Login to your account

Username *
Password *

Dirbtinis intelektas Lietuvą sveikina eilėraščiu ir įspūdingais vaizdais: sukurti užtruko mažiau nei minutę

 

Rytoj minėsime 33-iąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Vienu pagrindinių diskusijų objektu šiemet virto dirbtiniu intelektu paremtos teksto ir vaizdų generavimo programos. Kaip jos šia proga sveikintų Lietuvą?  

„Dirbtinio intelekto teksto ir vaizdų generavimo įrankiai leidžia eksperimentuoti ir sukurti kūrybišką ir vaizdingą sveikinimą per mažiau nei minutę. Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, lietuvių kalba parašytą trijų posmų eilėraštį ir spalvingą vaizdų galeriją, skiriame lietuviams visame pasaulyje“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„ChatGPT“ sukurtas eiliuotas sveikinimas Lietuvai

Sparčiai išpopuliarėjusi programa „ChatGPT“ vos per kelias sekundes sukuria sklandų, išsamų, jei pageidaujama – rimuotą, tekstą, kurį sunku atskirti nuo to, kurį rašė žmogus.  

„Programa „ChatGPT“, veikianti pokalbių su informacijos ieškančiu žmogumi principu, pasitelkiama ne tik atsakymams į įvairius klausimus, bet ir kalbos vertimui, teksto apibendrinimui, idėjų generavimui, rimavimui ir kt.  Įvertinkite, kaip šiai programai sekėsi sukurti eiliuotą sveikinimą lietuvių kalba“, – sako M. Vrubliauskas.

Laisvės šviesa kovo 11-ąją  
šviečia visą tautos kelią,  
pripažindama mūsų drąsą,  
nes per sunkumus mes išliksime stiprūs.

Šventėms skirti šie akordai,  
karūna vilties ir pasitikėjimo,  
mūsų tautai – nuoširdūs sveikinimai,  
kad išliktume vieningi ir laimingi.

Tad švęskime šią ypatingą dieną,  
prisiminkime tuos, kurie kovoję už mūsų laisvę,  
linkime Lietuvai klestėjimo ir vilties,
kartu džiaugdamiesi laisvės šviesa!

Norėdami patys pradėti naudotis programa „ChatGPT“, pirmiausia užsiregistruokite ir prisijunkite. „Turėdami paskyrą, įrankiu galite pradėti naudotis iškart. Pagrindiniame lange matysite anglų kalba pateiktus klausimų, kuriuos galite užduoti šiai programai, pavyzdžius, įrankio galimybes ir apribojimus. Pagrindinio lango apačioje – laukelis, kuriame galite įrašyti savo klausimą ar užduotį norima kalba“, – pasakoja „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas.
 
Įspūdinga galerija per mažiau nei minutę  

Dirbtinio intelekto įrankiui „DALL-E“ pateikus trumpą užklausą, programa vos per keliasdešimt sekundžių sugeneruoja įspūdingos kokybės vaizdus.  

„Parašius sakinį, apibūdinantį, ką norite matyti vaizduose, netrukus išvysite keturis programos sugeneruotus paveikslėlius. Programa gali atvaizduoti įvairius objektus, kraštovaizdžius ir perteikti juos pasirinktu stiliumi,  pavyzdžiui, impresionizmo, modernaus meno ar realistiškos fotografijos. „DALL-E“ gebėjimus pasitelkėme ir kuriant sveikinimą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Rate this item
(0 votes)
Last modified on Penktadienis, 10 Kovas 2023 15:57