Login to your account

Username *
Password *

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) - tai galinga priemonė, padedanti pagerinti svetainių matomumą paieškos rezultatų puslapiuose (SERP). SEO tapo neatsiejama skaitmeninės rinkodaros dalimi ir yra būtinas įmonėms, kad jos pasiektų savo tikslinę auditoriją. Šiame straipsnyje aptarsime įvairių tipų svetainių SEO ir SEO agentūros samdymo naudą.

SEO elektroninėms parduotuvėms

Elektroninėms parduotuvėms keliami specifiniai SEO reikalavimai, siekiant pagerinti jų matomumą internete. Pagrindinis el. parduotuvės tikslas - gauti pajamų iš pardavimų internetu. Taigi, pagrindinis e. parduotuvėms skirto SEO tikslas - didinti svetainės lankomumą ir konversijas.

Vienas iš esminių e. parduotuvėms skirto SEO aspektų yra raktažodžių tyrimas. Tinkamų raktažodžių, susijusių su jūsų produktais, suradimas yra labai svarbus, kad į jūsų svetainę būtų nukreiptas atitinkamas srautas. Daugiausia dėmesio turėtumėte skirti ilgiesiems raktažodžiams, atidžiai pasižiūrėti į inkarinių tekstų svarba atgalinėse nuorodose, ilgieji raktodžiai bei inkariniai tekstai turėtų sutapti su jūsų internetinės parduotuvės produktais arba kategorijoms. Šie raktažodžiai pasižymi mažesne konkurencija ir yra didesnė tikimybė, kad jie paskatins tikslinį srautą.

Kitas labai svarbus e. parduotuvės SEO veiksnys yra puslapio optimizavimas. Puslapio optimizavimas apima produktų aprašymų, pavadinimų, META aprašymų ir URL optimizavimą. Jūsų svetainės struktūra turėtų būti patogi vartotojui, o navigacija turėtų būti lengvai naudojama.

Be to, e. parduotuvės turėtų sutelkti dėmesį į nuorodų kūrimą, kad padidintų savo matomumą internete. Nuorodų kūrimas - tai nuorodų iš kitų susijusių svetainių į jūsų e. parduotuvę įsigijimas. Nuorodos turėtų būti kokybiškos ir iš autoritetingų šaltinių.

SEO paslaugų svetainėms

Paslaugų svetainės - tai svetainės, kuriose teikiamos tam tikros paslaugos, pavyzdžiui, advokatų kontoros, gydytojai, santechnikai ir pan. Šioms svetainėms taikomi kitokie SEO reikalavimai nei el. parduotuvėms. Pagrindinis SEO paslaugų svetainėms tikslas - didinti potencialių klientų skaičių.

Vienas iš svarbiausių SEO paslaugų svetainėms aspektų yra vietinis SEO. Vietinis SEO apima svetainės optimizavimą vietos paieškos užklausoms. Turėtumėte optimizuoti savo svetainę pagal vietos paieškos raktažodžius, koncentruotis į fhnka inkarinių tekstų svarba atgalinėse nuorodose, kad pagerintumėte savo matomumą vietos paieškos rezultatuose.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir vidinio SEO, kuris apima svetainės turinio, META duomenų ir URL optimizavimą. Visas svetainėje esantis turinys turėtų būti tikslingas ir sukurtas atsižvelgiant į tikslinius raktažodžius.

Žinoma, bene daugiausiai dėmesio reikėtų skirti atgalinių nuorodų kūrimui arba išorinio nuorodų tinklo formavimui, kuris turės tiesioginės įtakos svetainės pozicijoms internetinėje paieškoje.

Informacinių svetainių SEO

Informacinės svetainės - tai svetainės, kuriose naudotojams pateikiama vertinga informacija, pavyzdžiui, naujienų svetainės, tinklaraščiai ir pan. Šioms svetainėms keliami kitokie SEO reikalavimai nei elektroninėms parduotuvėms ir paslaugų svetainėms. Pagrindinis informacinėms svetainėms skirtos SEO optimizacijos tikslas - padidinti svetainės lankomumą ir aktyvumą.

Vienas iš svarbiausių ir pagrindinių informacinių svetainių SEO aspektų yra turinio optimizavimas. Jūsų svetainės turinys turėtų būti kokybiškas, aktualus ir įdomus. Turėtumėte sutelkti dėmesį į originalaus ir informatyvaus turinio, kuris naudotojams sukuria pridėtinę vertę, kūrimą.

