Login to your account

Username *
Password *

Naujasis „Practica Capital“ rizikos kapitalo fondas atliko pirmąsias investicijas į Lietuvos startuolius Featured

Rizikos kapitalo fondų valdytojos „Practica Capital“ fondas „Practica Venture Capital II“ investavo į pirmąsias dvi bendroves: pasaulinę verslas-verslui vaistų licenzijų prekyvietę „Pipelinepharma“ ir „PVcase“, kuriančią saulės energijos elektrinių projektavimo programinę įrangą.

Investicijos į „Pipelinepharma“ suma dėl konfidencialumo susitarimų su kitais bendrovės investuotojais neatskleidžiama.

„Pipelinepharma“ yra pasaulinė verslas-verslui (ang. Business to business) vaistų licenzijų prekyvietė, jungianti investuotojus, vaistų gamintojus ir platintojus visame pasaulyje. Platforma suteikia galimybes, vaistų platintojams ir gamintojams tartis dėl komercinių sąlygų, įsigyti vaistų gamybos licenzijas ar įgyvendinti kitokio pobūdžio sandorius farmacinėje industrijoje, naudojant specialiai šiai industrijai pritaikytą ir toliau, pasitelkiant dirbtinį intelektą, vystomą, sparčiai augančią gamintojų, produktų ir parduodamų verslų duomenų bazę.

Pasak „Practica Capital“ partnerio Donato Kero, „Pipelinepharma“ turi potencialo tapti viena svarbiausių verslo vystymo priemonių farmacijos sektoriuje, kalbant tiek apie regioninę, tiek pasaulinę plėtrą.

“Pasaulinėje farmacijos industrijoje prekyvietės (ang. Marketplace) verslo modelis dar nėra pilnai įgyvendintas ir plačiai naudojamas. Šioje milžiniškoje industrijoje, ypač verslas-verslui segmente, vis dar naudojami tradiciniai bei kiek konservatyvūs verslo vystymo metodai ir jų kanalai, tokie kaip parodos ar konferencijos. Žinoma, tam yra eilė objektyvių ir subjektyvių priežasčių, tačiau mes manome, jog netolimoje ateityje absoliuti dauguma verslo sektorių pradės naudoti naujos kartos priemones. Šiandieninė farmacijos industrijos verslo aplinka yra itin dinamiška ir globali, tuo pačiu vis daugiau naudojamos inovatyvios technologinės priemonės, o tai yra puikios sąlygos atsirasti ir augti tokiems produktams kaip Pipelinepharma“, - teigia D. Keras.

„Pipelinepharma“ neseniai buvo suteikta išimtinė teisė licencijuoti daugiau nei 100 vaistų visose Europos Sąjungos rinkose, Pietų Afrikos respublikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, kuri tikimasi padės pagreitinti sandorių ir pajamų augimą. Naudodamiesi sparčiai augančiu pasauliniu tinklu „Pipelinepharma“ sėkmingai įsitraukė į farmacijos investicinės bankininkystės verslą, per pastaruosius 2 metus sėkmingai pardavė 4 vaistų bendroves, užmezgė ryšius su farmacinių bendrovių savininkais ir aukščiausio lygio vadovais, atsakingais už verslų pirkimus ir pardavimus įvairiose pasaulio šalyse bei turi augančią parduodamų vaistų bei vaistų bendrovių pasiūlą ir paklausą.

Kartu su „Practica Capital“, šiame ankstyvosios stadijos investicijų etape investavo ir užsienio investuotojas – Verslo Angelas, sukaupęs didelę patirtį vystant tarptautinius prekyvietės (ang. Marketplace) modelio verslus.

 „Džiaugiamės, jog mūsų veikla buvo pastebėta ir įvertinta tokių patyrusių investuotojų. Manau, kad ši investicija padės mums pritraukti daugiau talentingų darbuotojų į organizaciją, bei paspartinti prekyvietės plėtrą ir augimą vienoje iš didžiausių pasaulio pramonės šakų“, - sakė „Pipelinepharma“ steigėjas ir direktorius Mindaugas Zagorskis.

Investavo 250.000 Eur

“PVcase” programinė įranga padeda tiksliau ir efektyviau atlikti saulės energijos elektrinių parkų projektavimo darbus. Naudodamiesi ja, projektuotojai gali atlikti daugybę simuliacijų, kurios padeda įvertinti vietovės reljefo ypatybes bei parinkti geriausią vietą ir saulės elektrinės konfigūraciją , leidžiančią pagaminti daugiausiai elektros energijos. Tai leis projektus įgyvendinti tiksliau, greičiau ir pigiau, o saulės energetikos kompanijos, naudodamos tokį įrankį, bus konkurencingesnės. „PVcase“ padeda saulės energijos projektus įgyvendinančioms bendrovėms sumažinti projektavimo procesų trukmę 95 %, o sugeneruojamos energijos kiekį padidinti 17 %. 

Pasak „PVcase“ generalinio direktoriaus Deivido Trainavičiaus, pagrindinės priežastys lėmusios sprendimą bendradarbiauti su investuotojais, tai jų turima patirtis bei atsiveriančios plėtros galimybės.

