Login to your account

Username *
Password *

Kaip išgelbėti aplietą nešiojamąjį kompiuterį? Svarbiausi žingsniai

By RSV Birželio 10, 2022 517

Prasidėjusi vasara įkvepia mėgautis maksimaliai šiltais orais ir dirbti terasoje, kieme ar net balkone. O gal pasiimti taip išpopuliarėjusias darbostogas ir dirbti kur nors pajūryje ar prie ežero? Pandemija pakeitė daugumos darbdavių požiūrį į darbą nuotoliniu būdu. Kelionė darbostogų su kompiuteriu tapo įprasta kasdienybe.

Tačiau kuo dažniau naudojamės kompiuteriu kelionėje, gamtoje ar pasiimame jį į keliones, tuo daugiau pavojų kyla. Viena dažniausių grėsmių – kompiuterio apliejimas kava, arbata, sultimis ar tiesiog bet kokiu gėrimu.

Ar nešiojamo kompiuterio apliejimas visada reiškia, kad jūsų įrenginiui atėjo galas? Nebūtinai, ypač jei greitai atliksite reikiamus veiksmus. Ką daryti norint sumažinti aplieto nešiojamo kompiuterio pažeidimo riziką? Prekybos centro internete „Varlė.lt“ kompiuterinės technikos ekspertas Mindaugas Žylius parengė svarbiausius patarimus, kurie gali tokiais atvejais padėti išgelbėti kompiuterį.

Pirmas žingsnis – kuo skubiau atjunkite nešiojamą kompiuterį nuo maitinimo
Siekiant išvengti trumpojo sujungimo rizikos, kuo greičiau atjunkite įrenginį nuo maitinimo šaltinio. Atjunkite įkroviklį, o jei įrenginys veikia be jo, išjunkite jį rankiniu būdu palaikydami kelias sekundes maitinimo („Power“) mygtuką. Nepamirškite išimti baterijos. Jei jūsų nešiojamo kompiuterio modelis yra su integruota baterija, deaktyvuokite ją pasitelkę „Reset“ mygtuką. Jis gali būti paslėptas viduje ir paspausti jį galima panaudojus kokį nors ploną aštrų įrankį (adatą, smeigtuką, segtuką ir pan.).
Kaip sumažinti apliejimo žalą?
Labai svarbu pasirūpinti, kad skystis nepaliestų svarbių kompiuterio konstrukcijos elementų. Pažeidimams yra labai jautrus ekranas, todėl išimant bateriją rekomenduojama būti itin atsargiems, kad skystis nepratekėtų į jo pusę. Atlenkite nešiojamo kompiuterio ekraną maksimaliai plačiai ir padėkite kompiuterį „aukštyn kojomis“ ant kieto paviršiaus, ant kurio prieš tai patieskite rankšluostį ar vienkartines servetėles.

Jeigu kompiuterio konstrukcija neleidžia pilnai atlenkti matricos, siūloma jį pastatyti taip, kad primintų trikampę prizmę. Tačiau reikia turėti omenyje, kad šiuo atveju atsiranda rizika, jog skystis dar labiau išsilies, todėl siūloma padėti kompiuterį taip, kad klaviatūra būtų ant paviršiaus, o ekranas „kabėtų“ į apačią. Jeigu skystis į įrenginį pateko iš apačios, elkitės panašiai, tačiau padėkite kompiuterį kitaip. Neapverskite jo, o tiesiog padėkite ant rankšluosčio ir galite pasinaudoti specialiomis atramomis.

Labai svarbu, jog visi šie veiksmai būtų atlikti greitai ir kruopščiai, nes priešingu atveju vietoj to, kad būtų apsaugotas kompiuterio vidus (ypač pagrindinė plokštė), skystis bus paskleistas po visą įrenginį.
Gelbėjant aplietą kompiuterį labai svarbu būti atsargiems. Jeigu matote, kad iš nešiojamo kompiuterio sklinda kibirkštys ar dūmai, pasitelkite gesintuvą, o jei neturite – pasistenkite pašalinti iš artimiausios aplinkos degias medžiagas, palikite patalpas ir kvieskite gaisrinę.
Džiovinant kompiuterį padės ryžiai ar kačių kraikas
Atjungus kompiuterį nuo maitinimo reikia leisti jam išdžiūti. Džiovinimas gali trukti nuo keliasdešimties minučių iki paros, priklausomai nuo skysčio kiekio. Tačiau jei turite galimybę nejungti kompiuterio bent parą laiko, taip reiktų ir padaryti, kad pilnai išgaruotų drėgmė.
Šį procesą galima kažkiek paspartinti į aplietą vietą įdėjus maišelį su drėgmę sugeriančia medžiaga, pavyzdžiui, ryžiais, silikoniniu kačių kraiku ir pan. Žinoma, apliejus kompiuterį rekomenduojama kreiptis į specialistus ir servisą, kad būtų atliktas įrenginio išardymas ir apžiūra, ar komponentai nebuvo pažeisti.
Jokiu būdu nenaudokite plaukų džiovintuvo
Jokiais būdais kompiuterio džiovinimui nenaudokite plaukų džiovintuvo, nes iš jo sklindantis oro srautas tik dar giliau įstums vandenį. Be to, karštas oro srautas gali lemti įrenginio korpuso pažeidimus.
Nepurtykite nešiojamo kompiuterio
Siekis pašalinti iš kompiuterio skysčius jį purtant gali turėti visai priešingas pasekmes. Žinoma, dalis skysčių tokiu būdu tikrai ištekės į išorę, tačiau kita dalis gali prasiskverbti į sunkiai pasiekiamas vietas.
Išdžiovinę kompiuterį, savarankiškai nejunkite jo prie maitinimo
Praėjus vienai – dviem paroms rekomenduojama nešiojamą kompiuterį atiduoti servisui. Žinoma, niekas nedraudžia bandyti įrenginį jungti savarankiškai namuose, tačiau nepamirškite, kad saugiausias ir labiausiai rekomenduojamas sprendimas šiuo atveju yra kreiptis į specialistus.

Rate this item
(0 votes)