Login to your account

Username *
Password *

„Tele2“ pristato naują kibernetinio saugumo produktą

By Tele2 Vasario 01, 2023 265

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ klientams galės pasiūlyti ir interneto apsaugos paslaugą, kuri padės ne tik užtikrinti saugumą naršant, bet ir tarnaus kaip tėvų kontrolės bei turinio filtravimo įrankis. Naudodami naujausią paslaugą klientai be jokių papildomų veiksmų įrenginiuose turės apsaugą nuo kenkėjiškų svetainių ar nelegalaus turinio. 

„Kibernetinis saugumas išlieka kaip niekad aktualus. Papildomas apsaugos lygis internete svarbus visiems – tiek verslo klientams, tiek ir kiekvienam naudotojui, kuris naršo internete ar  siekia užtikrinti atžalų saugumą virtualioje erdvėje“, – teigia „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis. 

Blokuoja neleistinas svetaines

Operatoriaus pristatytas interneto apsaugos produktas yra sukurtas kartu su didelę patirtį šioje srityje turinčia bendrove „Whalebone“, kuri teikia saugumo įrankius telekomunikacijų bendrovėms užsienio šalyse. Anot „Tele2“ produkto vadybininko Donato Drakicko, „Tele2“ tinkle integruota paslauga ne tik geba apsaugoti įrenginius naršant naršyklėje, bet ir aptinka bet kokį aplikacijų ar programinės įrangos siunčiamą kenkėjišką srautą. 

„Paslauga bus prieinama naudojantis mobiliaisiais duomenimis, įrankis neveiks prisijungus prie viešojo namų interneto ar viešojo tinklo „Wi-Fi“. Jeigu su svetaine viskas gerai, puslapis yra užkraunamas ir vartotojas gali juo naudotis, tačiau jei aptinkamas užkrėstas tinklalapis, įrankis iškart užblokuoja prieigą ir perspėja vartotoją. Paslauga identifikuoja ir netikras el. parduotuves ar suklastotus el. bankininkystės puslapius, kuriose programišiai bando pasiekti jūsų jautrią informaciją, kaip slaptažodžiai ar mokėjimo kortelės duomenys. Interneto apsaugos paslauga naudoja nuolat atnaujinamą ir tobulinamą duomenų bazę, kurioje laikoma informacija apie identifikuotus nesaugius puslapius“, aiškina jis. 

Informuoja apie incidentus

Anot eksperto, interneto apsaugos įrankiu galima blokuoti operatoriaus sudarytas svetainių kategorijas arba kurti atskirus blokavimo sąrašus patiems. D. Drakickas pasakoja, kad numatyti kategorijų filtrai pagal svetainės turinį nustato, kokie puslapiai bus nepasiekiami, pavyzdžiui, turinys suaugusiems, pramogos, nusikaltimai ar net reklamų srauto ribojimas. Jo teigimu, pasirinkus reikiamas kategorijas, tėvai gali būti ramūs, kad jų vaikai pamokų metu ar kitu nustatytu laiku negalės naudotis socialiniais tinklais.

„Vartotojai turi galimybę koreguoti kategorijas, pridėti ar išimti norimas svetaines, kad paslauga veiktų pagal visus jų poreikius. Išsamią informaciją apie visus saugumo incidentus galima stebėti savitarnos svetainėje, čia taip pat galima užsisakyti SMS žinutėmis siunčiamus pranešimus apie incidentus bei savaitines ar mėnesines ataskaitas el. paštu“, paslaugos galimybes aptaria jis. 

Paslaugą išbandyti galima nemokamai

Pasak D. Drakicko, ši paslauga automatiškai pradės veikti visiems naujas sutartis sudarantiems ar jas pratęsiantiems klientams. Įrankį taip pat aktyvuoti galima ir savitarnos svetainėje, paskambinus į klientų aptarnavimo centrą ar apsilankius „Tele2“ salone. Jo teigimu, visi klientai, užsisakę paslaugą pirmą kartą, galės 2 mėnesius ja naudotis nemokamai, o praėjus šiam laikotarpiui, saugumo produktas kainuos 1,49 Eur/mėn. Likus savaitei iki nemokamo išbandymo pabaigos, vartotojai apie tai bus informuojami ir galės pasirinkti, ar nori pasilikti paslaugą. 

„Paslauga gali tapti paprastesniu ir labiau prieinamu saugumo įrankiu verslams, kurie, pavyzdžiui, neturi galimybės samdyti saugumo specialistų. Naudojant interneto apsaugos paslaugą, nieko daugiau daryti nereikia – įrankis veikia tinklo lygmenyje, nereikia papildomos įrangos ar konfigūravimo. Interneto apsaugos paslauga veikia ir užsienyje, naudojant tarptinklinį ryšį per mobiliuosius duomenis, prisijungus prie bet kokio operatoriaus“, – akcentuoja D. Drakickas. 

Rate this item
(0 votes)