„Practica Capital“ komanda turi reikiamas žinias ir patirtį, sėkmingai plėtojant SaaS projektus, todėl tikime, kad šis bendradarbiavimas bus efektyvus siekiant didesnių tikslų. Puikūs, tokio jų sėkmingo bendradarbiavimo, pavyzdžiai – „Trafi“ ar „TransferGo“, – sakė D. Trainavičius

Bendrovės kuriamą programinę įrangą jau išbandė vienos didžiausių Europos saulės energetikos bendrovių, juo suprojektavusios 1 GW saulės elektrinių parkų 15 valstybių, 3 žemynuose. 

"Per mažiau nei metus PVcase komanda sugebėjo sukurti produktą ir sudominti kertinius rinkos žaidėjus Europoje. Mes esame įsitikinę, kad panaudodami savo 10 metų įdirbį konsultaciniame inžineriniame versle, komanda sugebės automatizuoti dabartinį saulės jegainių planavimo procesą ir  inžinerinius išteklius nukreipti į labiausiai vertę kuriantį aspektą: parko grąžos maksimizavimą," – teigė „Practica Capital“ investicijų direktorius Arvydas Bložė.

„Practica Capital“ investicijos suma – 250 tūkst. eurų. Viso šiame ankstyvosios stadijos investicijų etape (ang. Seed) į „PVcase“ buvo investuota 0,5 mln. eurų: praėjusių metų spalio mėnesį „Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo taip pat 250 tūkst. eurų.

Fondas aktyviai investuos Baltijos šalių regione

Tai yra pirmosios dvi, praėjusių metų pabaigoje įsteigto, rizikos kapitalo fondo „Practica Venture Capital II“ investicijos, tačiau pasak „Practica Capital“ partnerio Donato Kero, fondas ir toliau išliks itin aktyvus bei artimiausiu metu ketina atlikti dar dvi investicijas.

 „Šiuos metus pradėjome itin aktyviai, atlikdami šias dvi ankstyvosios stadijos (ang. Seed) investicijas, o artimiausiu metu planuojame investuoti į dar vieną lietuvišką startuolį bei atlikti kiek didesnę investiciją į sparčiai augančią technologinę įmonę Baltijos šalyse. Matome daug galimybių investuoti visame regione, todėl planuojame išlikti labai aktyvūs artimiausius 4-5 metus, investuodami į technologinius verslus,“ – sakė D.Keras.

„Apskritai, padėtis regione džiugina ir teikia optimizmo. Pastebime, jog Lietuva ir visas Baltijos šalių regionas įgauna vis daugiau pagreičio – augantys verslai, steigiamų naujų verslų skaičius, augantis žmogiškųjų išteklių žinių lygis ir patirtis, didėjantis investuotojų ir investicijoms skirtų pinigų skaičius – faktoriai padedantys mums aktyviau investuoti bei tikėtis geresnių ir greitesnių rezultatų. Savo ruožtu, „Practica Capital“ ir toliau išliks tuo investuotoju – partneriu, kuris be investuojamų pinigų, padeda verslui augti bei kurti vertę ilguoju laikotarpiu,“ – tęsė D.Keras.

Rizikos kapitalo fondas „Practica Venture Capital II“ investuoja į Baltijos regiono inovacijomis ir technologijomis paremtus verslus. Po pirmojo investicijų pritraukimo etapo užbaigimo praėjusių metų pabaigoje, fondo dydis siekia 22 mln. EUR, iš kurių 15 mln. EUR  viešojo sektoriaus lėšų investavo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), o likusią dalį – „Practica Capital“ kartu su kitais vietiniais ir užsienio šalių investuotojais. Per artimiausius kalendorinius metus, į fondą iš viso siekiama pritraukti 40 mln. EUR investicijų.

-

Apie „Practica Capital“:

„Practica Capital“ yra rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, įsteigta 2011 metais. Įmonės pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo 22 mln. EUR dydžio “Practica Venture Capital II” rizikos kapitalo fondą, įsteigtą per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas”, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo, kurio valdytoja yra „Invega“, o įsteigė Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija finansuojant ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą Lietuvoje.

Taip pat įmonė valdo 24 mln. EUR dydžio „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“ rizikos kapitalo fondus, 2012 m. įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo („EIF“), Ekonomikos ir inovacijų bei Finansų ministerijų administruojamą „JEREMIE“ iniciatyvą, kuri finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007–2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą. Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau kaip 40 investicijų, iš kurių 12 realizuotos.

Daugiau informacijos: http://practica.vc.

Apie „Pipelinepharma“:

„Pipelinepharma“ yra Lietuvoje įsikūrusi bendrovė, vystanti pasaulinę verslas verslui vaistų prekyvietę, augančia vaistų gamintojų, produktų ir parduodamų farmacijos verslų duomenų baze, bendradarbiaujanti su partneriais JAV, Japonijoje, Kinijoje, Indijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Rusijoje, Turkijoje, Brazilijoje.

Daugiau informacijos: www.pipelinepharma.com

Apie „PVcase“:

„PVcase“ yra programinės įrangos, skirtos saulės energijos elektrinių projektavimui, leidėja, padedanti tiksliau bei efektyviau įgyvendinti projektus, procesus automatizuojant ir taikant patentuotą algoritmą, analizuojantį vietovės topografiją bei optimizuojantį saulės energijos projektus.

Daugiau informacijos: https://pvcase.com/

Rate this item
(0 votes)