Login to your account

Username *
Password *

Dirbtinis intelektas banke: unikalus „Ondato“ sprendimas pristatytas startuolių mekoje „Slush“

By Vaidotas Vyšniauskas Gruodis 06, 2018 1981
Fintech Fintech Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Helsinkyje vykusioje startuolių konferencijoje „Slush“ vakar nuskambėjo lietuviškas akcentas – fintech bendrovė „Ondato“ startuolių ir investuotojų bendruomenei pristatė unikalų KYC (Pažink savo klientą) sprendimą verslui. Biometrika bei dirbtinio intelekto technologijomis pagrįstas „Ondato KYC“ prieš mėnesį tapo tarptautinio mokėjimų bendrovės „MasterCard“ bei investicijų fondo „NFT Ventures“ projekto „Lighthouse“ finalininku. „Ondato“ jau įgyvendina pilotinį šio balsu valdomo sprendimo diegimo projektą viename iš Lietuvoje veikiančių bankų.

„Slush“ startuolių bendruomenei yra svarbiausias metų renginys, kuriame ne tik keičiamasi naujienomis ir vizitinėmis kortelėmis. Čia gali tiesiogiai pasitikrinti savo idėjas išmanančioje ir racionalioje auditorijoje. Mūsų sukurtas sprendimas sulaukė ne tik kolegų, bet ir investuotojų bei potencialių klientų susidomėjimo, nes realiai veikiančių masyvių duomenų analize bei dirbtiniu intelektu pagrįstų klientų atpažinimo ir registravimo įrankių rinkoje labai mažai“,  – pažymėjo „Ondato“ vadovas Liudas Kanapienis.

Kaip veikia „Ondato KYC“ demonstracinė versija, galite pamatyti čia.

„Ondato KYC“  – verslui skirta kompleksinė informacijos apie klientą (angl. KYC – Know Your Customer) platforma, grindžiama masyvių duomenų (angl. Big Data) analitika ir dirbtinio intelekto (AI) sprendimais.  “Ondato KYC” unikali tuo, kad bene pirmoji išnaudoja visą rinkinį biometrikos, nuotolinės identifikacijos bei klientų patikimumo patikros įrankių, nepriklausomai nuo kliento buvimo vietos.

Šis sprendimas yra įgyvendintas naudojant vaizdo identifikaciją ir balso atpažinimo su AI sprendimais. „Ondato KYC“ suteikia galimybę iš bet kurios pasaulio vietos virtualiai susisiekti su banku, greitai registruotis ir iškart gauti patvirtinimą. Klaidų tikimybę eliminuoja tai, kad banke kliento atpažinimo ir registravimo procedūras atlieka AI pagrįsta programa, o ne gyvas žmogus.

„Ondato“ sprendimai pritaikyti klientams, kuriems aktualūs asmens tapatumo nustatymo, tikrinimo, duomenų rinkimo ir analizės, personalizuotų ir pritaikytų pagal poreikius finansinės ataskaitų, finansinių rizikų valdymo, tikrinant asmens tapatybę tarptautinėse duomenų bazėse ar juoduosiuose sąrašuose sprendimai. Tokie sprendimai itin aktualūs taikant tarptautines sankcijas asmenims bei organizacijoms, identifikuojant asmenų sąsajas su politika (PEP). „Ondato“ savo paslaugas jau teikia daugiau nei 60 finansų įstaigų.

„Slush“ yra didžiausias pasaulyje startuolių bendrijos renginys, iš vienos konferencijos išaugęs į atskiruose regionuose organizuojamų konferencijų ciklą, kuriame dalyvauja daugiau nei 40 000 entuziastų, kūrėjų, verslininkų, investuotojų. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Ketvirtadienis, 06 Gruodis 2018 11:55