Login to your account

Username *
Password *

4 priežastys, kodėl 2024 – išmaniųjų laikrodžių metai

By Huawei Sausio 30, 2024 177

Šiuolaikinių technologijų pažanga šiandien rinkoje naudojamus laikrodžius pavertė ne tik riešą puošiančiu aksesuaru. „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad pastaraisiais metais išmaniųjų laikrodžių vartotojų skaičius nuolat augo ir prognozuoja, kad iki 2028 metų jų galimybėmis naudosis net 230,85 mln. pasaulio gyventojų.

Kokius tokių laikrodžių funkcionalumus jau įvertino jais besinaudojantys? Ir kodėl šiemet – palankus metas pradėti domėtis išmaniais laikrodžiais tiems, kas jų iki šiol nenaudojo?

„Išmanieji laikrodžiai tobulėja kasmet, tačiau galima teigti, kad šiais metais juose integruotos funkcijos yra labiausiai ištobulintos nei bet kada anksčiau. Tokie įrenginiai dabar gali ne tik priminti, kada būtų metas pailsėti ar atsitraukti nuo darbų, bet ir padėti formuoti geresnius kasdienius įpročius.

Atliktos apklausos rezultatai tik patvirtina, kad žmonės tampa vis sąmoningesni bei supranta, kad geresnių kasdienių įgūdžių formavimas padeda pagerinti gyvenimo kokybę, todėl tam į pagalbą pasitelkia išmaniųjų laikrodžių funkcijas“, – sako „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė.

Kasdienių darbų palengvinimas

Šiuolaikinis žmogus kasdien susiduria su įvairiais darbais bei įsipareigojimais. Šiandien dažnai tenka vienu metu atlikinėti net kelis darbus, o jų eigoje dar spėti atsakyti į nesibaigiančius skambučius ar į telefoną plūstančias žinutes. Kaip teigia technologijų ekspertė U. Eidžiūnaitė, išmanusis laikrodis dabar gali gerokai palengvinti tokią kasdienybę.

„Šiandien išmaniuosiuose laikrodžiuose galime rasti integruotą laisvų rankų funkciją, kuri gelbsti, pavyzdžiui, vairuojant automobilį, kai neatitraukę rankų nuo vairo galime atsiliepti į skambučius ar siųsti iš anksto suformuotas žinutes.

Taip pat daugelis tokių laikrodžių gali palaikyti ir ryšį ir su naudojamomis socialinių tinklų programėlėmis. Tai leidžia išmaniajame laikrodyje matyti programėlėse gaunamus tekstinius pranešimus. Jei norime pasinaudoti tokiomis galimybėmis, tereikia belaidžio ryšio pagalba savo išmanųjį telefoną susieti su išmaniuoju laikrodžiu“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

Išmanusis laikrodis – asmeninis jūsų treneris

Išmanieji laikrodžiai šiandien pasitarnauja ne tik kasdieniuose darbuose – jie taip pat gali padėti ir susikurti norimą sportinę formą.

„Mėgstantiems ar norintiems pradėti sportuoti – išmanieji laikrodžiai šiandien tampa nepamainomu aksesuaru. Juose galite rasti sporto šakų – futbolo, krepšinio ar padelio rėžimus.

O jei bėgiojate, važinėjate dviračiu ar plaukiojate – išmanusis laikrodis taip pat gali sekti tokių treniruočių sporto rezultatus. Jei esate pradedantysis ir nežinote, kaip geriau atlikti vienokius ar kitokius sporto pratimus, išmaniajame laikrodyje galite rasti ir integruotus su sportu susijusius patarimus“, – sako pašnekovė.

Galimybė stebėti sveikatą net miego metu

Norėdami šiais metais pagerinti savo gyvenimo kokybę, turėtumėte ne tik skirti dėmesio aktyviam laisvalaikiui, bet ir savo sveikatai. Anot įrenginių ekspertės U. Eidžiūnaitės, padėti stebėti sveikatą gali išmaniuosiuose laikrodžiuose įdiegtos funkcijos, kurios be vargo leidžia sekti net ir specifiškiausius sveikatos rodiklius.

„Išmaniųjų laikrodžių funkcijos gali padėti sekti širdies ritmą, kraujospūdį, patiriamo streso lygį ar net priminti, kad reikėtų atsigerti vandens. Tačiau šiandien rinkoje randami išmanūs laikrodžiai vien tuo neapsiriboja.

Kai kurių išmanių laikrodžių technologijos yra pritaikytos ir specialiai moters sveikatai reikalingų rodmenų stebėjimui. Juose įdiegti algoritmai gali pateikti apytikslį mėnesinių, ovuliacijos ar net vaisingo laiko įvertinimą“, – išmaniųjų laikrodžių sveikatos stebėjimo funkcijas aptaria U. Eidžiūnaitė.

Taip pat vienas svarbiausių aspektų, padedančių puoselėti sveikatą – kokybiškas miegas. Anot ekspertės, nakties metu ant riešo esantis laikrodis taip pat atlieka nepamainomas sveikatos stebėjimo funkcijas.

„Išmanieji laikrodžiai gali padėti nustatyti miego kokybę ir jo sutrikimus. Pavyzdžiui, rinkoje esantys „Huawei Watch GT“ serijos laikrodžiai turi galimybę užfiksuoti laiką ne tik tada, kai užmiegame ar pabundame, bet ir nustatyti, ar miegojote lengvu, ar giliu miegu. Jei sunkiai užmiegate, tokie išmanieji laikrodžiai taip pat gali pateikti pasiūlymų, ką turėtumėte daryti, jei norite geriau išsimiegoti.

Tokios laikrodžio funkcijos gali kuo puikiausiai ne tik prisidėti prie miego režimo reguliavimo, bet ir bendros sveikatos gerinimo“, – išskiria U. Eidžiūnaitė. 

Saugesnės kelionės

Svarbu prisiminti ir tai, kad gyvenimo kokybė gerėja ne tik tuomet, kai sportuojame ar rūpinamės fiziniais kūno rodikliais, bet ir tada, kai skiriame pakankamai dėmesio poilsiui – leidžiame laiką ramiai namuose, gamtoje ar keliaudami. Anot ekspertės, nepamainomu palydovu išmanusis laikrodis gali tapti ir kelionių metu.

„Kelionės – puiki galimybė bent truputį atitrūkti nuo darbų ir pailsėti. Tačiau net ir atostogų metu vertėtų nepamiršti pagalvoti apie savo saugumą, todėl draugams bei artimiesiems patariama į keliones kartu su savimi pasiimti ir išmanųjį laikrodį.

Jame įdiegtas GPS rodo  jūsų buvimo vietą, todėl kelionių metu išmanusis laikrodis gali pasitarnauti kaip puikus žemėlapis – parodyti, kokiu greičiausiu ir patogiausiu maršrutu galima nuvykti į suplanuotą lokaciją.

Tokia įrenginio funkcija padės apsisaugoti ir nuo vagių, nes klaidžiojant nepažįstamomis miesto gatvelėmis nereikės to daryti nešiojantis telefoną rankoje“, – apie išmaniųjų laikrodžių privalumus sako U. Eidžiūnaitė.

Rate this item
(0 votes)