Login to your account

Username *
Password *

„Apple“ gąsdina greičiu: pristatė pažangiausius „M3“ lustus ir tris atnaujintus kompiuterius

By Telia Spalio 31, 2023 203

 

Vakarų šalyse šiandien švenčiant Heloviną, savotiškai savo gerbėjus maloniai pagąsdinti sugalvojo ir „Apple“. Naktį Lietuvos laiku vykusiame „Bauginančiai greitu“ pavadintame renginyje Kupertino milžinė pristatė naujuosius „M3“ procesorius bei atnaujino dvi brangesniųjų savo kompiuterių linijas – „MacBook Pro“ ir „iMac“.

„Telia“ ekspertų teigimu, moderniuosius lustus turintys kompiuteriai vartotojų greičiausiai nenustebins dideliu skaičiavimo pajėgumo prieaugiu, tačiau džiugins net iki 22 valandų veikiančia baterija ir kur kas galingesne grafika.

2020 m., kai „Apple“ pristatė pirmuosius savo kurtus „M1“ procesorius, rinkoje nebuvo visavertės alternatyvos palyginus lėtiems ir neefektyviems „Intel“ lustams, o netrukus prasidėjusi pandemija kompiuterių pardavimus beveik prilygino karštoms bandelėms.

Visgi šiomis dienomis viskas kitaip – antrąjį 2023 m. ketvirtį pasaulyje kompiuterių parduota net šeštadaliu mažiau, o tokie žaidėjai, kaip „Qualcomm“, „M2“ nenusileidžiančias mikroschemas kitąmet pasiūlys ir „Windows“ įrenginiams.

„Šis kiek skubotai surengtas ir netipiškas „Apple“ renginys greičiausiai buvo skirtas aktyviai sureaguoti į besikeičiančią situaciją rinkoje ir įtvirtinti kompanijos, kaip lustų lyderės, autoritetą. Nenuostabu, kad apart naujos korpuso spalvos, „Mac“ kompiuteriai nesulaukė rimtesnių techninių naujovių, o visas dėmesys buvo sutelktas į „M3“ galimybes.

Naujoji lustų serija fokusuojasi į integruotos grafikos plokštės patobulinimus, suteikiančius postūmį žaidimams, video montavimui ir dirbtinio intelekto (DI) aplikacijoms. Dėl pažangiosios 3nm technologijos vartotojai galės tikėtis ir geresnės naujųjų kompiuterių baterijų ištvermės“, – renginio naujienas komentuoja „Telia“ kompiuterių kategorijos vadovas Marijonas Baltušis. 

Skirtumai nuo keliolikos procentų iki keleto kart

Priešingai, nei „M2“ kartoje, „M3“ liniją sudaro trys lustų variantai – įprastiems vartotojams subalansuotas „M3“ kartu su profesionalams skirtais „M3 Pro“ ir „M3 Max“. Labai didelė tikimybė, kad dabartinio „M2 Ultra“ įpėdinį „Apple“ kol kas paliko už tamsios uždangos, kadangi nuo „M2 Ultra“ naudojančio „Mac Pro“ pristatymo dar nėra praėję net pusės metų. Kita vertus, Kalifornijos gigantė trečios kartos procesorius labiau linkusi lyginti su kur kas senesniais analogais.

„M3“ grafikos pajėgumas, lyginant su „M2“, išaugo net 80 proc., o skaičiavimo – kilstelėjo tik septintadaliu, kas apskritai greičiausiai pasiekta tiesiog sumažinus lusto kaitimą. Nenuostabu, jog „Apple“ dėl šios priežasties daug mieliau linkusi pabrėžti 60 proc. atotrūkį nuo trejų metų senumo „M1“ bei dar didesnę prarają nuo senųjų „Intel“ paremtų „Mac“.

