Login to your account

Username *
Password *

Web3 konferencijos Vilniuje ekspertas nurodo 7 NFT tendencijas

By „Crypto Economy Organisation“ Lapkritis 06, 2023 317

Nauji NFT technologijos panaudojimo būdai, vystoma šio sektoriaus infrastruktūra padės tvirtesnius pagrindus, kai šiemet smukusi ši rinka pradės atsigaudinėti, sako Vilniuje šią savaitę viešėsiantis J.D. Salbego, blokų grandinės industrijos veteranas.

NFT, į lietuvių kalba verčiama kaip nekeičiamasis žetonas (non-fungible token) yra tiesiog kaip skaitmeninis parašas, naudojamas blokų grandinės technologijos projektuose. Iki šiol populiariausias toks panaudojimo būdas, sulaukęs didelio dėmesio, buvo paprasčiausi internetiniai paveiksliukai, pažymėti tokiu NFT parašu ir turintys įrodyti iliustracijos unikalumą.

Tačiau J.D. Salbego, blokų grandinės sektoriuje dirbantis jau daugiau nei aštuonerius metus ir žinomas dėl įvairių NFT projektų, nurodo septynias tendencijas šioje rinkoje, kurios formuos tolesnį jos vystymąsi.

Prie tokių tendencijų ekspertas priskiria tai:

  • Populiarėja vadinamieji panaudojami (utility) NFT, kurie suteikia jų savininkams prieigą prie išskirtinio turinio, patirčių ar kitų naudų;
  • Vystosi naujos NFT prekyvietės ir platformos;
  • Vis daugiau NFT naudojama vaizdo žaidimuose ir metavisatoje;
  • Populiarėja galimybė turėti dalį žetonizuotų tradicinių turto klasių [pvz., meno kūriniai, NT, vertybiniai popieriai ir kt.];
  • NFT panaudojimas skaitmeninė tapatybės sprendimuose;
  • NFT panaudojimas bilietams ir renginių valdymui;
  • NFT panaudojimas lojalumo programose.

„Augant NFT rinkai galima tikėtis pamatyti dar daugiau inovatyvių naujų projektų ir panaudojimo atvejų“, - papildo J.D. Salbego, dabar daugiausia dėmesio skiriantis naujos kartos, decentralizuotu siekiančiam tapti internetui Web3 bei vadovaujantis savo įkurtai Web3 paslaugų platformai „Moonstax“.

Jis taip pat pataria NFT rinkos dalyviams nenuleisti akių nuo įvairių, su reguliavimu susijusių tendencijų. Pavyzdžiui, vertybinių popierių reguliavimo, pokyčių mokesčių, su pinigų plovimo prevencija, intelektine nuosavybe susijusiose srityse.

„Tačiau yra ir kitų tendencijų atskirose jurisdikcijose. Pvz., ES planuoja sukonkretinti NFT reguliavimą“, - sako jis.

Daugiau šio eksperto įžvalgų apie NFT rinką ir blokų grandinės technologiją naudojančius vaizdo žaidimus skaitykite šiame interviu.

J.D. Salbego gyvai sutikti ir išgirsti dar daugiau jo įžvalgų apie skaitmeninį turtą ir tradicinių turto klasių žetonizavimą bus galima lapkričio 9 d. Vilniuje vyksiančioje Web3 konferencijoje, organizuojamoje „Crypto Economy Organisation“.

Rate this item
(0 votes)