Taip pat negali būti pamirštas ir vidinis SEO arba vidinės svetainės dalies optimizavimas, kurio metu būtų tinkamai optimizuota svetainės struktūra, nuorodos ir turinys. Turinys turėtų būti optimizuotas tiksliniams raktažodžiams, o svetainės struktūra turėtų būti patogi vartotojui.

Galiausiai reikėtų įgyvendinti kokybišką išorinių nuorodų tinklo kūrimo strategiją, tokiu būdu padidinant savo svetainės matomumą paieškoje. Nuorodų kūrimas apima nuorodų iš kitų susijusių svetainių į jūsų informacinę svetainę įsigijimą. Tačiau ypatingai svarbu, kad atgalinės nuorodos būtų pačios aukščiausios kokybės.

Kodėl svetainių optimizacijai verta naudotis SEO agentūros paslaugomis?

SEO yra sudėtingas procesas, kuriam reikia žinių ir patirties. SEO agentūros samdymas gali suteikti daug naudos jūsų verslui, įskaitant:

  • Kompetencija ir patirtis - SEO agentūrose dirba specialistų komanda, turinti didelę patirtį SEO srityje. Jie gali pateikti jūsų verslui pritaikytus sprendimus ir užtikrinti, kad jūsų svetainė būtų optimizuota paieškos sistemoms.
  • Laiko taupymas - SEO optimizavimas yra daug laiko reikalaujantis procesas, o rezultatai gali būti matomi tik po kelių mėnesių. Samdydami lgwsd SEO agentūrą, galite sutelkti dėmesį į pagrindinę savo verslo veiklą ir SEO darbą palikti ekspertams.
  • Geresni rezultatai - SEO agentūros turi įrankių ir išteklių atlikti išsamius tyrimus ir analizę, kad optimizuotų jūsų svetainę. Jos gali pateikti duomenimis pagrįstus sprendimus, kad pagerintų jūsų svetainės matomumą internete ir pozicijas.
  • Ekonomiškumas - SEO agentūros samdymas ilgainiui gali būti ekonomiškai efektyvus. Jums nereikės investuoti į brangias priemones ir išteklius, kad optimizuotumėte savo svetainę. Be to, SEO agentūros gali pateikti individualius sprendimus, atitinkančius jūsų biudžetą ir verslo tikslus.
  • Tendencijų sekimas - SEO yra nuolat besivystanti sritis, o paieškos sistemų algoritmai dažnai atnaujinami. SEO agentūros nuolat seka naujausias tendencijas ir pokyčius šioje srityje ir gali atitinkamai koreguoti savo strategijas.

Kaip pasirinkti tinkamą SEO agentūrą?

  • Išsirinkti tinkamą SEO agentūrą gali būti nelengva užduotis, atsižvelgiant į rinkoje esančių galimybių skaičių. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių išsirinkti jūsų verslui tinkamą SEO agentūrą:
  • Įvertinkite jų patirtį ir kompetenciją - Ieškokite SEO agentūros, kuri turi patirties dirbant su jūsų pramonės šakos įmonėmis. Patikrinkite jų portfelį ir konkrečius atliktų darbų pavyzdžius, kad sužinotumėte jų sėkmės rodiklius ir kompetenciją optimizuojant svetaines.
  • Patikrinkite jų metodus ir strategijas - Pasiteiraukite SEO agentūros apie jų taikomus svetainių optimizavimo metodus ir strategijas. Venkite agentūrų, kurios naudoja „juodosios kepurės“ (angl. „black hat“) SEO metodus, galinčius pakenkti jūsų svetainės matomumui internete ir reputacijai.
  • Ieškokite skaidrumo - Rinkitės SEO agentūrą, kuri užtikrina skaidrų ir aiškų bendravimą. Ji turėtų gebėti reguliariai teikti naujausią informaciją apie ohwgu.lt svetainės optimizavimo pažangą.
  • Patikrinkite jų kainas ir paketus - Palyginkite skirtingų SEO agentūrų kainas ir paketus ir pasirinkite tą, kuri atitinka jūsų biudžetą ir verslo tikslus. Venkite agentūrų, siūlančių nerealiai mažas kainas, nes jos gali pakenkti savo paslaugų kokybei.
  • Ieškokite atsiliepimų ir rekomendacijų - Patikrinkite SEO agentūros atsiliepimus ir rekomendacijas, kad sužinotumėte apie jos reputaciją ir patikimumą rinkoje. Taip pat galite paprašyti ankstesnių klientų rekomendacijų, kad susidarytumėte vaizdą apie jų teikiamas paslaugas.

