Login to your account

Username *
Password *

Į NFT rinką žengiantys lietuviai: „Tai nėra tik paveiksliukai“

Kovo 30 d. programuotojų ir dizainerių komandą iš Lietuvos oficialiai pradės prekiauti savo NFT (angl. „non-fungible token“) arba nekeičiamųjų žetonų kolekcija „CyberPigs“. Nors nesusipažinę su „CyberPigs“, gali manyti kitaip, jų kūrėjai tikina, kad šie NFT nėra tik virtualūs meno kūriniai už didelius pinigus.

Daugiau nei paveiksliukai

NFT, lietuviškai vadinami nekeičiamaisiais žetonais, veikia kaip sertifikatas, patvirtinantis tam tikro skaitmeninio daikto nuosavybę. Daugelis žino NFT terminą dėl to, kad dalis jų yra parduodami už milijonus, nors tai tėra skaitmeniniai paveikslėliai.

Vienas iš „CyberPigs“ kūrėjų Marius Misiūnas tikina, kad jų kuriami NFT veikia kiek kitaip: „Mūsų NTF yra ne tik gražus paveiksliukas, bet kartu mes kuriame ir ypatingą virtualios realybės žaidimą. Šis žaidimas bus ganėtinai panašus į kitus MMORPG (angl. „massively multiplayer online role-playing games“) arba kitaip – internetinius vaidmenų žaidimus, tačiau jame bus galima savo avatarus tobulinti, pirkti jiems daiktus, todėl žaidžiant šį žaidimą bus įmanoma ir užsidirbti“.

Beje, siekis įrodyti, kad NFT nėra vien paveiksliukai, yra vienas iš pagrindinių lietuvių komandos tikslų. To lietuviai siekia, įtraukdami „CyberPigs“ NFT turėtojus bei fanus į realius įvykius. Vienas tokių renginių – planuojamas NFT turėtojų vakarėlis Šveicarijoje. Na, o kitu „CyberPigs“ projektu gali pasidžiaugti kiekvienas: įmonės atstovai įsigijo du paršiukus, kuriuos prižiūri ir kasdien gyvai transliuoja jų gyvenimą „Discord“ platformoje.

Gyva transliacija iš paršelių aptvaro potencialiems NFT pirkėjams ir žaidėjams leidžia įsijausti į lietuvių komandos sukurtą virtualią realybę, kurio fantastinė priešistorė byloja legendą apie Elono Musko sūnaus ant paršelių išbandytą genų modifikacijos technologiją, sugriovusią ligšiolinį pasaulį.

Lietuviai jau turi sėkmingų NFT

Verta pastebėti, kad tai nėra pirmieji lietuviai, išleidę savo NFT. Viena iš didžiausių sėkmės istorijų Lietuvoje yra mados dizainerio Roberto Kalinkino ir jo komandos sukurta „The Rebels“ kolekcija, kuri buvo išparduota vos per 36 val.

„Šiuo metu NFT rinka yra kiek atšalusi, todėl jokiu būdu negalime garantuoti identiškos sėkmės, bet iš esmės turime visas stiprybes, gal net ir daugiau: puikią specialistų komandą, technologinių pranašumų prieš kitus projektus ir mūsų meno kūriniai yra išskirtinės kokybės. Be to, kad NFT turėtojai galės naudoti įspūdingus meno kūrinius savo reikmėms, siūlome ir kitas papildomas vertes“, – aiškina M. Misiūnas.

„CyberPigs“ NFT išankstinėje prekyboje pasirodys kovo 30 d., o jų viešo platinimo pradžia – kovo 31 d. Iš viso rinkoje cirkuliuos daugiau kaip 10 tūkst. unikalių „CyberPigs“ NFT. Apie šį lietuvių projektą jau rašė tokie portalai kaip „CoinMarketCap“, „UpcomingNFT“ bei „NFT Evening“, „CyberPigs“ kūrėjai dalyvavo ir „CryptoNews“ tinklalaidėje.

 

Rate this item
(0 votes)