organizuoja seminarus ar praktinius užsiėmimus, padedančius stiprinti psichologinį atsparumą. Taip pat pastaraisiais metais galėjome stebėti išaugusį žmonių susidomėjimą sąmoningumo lavinimo metodu – meditacija. Noras puoselėti psichologinę sveikatą medituojant, žmones pastūmės vis dažniau naudotis meditacijos programėlėmis, kurias vos keliais paspaudimais galima įdiegti savo išmaniuosiuose telefonuose.

Išmanieji laikrodžiai – neatsiejama kasdienybės dalis

Nors psichologinės sveikatos puoselėjimas taps ypač aktualus, žmonės neplanuoja pamiršti ir fizinės sveikatos svarbos. Kaip teigia „Huawei“ technikos vadovas Lietuvoje Sergejus Kolesovas, tam į pagalbą gyventojai taip pat pasitelks technologijas – jau spėjusius savo vardą rinkoje užsitarnauti išmaniuosius laikrodžius.

„Per pastaruosius metus žmonės vis labiau pradeda vertinti išmaniųjų laikrodžių teikiamą naudą. Šie įrenginiai gali ne tik padėti sekti sporto rezultatus, bet ir padėti atlikti įvairiausius pratimus. Vienas tokių žmonių susidomėjimą sukėlusių išmaniųjų laikrodžių – „Huawei Watch GT 4”. Jame galima rasti daugiau nei 100 treniruočių režimų ar iš anksto įrašytus sporto patarimus. Negana to, toks laikrodis sporto metu padeda stebėti širdies ritmą ir siunčia pranešimus, jei šis nukrypsta nuo normos“, – pasakoja S. Kolesovas.

Tačiau tokios funkcijos, padedančios gerinti fizinę sveikatą šiame išmaniajame laikrodyje ne vienintelės.

„Sveikatą taip pat padės puoselėti ir išmanaus laikrodžio galimybė stebėti suvartojamų kalorijų kiekį, nustatyti jų deficitą, stebėti užmigimo bei pabudimo laiką ar fiksuoti patiriamo streso lygį“, – įrenginio specifikacijas išskiria ekspertas.

Mitybos taisyklės sveikatos gerinimui

Puoselėdami savo fizinę sveikatą, šiemet žmonės planuoja atsigręžti ne tik į aktyvaus laisvalaikio įtraukimą į dienotvarkę ar fizinių rodiklių stebėjimą, bet pradėti gerinti savo mitybos įpročius. Anot S. Kolesovo, pokyčių šioje sferoje gali padėti pasiekti ne tik anksčiau minėtieji išmanieji laikrodžiai, bet ir tam tikros kitų išmaniųjų galimybės.

„Norint pagerinti savo mitybos įpročius, verta atkreipti dėmesį į per dieną suvartojamų kalorijų kiekį. Tokiu atveju patogu tampa pasinaudoti išmaniųjų telefonų privalumais. Šiandien rinkoje randami tokio tipo išmanieji turi integruotas dirbtinio intelekto funkcijas. Nufotografavus produktą telefono kamera, dirbtinis intelektas gali apytiksliai parodyti kiek žmogus pasisavins kalorijų jį suvartojus“, – išmaniųjų telefonų galimybes aptaria S. Kolesovas.

Žinoma, suvartojamas kalorijų kiekis – ne vienintelis aspektas prisidedantis prie tinkamų organizmo funkcijų palaikymo, todėl šiais metais žmonės planuoja didelį dėmesį skirti ir savo žarnyno sveikatai.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje matome nemažai informacijos, kaip svarbu yra palaikyti gerą žarnyno sveikatą. Tinkamai funkcionuojantis žarnynas gali padėti apsisaugoti nuo ligų, gerinti imuninę sistemą ir visą bendrą mūsų fizinę sveikatą. Tačiau tam, kad jis tinkamai funkcionuotų, svarbu, kad žarnyne būtų tam tikras gerųjų bakterijų kiekis. Todėl dar praeitais metais išaugęs susidomėjimas probiotikais pripildytais maisto papildais bei gėrimais išliks populiarus ir šiemet.

Platus priemonių spektras miego gerinimui

Ieškodami geriausių sveikatinimo būdų, gyventojai didelį dėmesį teiks ir kokybiško miego paieškoms. Kaip teigia S. Kolesovas, rinkoje jau dabar galima pastebėti susidomėjimą miego gerinimui skirtais daiktais, įrenginiais ar net kelionėmis.

„Šiais metais žmonės vis labiau naudosis ne tik tradiciniais miego gerinimo būdais, kaip, pavyzdžiui, akupresūriniai kilimėliai, bet ir jau minėtais išmaniaisiais laikrodžiais, kurie padeda stebėti užmigimo ar pabudimo laiką bei duoti patarimų, padedančių greičiau užmigti. Taip pat turėsime galimybę stebėti ir kiek netikėtą miego turizmo populiarėjimą, kuris žmonėms leis atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių, susikaupusių problemų ir daugiau laiko praleisti gamtoje“, – pasakoja S. Kolesovas.

Rate this item
(0 votes)