Ar verta optimizuoti svetainę patiems, ar geriau rinktis SEO specialistus?

Optimizuoti svetainę patiems gali būti tinkamas pasirinkimas, jei turite tam reikalingų žinių ir išteklių. Tačiau SEO yra sudėtingas procesas, reikalaujantis nuolatinių pastangų ir atnaujinimų, kad išliktumėte priekyje konkurentų. Štai keletas veiksnių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš nusprendžiant, ar optimizuoti svetainę patiems, ar samdyti SEO agentūrą:

  • Laikas ir ištekliai - SEO yra daug laiko reikalaujantis procesas, kuriam reikia skirti nemažai laiko ir išteklių. Turėtumėte įvertinti, ar turite pakankamai žinių, išteklių ir laiko optimizuoti svetainę patys.
  • Kompetencija ir patirtis - Norint efektyviai optimizuoti svetaines, SEO reikia kompetencijos ir patirties. Jei jums trūksta reikiamų įgūdžių ir žinių, geriau samdykite SEO agentūrą, kad išvengtumėte brangiai kainuojančių klaidų.
  • Sudėtingumas - SEO yra sudėtingas procesas, reikalaujantis gilaus paieškos sistemų algoritmų, raktinių žodžių tyrimo, puslapio optimizavimo, nuorodų kūrimo ir kitų dalykų išmanymo. Jei manote, kad procesas yra per sudėtingas, geriau samdykite SEO agentūrą.
  • Išlaidos - Trumpuoju laikotarpiu optimizuoti svetainę patiems gali būti ekonomiškai efektyvu. Tačiau ilgainiui tai gali brangiai kainuoti, jei padarysite klaidų arba nesugebėsite efektyviai optimizuoti svetainės. Samdydami SEO agentūrą galite rasti ekonomiškai efektyvius sprendimus, atitinkančius jūsų biudžetą ir verslo tikslus.
  • Konkurencija - Jūsų sprendimui įtakos gali turėti ir konkurencijos lygis jūsų pramonės šakoje. Jei jūsų konkurentai investuoja į SEO, be ekspertų pagalbos gali būti sunku pasiekti aukštą reitingą.
  • Tikslai ir uždaviniai - Taip pat reikėtų atsižvelgti į jūsų verslo tikslus ir uždavinius. Jei turite ambicingų tikslų savo svetainei, pavyzdžiui, generuoti didelį srautą arba didinti konversijas, SEO agentūra gali būti geriau pasirengusi padėti jums pasiekti šiuos tikslus.
  • Atnaujinimai ir priežiūra - Svetainę reikia nuolat atnaujinti ir prižiūrėti, kad būtų galima neatsilikti nuo paieškos sistemų algoritmų pokyčių ir išlaikyti jūsų svetainės pozicijas. Jei neturite laiko ar išteklių, kad galėtumėte sekti šiuos atnaujinimus, gali būti geriau pasamdyti agentūrą, kuri galėtų teikti nuolatinę pagalbą.
  • Galimybė naudotis priemonėmis ir ištekliais - SEO agentūros turi prieigą prie įvairių priemonių ir išteklių, kurie gali padėti veiksmingai optimizuoti jūsų svetainę. Jei neturite prieigos prie šių priemonių, gali būti sunku savarankiškai pasiekti tokį patį optimizavimo lygį.
  • Rizikos valdymas - SEO agentūros samdymas gali padėti valdyti su SEO susijusią riziką, pavyzdžiui, nuobaudas už „juodųjų“ metodų naudojimą arba optimizavimo klaidas. Agentūra gali padėti išvengti šių rizikų ir užtikrinti, kad jūsų svetainė būtų optimizuojama etiškai ir efektyviai.

Naudingi SEO patarimai

Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip optimizuoti svetainę paieškos sistemoms:

