Login to your account

Username *
Password *

Nuo šiol su „Smart-ID“ galima patvirtinti pavedimus ir išmaniajame laikrodyje

Nuo šiol visi „Apple Watch“ turėtojai Baltijos šalyse gali naudotis „Smart-ID“ programėle savo išmaniuosiuose laikrodžiuose. Anot el. atpažinties paslaugas teikiančios bendrovės „SK ID Solutions“  atstovų, šiuo žingsniu siekiama, kad elektroninis pasirašymas ir autentifikavimas būtų dar patogesni. Net 75,5 proc. „Smart-ID“ naudotojų Lietuvoje išreiškė norą naudotis programėle savo išmaniajame laikrodyje, rodo naujausi bendrovės vidiniai duomenys. 

Gyventojams, norintiems pasirašyti dokumentus ar patvirtinti operacijas „Apple Watch“, nereikia įdiegti jokių papildomų programų. Atliekant transakciją su „Smart-ID“, nuo šiol patvirtinimo pranešimas automatiškai pasirodo išmaniajame laikrodyje. Svarbu įsitikinti, jog telefone naudojama naujausia „Smart-ID“ versija, jis susietas su „Apple Watch“ ir abu įrenginiai yra prisijungę prie to paties belaidžio interneto ar „Bluetooth“ ryšio.

„SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas sako, kad sprendimu sukurti „Smart-ID“ programėlės plėtinį „Apple Watch“ tęsiamas įmonės įsipareigojimas atliepti klientų poreikius ir kurti visiems prieinamus el. atpažinties įrankius.

„Augant išmaniųjų įrenginių populiarumui, iš savo klientų išgirdome poreikį plėsti mūsų siūlomas el. atpažinties priemones į išmaniuosius laikrodžius. Nuo šiol „Smart-ID“ naudotojai „Apple Watch“ laikrodžiuose gali ne tik stebėti savo sveikatą, aktyvumą, kalbėtis su artimaisiais ar susimokėti už pirkinius kasoje, bet ir pasirašyti dokumentus, patvirtinti el. mokėjimus, prisijungti prie įvairiausių el. paslaugų. Tai patogu dirbant kompiuteriu, kuomet po ranka neturite išmaniojo telefono“, – sako V. Kamarevcevas.

Papildomas dėmesys saugumui

Bendrovės atstovo teigimu, naujoji „Smart-ID“ funkcija yra tokia pat saugi bei intuityvi kaip ir išmaniuosiuose telefonuose. Naudojant programėlę „Apple Watch“, laikrodžio ekrane bus rodomas tik operacijų srautas, t.y. PIN kodo įvedimo laukas transakcijai patvirtinti. Taip užtikrinama, kad paskyros informacija nebūtų pakeista ar ištrinta.

Tiesa, prieš pradedant naudotis naująja funkcija, sprendimo kūrėjai rekomenduoja atlikti papildomus saugumo veiksmus.

„Įrenginio apsaugojimas slaptažodžiu – vienas paprasčiausių ir svarbiausių žingsnių siekiant užtikrinti asmeninės informacijos saugumą. Todėl jei dar nesate savo „Apple Watch“ laikrodžio apsaugoję prieigos kodu (angl. „Passcode“), rekomenduojame tai padaryti“, – teigia V. Kamarevcevas. 

„Smart-ID“ programėlė išmaniajame laikrodyje „Apple Watch“ veikia tik kartu su telefonu. Minimalūs reikalavimai įrenginiams:

  • „iOS 13“ arba naujesnė operacinės sistemos versija telefone;
  • „watchOS 6” ar naujesnė operacinės sistemos versija laikrodyje;
  • 23.7 ar naujesnė „Smart-ID“ versija.

Naudotojai, norėdami pasitikrinti, kokią „Smart-ID“ versiją naudoja telefone, tai gali padaryti apsilankę „App Store“ parduotuvėje.

Rate this item
(0 votes)