Login to your account

Username *
Password *

Išmaniojo laikroduko „OKIO“ apžvalga: įrankis, kuris padeda palaikyti ryšį su vaikais, kol jie dar neturi mobiliojo telefono

By Tele2 Sausio 19, 2022 545

Ką daryti, jei vaikui dar per anksti pirkti mobilųjį telefoną, tačiau atsiranda poreikis palaikyti ryšį su atžala per atstumą? Šią problemą sprendžia pastaraisiais metais išpopuliarėję vaikams skirti išmanūs laikrodžiai, kuriais mažieji gali susisiekti su artimaisiais, o tėvai gali stebėti vaiko buvimo vietą. Praėjusių metų gale pasirodęs „OKIS“ šių įrenginių rinkoje išsiskiria dar ir galimybe daryti vaizdo skambučius.

Išmanųjį laikrodį vaikams „OKIS“ apžvelgia ir svarbiausias jo funkcijas pristato „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius.

Kas yra „OKIS“?

Šis prietaisas yra vaikams skirtas išmanusis laikrodukas – jis naudingas ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams. „OKIS“ išsiskiria tuo, kad turi integruotą vaizdo kamerą, kuri leidžia vaikams fotografuoti, filmuoti ir bendrauti su tėvais vaizdo skambučiu.

Švelnus ir pakankamai kompaktiškas laikrodžio korpusas yra violetinės arba mėlynos spalvos. Įrenginys ganėtinai lengvas ir patogus, nes sveria vos 50 gramų. Ryškus ir spalvotas 1,44 colių įstrižainės LED IPS ekranas apsaugotas įbrėžimams atspariu stiklu. Laikrodukas atitinka „IP67“ atsparumo vandeniui bei dulkėms sertifikatą, o prietaiso dėžutėje rasite ir papildomą ekrano apsaugą, todėl nereikės baimintis dėl drėgmės ar kritimų.

Sužinoti tikslią vaiko buvimo vietą padeda net trys technologijos – „GPS“ imtuvas, „Wi-Fi“ bei mobilusis ryšys. Prietaisas veikia 4G tinkle, o tai užtikrina greitesnį ryšį ir nenutrūkstamus vaizdo pokalbius. Nano SIM kortelė saugiai įsistato į prisukamu hermetišku dangteliu apsaugotą lizdą. Laikrodukas turi ir vaikų saugumui būtiną SOS signalo funkciją. Dukart greitai paspaudus įjungimo mygtuką, į tėvų telefone esančią programėlę bus išsiųstas 30 sekundžių trukmės SOS pranešimas.

Magnetiniu įkrovikliu įkraunamos baterijos talpa yra 600 mAh, tad jos energijos pakaks dienai ar net dviem. Įrenginys taip pat pasižymi 4 GB vidine ir 512 MB RAM atmintimi.

Svarbiausios laikroduko funkcijos

Laikrodžiu vaikas gali skambinti kontaktų sąraše esantiems numeriams, kuriuos programėlėje įvedė tėvai. Įrenginyje galima rinkti numerį ir klaviatūra, bet tėvai turi galimybę šią funkciją atjungti. Iš išmaniojo laikrodžio vaikas gali siųsti ir balso žinutes bei jaustukus programėle susietiems telefonams. Dėl mažųjų saugumo, išmaniajame įrenginyje vaikas pats negali diegti programėlių ir įrašyti nežinomų numerių.

„OKIO“ valdymas yra paprastas ir aiškus. Meniu pasirinkus funkciją „Asmenukė“, vaikas gali daryti linksmas asmenukes su vaizdo efektais. Funkcija „Juokinga“ aktyvuoja juokingą, o „Kamera“ – įprastą kamerą, kurioje galima pasirinkti norimą fotografavimo ar filmavimo režimą. Visos laikrodžiu padarytos ir išsaugotos nuotraukos yra matomos pagrindiniame meniu albume, o paspaudus ant konkrečios fotografijos ir palaikius šiek tiek ilgiau, ji bus įkelta į susietą telefoną.

Išmanusis įrenginys taip pat skaičiuoja vaiko nueitus žingsnius – galima nustatyti norimą tikslą ir tėvų telefone sekti atžalų aktyvumą. Programėlėje galima blokuoti skambučius iš nežinomų numerių, o vaizdo skambučius laikrodis priims tik iš programėle susietų telefonų, tad dėl saugumo baimintis tikrai nereikės.

Rate this item
(0 votes)