  • Atlikite raktinių žodžių tyrimą - Atlikite raktinių žodžių tyrimą, kad surastumėte tinkamus raktinius žodžius savo svetainei. Daugiausia dėmesio skirkite ilgiesiems raktažodžiams, kurie būdingi jūsų verslui ir turi mažesnę konkurenciją.
  • Optimizuokite turinį - Kurkite aukštos kokybės, aktualų ir įdomų turinį, kuris naudotojams sukuria pridėtinę vertę. Optimizuokite turinį pagal tikslinius raktažodžius ir įtraukite vidines ir išorines nuorodas į autoritetingus šaltinius.
  • Optimizuokite svetainės struktūrą - Užtikrinkite, kad https://bveoy.lt/ svetainės struktūra būtų patogi naudotojui ir kad joje būtų lengva naršyti. Naudokite aprašomuosius ir tinkamus URL adresus, antraštes ir meta aprašymus.
  • Sukurkite aukštos kokybės atgalines nuorodas - Sukurdami aukštos kokybės atgalines nuorodas iš autoritetingų svetainių, galite pagerinti savo svetainės autoritetą ir pozicijas paieškos sistemose. Daugiausia dėmesio skirkite nuorodoms iš svarbių ir autoritetingų šaltinių gauti.
  • Optimizavimas mobiliesiems įrenginiams - Vis daugiau naudotojų prie interneto jungiasi mobiliaisiais įrenginiais, todėl labai svarbu optimizuoti svetainę mobiliesiems įrenginiams. Užtikrinkite, kad jūsų svetainė būtų pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, greitai užsikrautų ir užtikrintų gerą naudotojo patirtį.
  • Reguliariai atnaujinkite svetainę - Reguliariai atnaujinkite svetainę, pateikdami šviežią ir aktualų turinį, kad naudotojams būtų įdomu, o paieškos sistemoms - įdomu. Svetainės atnaujinimas taip pat signalizuoja paieškos sistemoms, kad jūsų svetainė yra aktyvi ir aktuali.
  • Stebėkite savo svetainės veikimą - Naudokite tokius įrankius kaip „Google Analytics“, kad galėtumėte stebėti savo svetainės veikimą ir stebėti savo pozicijas paieškos sistemose. Reguliariai analizuokite svetainės duomenis ir prireikus atlikite pakeitimus, kad pagerintumėte svetainės našumą.
  • Naudokite socialinę žiniasklaidą - Socialinė žiniasklaida gali būti galinga priemonė, skatinanti lankytojų srautą į jūsų svetainę ir gerinanti jūsų pozicijas paieškos sistemose. Dalinkitės savo turiniu socialinės žiniasklaidos platformose ir bendraukite su sekėjais, kad padidintumėte savo pasiekiamumą ir matomumą.
  • Optimizuokite paveikslėlius - Optimizavę paveikslėlius galite pagerinti svetainės įkėlimo laiką ir pozicijas paieškos sistemose. Naudokite tinkamus failų pavadinimus ir ALT žymas, kad paieškos sistemos suprastų, apie ką yra jūsų vaizdai.
  • Ištaisykite neveikiančias nuorodas - Neveikiančios nuorodos gali neigiamai paveikti jūsų svetainės naudotojo patirtį ir paieškos sistemų pozicijas. Reguliariai tikrinkite, ar jūsų svetainėje nėra neveikiančių nuorodų, ir kuo greičiau jas ištaisykite.
  • Optimizavimas vietinei paieškai - Jei turite vietinį verslą, optimizavimas vietinei paieškai gali padėti pritraukti vietinių klientų. Naudokite vietinius raktinius žodžius, sukurkite „Google My Business“ sąrašą ir įtraukite į vietinius katalogus.
  • Įdiegti HTTPS - Įdiegę HTTPS, pagerinsite savo svetainės saugumą ir paieškos sistemų pozicijas. Įsitikinkite, kad jūsų svetainė turi SSL sertifikatą ir yra pateikiama per HTTPS.

Pabaigai

Optimizavimas paieškos sistemoms yra esminis internetinės rinkodaros aspektas. Nors tai gali būti sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas, pirmiau pateiktų patarimų įgyvendinimas gali padėti pagerinti jūsų svetainės matomumą, autoritetą ir pozicijas paieškos sistemose. Jei manote, kad procesas pernelyg sudėtingas, apsvarstykite galimybę pasamdyti SEO agentūrą, kuri gali pasiūlyti ekonomiškai efektyvius sprendimus, atitinkančius jūsų verslo tikslus ir biudžetą.

SEO arba optimizavimas paieškos sistemoms, yra labai svarbi skaitmeninės rinkodaros strategija, kuri gali padėti jūsų svetainei užimti aukštesnę vietą paieškos rezultatų puslapiuose (SERP) ir padidinti svetainės lankomumą. Nesvarbu, ar esate smulkaus verslo savininkas, tinklaraštininkas, ar elektroninės parduotuvės savininkas, investicijos į SEO gali suteikti didžiulę naudą jūsų svetainei.