Lyginant su pastaraisiais, naujieji kompiuteriai maždaug septynis kartus greičiau apdoroja „Final Cut Pro“ sumontuotus vaizdo įrašus, triskart sparčiau redaguoja nuotraukas „Adobe Photoshop“ ir beveik per keturis kartus mažesnį laiką „suvirškina“ sudėtingas „Excel“ lenteles“, – vardina Marijonas Baltušis.

Vis dėlto „Apple“ tradiciškai nėra linkusi apsistoti ties skaičiais. „M3“ lustų architektūra daug tinkamesnė tokioms modernioms užduotims, kaip vaizdo įrašo montavimas naudojant tekstines komandas specialiuose DI įrankiuose, o integruota grafikos plokštė pagaliau verta ir žaidėjų dėmesio.

Trečioji „Apple“ procesorių karta lengviems bei ploną korpusą turintiems „Mac“ pagaliau suteikė tikroviškesnius šviesos atspindžius ir šešėlius žaidimuose atvaizduoti leidžiančią „Ray-tracing“ technologiją, kurią dar visai neseniai matėme tik naujausios kartos konsolėse ar galingiausiuose žaidimų kompiuteriuose.

Pašnekovas linkęs pabrėžti ir „laimėjimus“ baterijos fronte. Pažangiausia pasaulyje ir kol kas tik „Apple“ masinėje gamyboje naudojama 3nm lusto gamybos technologija padėjo „Mac“ pasiekti dar nematytų ištvermės aukštumų. Kompanijos teigimu, naujieji „MacBook Pro“ be įkrovimo galės veikti viena valanda ilgiau už pirmtakus – priklausomai nuo pasirinktos versijos, nuo 18 iki 22 valandų žiūrint vaizdo įrašus arba nuo 12 iki 15 valandų naršant internete. Daugelis konkurentų iš „Windows“ stovyklos gali pasigirti geriausiu atveju perpus prastesniu rezultatu.

Trys atnaujinti „Mac“ ir nauja spalva

Tradiciškai kartu su naujų lustų pristatymu Kupertino inovatoriai „atjaunino“ ir ilgiausiai neatnaujintus savo kompiuterių modelius. Naują kvėpavimą šiąnakt „Apple“ suteikė nuo 2021 m. „pamirštam“ staliniam „iMac“ bei nešiojamiems 14 ir 16 colių „MacBook Pro“. Tiesa, kadangi bendrovė nelinkusi dažnai keisti savo gaminamų kompiuterio dizaino, šįkart buvo apsiribota labai minimaliais patobulinimais.

„24 colių „iMac“ nuo savo debiuto taip ir nesulaukė „M2“ lustų, todėl naujasis „M3“ jau savaime yra didelis patobulinimas. Kartu su nauja platforma spalvingasis stalinis kompiuteris taip pat sulaukė greitesnio „Wi-Fi 6e“ ryšio, pažangesnio „Bluetooth 5.3“ ir galimybę užsisakyti 24 GB operatyviosios atminties.

Tuo metu „MacBook Pro“ atnaujinimų „krepšelyje“ atsidūrė tik kiek ryškesni ekranai ir nauja, specialiai pirštų antspaudus paslėpti sukurta „Space Black“ spalva“, – detalizuoja „Telia“ atstovas.

Po šiandieninio pristatymo galima pastebėti ir šiokią tokią rokiruotę „Apple“ parduodamų kompiuterių asortimente. Bendrovė sustabdė prekybą pigiausiu ir senesnės kartos dizainu pasižymėjusiu 13 colių „MacBook Pro“ su „M2“, kurį pakeitė speciali 14 colių „MacBook Pro“ versija su „M3“.

Deja, „Apple“ šio pigiojo „MacBook Pro“ pirkėjams paruošė nemalonią staigmeną – jiems teks tenkintis sidabriniu arba pilku korpuso atspalviu. Norint, kad kompiuteris būtų nudažytas naująja kosmoso juodumo spalva, vartotojams teks plačiau atverti piniginę, renkantis „MacBook Pro“ su „M3 Pro“ arba „M3 Max“ lustu.

Rate this item
(0 votes)