Šiame straipsnyje nagrinėsime 20 SEO privalumų jūsų svetainei, skirtumus tarp savarankiškai atliekamo SEO ir profesionalaus optimizavimo kreipiantis į SEO agentūrą, kiek laiko užtrunka optimizuoti svetainę paieškos sistemoms, kiek reikia investuoti į SEO, pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduriama optimizuojant svetainę ir kt.

20 SEO privalumų jūsų svetainei

  1. Didesnis svetainės lankomumas: Kuo aukštesnes pozicijas paieškos sistemų rezultatuose užima jūsų svetainė, tuo daugiau lankytojų gali sulaukti jūsų svetainė. Optimizuodami svetainę, galite padidinti savo galimybes užimti aukštesnes pozicijas paieškos sistemų rezultatuose ir pritraukti daugiau lankytojų į savo svetainę.
  2. Geresnė vartotojo patirtis: SEO optimizuoja jūsų svetainės struktūrą, turinį ir navigaciją, kad ji taptų patogesnė naudotojui. Pagerinę svetainės vartotojo patirtį, galite ilgiau išlaikyti lankytojus savo svetainėje ir paskatinti juos sugrįžti.
  3. Didesni konversijų rodikliai: Kai jūsų svetainėje apsilankys daugiau žmonių, turėsite daugiau galimybių paversti juos klientais arba prenumeratoriais, teigiama SXVHN interneto svetainėje. Optimizuodami svetainę, galite pritraukti daugiau kvalifikuotų potencialių klientų ir padidinti konversijų rodiklius.
  4. Geresnis prekės ženklo žinomumas: Užimdami aukštesnę vietą paieškos sistemų rezultatuose, padidinsite savo prekės ženklo matomumą ir žinomumą.
  5. Konkurencinis pranašumas: Jei jūsų konkurentai neinvestuoja į SEO, svetainės optimizavimas gali suteikti jums konkurencinį pranašumą jūsų rinkoje. Net jei jūsų konkurentai jau investuoja į SEO, svetainės optimizavimas gali padėti jums išlikti konkurencingiems ir neatsilikti nuo naujausių tendencijų bei geriausios praktikos.
  6. Ekonomiškas: Lyginant su kitomis skaitmeninės rinkodaros strategijomis, tokiomis kaip mokama reklama, SEO gali būti ekonomiškai efektyvus būdas pritraukti lankytojų srautą į jūsų svetainę. Nors norint pamatyti rezultatus gali prireikti šiek tiek laiko ir pastangų, ilgalaikė SEO nauda gali atsverti išlaidas.
  7. Ilgalaikiai rezultatai: Skirtingai nei mokama reklama, kuri nustojus mokėti nebegeneruoja srauto, SEO gali duoti ilgalaikių rezultatų. Investavę į SEO, galite ir toliau matyti augantį srautą į savo svetainę kelis mėnesius ar net metus po pradinės investicijos.
  8. Geresnė svetainės sparta: SEO pagalba optimizuojama svetainės sparta ir našumas, todėl gali pagerėti bendra svetainės vartotojų patirtis ir pozicijos paieškos sistemose.
  9. Tikslinis lankytojų srautas: Optimizuodami svetainę konkretiems raktiniams žodžiams ir frazėms, galite pritraukti daugiau tikslinio srauto į savo svetainę. Tai gali padėti pritraukti daugiau kvalifikuotų potencialių klientų ir pagerinti konversijos rodiklius.
  10. Didesnis patikimumas: Paieškos sistemų rezultatuose užimdama aukštesnę vietą, jūsų svetainė vartotojams gali atrodyti patikimesnė ir autoritetingesnė. Tai gali padėti sukurti jūsų auditorijos pasitikėjimą ir pagerinti jūsų reputaciją internete.
  11. Didesnė investicijų grąža: Nors SEO gali pareikalauti nemažai laiko ir išteklių, ilgalaikė nauda gali labai atsipirkti. Pritraukdami daugiau lankytojų ir konvertuodami daugiau potencialių klientų, laikui bėgant galite padidinti savo pajamas ir pelną.
  12. Prieiga prie analizės: Naudodamiesi tokiomis priemonėmis kaip Google Analytics, galite stebėti savo SEO pastangų veiksmingumą ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus dėl taikomos svetainės optimizavimo strategijos.
  13. Geresnis optimizavimas mobiliesiems įrenginiams: Vis daugiau žmonių naudojasi mobiliaisiais įrenginiais, todėl interneto svetainės optimizavimas mobiliesiems įrenginiams gali padėti pagerinti jūsų pozicijas paieškos sistemose ir bendrą vartotojų patirtį.
  14. Geresni vietinės paieškos rezultatai: Jei esate vietinis verslas, svetainės optimizavimas vietinės paieškos rezultatams gali padėti pritraukti daugiau klientų jūsų vietovėje. Naudodami vietinius raktinius žodžius ir frazes galite pagerinti savo matomumą vietinės paieškos rezultatuose ir pritraukti daugiau tikslinio srauto į savo svetainę.
  15. Didesnis vartotojų įsitraukimas: Optimizuodami svetainę, galite pagerinti savo svetainės vartotojų įsitraukimą. Tai gali apimti aukštos kokybės turinio skelbimą, svetainės struktūros optimizavimą ir svetainės navigacijos tobulinimą - visa tai gali prisidėti prie geresnės vartotojų patirties.
  16. Didesnis socialinės žiniasklaidos sekėjų skaičius: Gerindami savo svetainės matomumą ir didindami lankytojų srautą į svetainę, taip pat galite padidinti savo sekėjų skaičių socialinėje žiniasklaidoje. Tai gali padėti pagerinti jūsų prekės ženklo žinomumą socialinėje žiniasklaidoje ir padidinti bendrą pasiekiamumą internete.
  17. Didesnis prieinamumas: Optimizuodami savo svetainę, taip pat galite pagerinti jos prieinamumą. Tai gali apimti lengvesnę navigaciją jūsų svetainėje, greitesnį jos įkėlimo laiką ir svetainės vaizdų bei kito turinio optimizavimą.
  18. Efektyvesnė turinio rinkodara: SEO ir turinio rinkodara eina koja kojon. Optimizuodami savo svetainę, taip pat galite pagerinti turinio rinkodaros pastangas kurdami aukštos kokybės, raktažodžiais optimizuotą turinį, kuris gali pritraukti daugiau lankytojų į https://nyhuw.lt/ svetainę.
  19. Geresnis naudotojų ketinimas: Optimizuodami svetainę naudotojų ketinimams, galite pritraukti daugiau tikslinio srauto į savo svetainę. Tam galima naudoti raktinius žodžius ir frazes, atitinkančias naudotojo ketinimus, taip pat kurti aukštos kokybės turinį, atitinkantį jūsų tikslinės auditorijos poreikius ir interesus.
  20. Aukštesnis reitingas paieškos sistemose: Galiausiai pagrindinė SEO nauda yra geresnės pozicijos paieškos sistemose. Optimizuodami savo svetainę, galite padidinti savo galimybes užimti aukštesnes pozicijas paieškos sistemų rezultatų puslapiuose, o tai gali paskatinti didesnį srautą į jūsų svetainę ir pagerinti bendrą jūsų matomumą internete.

Savarankiškas SEO optimizavimas VS profesionalų SEO

Kai kalbama apie svetainės optimizavimą, turite dvi pagrindines galimybes: savarankišką SEO optimizavimą arba profesionalų SEO optimizavimą kreipiantis į agentūrą.

Savarankiškas SEO optimizavimas apima svetainės optimizavimą savo pačių jėgomis, naudojant nemokamus arba nebrangius SEO įrankius ir išteklius. Tai gali apimti raktinių žodžių ir frazių paiešką, svetainės struktūros ir turinio optimizavimą bei rezultatų stebėjimą naudojant tokias priemones kaip Google Analytics.
Nors savarankiškai atliekamas SEO gali būti ekonomiškai efektyvus variantas, jis taip pat gali pareikalauti daug laiko, o norint pamatyti rezultatus gali prireikti nemažai bandymų ir klaidų. Be to, neturėdami profesionalios SEO agentūros patirties ir išteklių, galite nepasinaudoti kai kuriomis pažangesnėmis SEO taktikomis ir strategijomis, kurios gali padėti pagerinti jūsų svetainės pozicijas ir padidinti svetainės lankomumą.

Profesionalus SEO optimizavimas apima SEO ekspertų komandos samdymą, kad jie už jus optimizuotų jūsų svetainę. Kaip rašoma drsfx.lt - tai gali apimti išsamų svetainės auditą, raktinių žodžių ir frazių tyrimą, svetainės struktūros ir turinio optimizavimą bei rezultatų stebėjimą naudojant pažangias analizės priemones.

Nors profesionalus SEO optimizavimas gali būti brangesnis nei savarankiškas SEO optimizavimas, jis taip pat gali užtikrinti išsamesnius ir veiksmingesnius rezultatus. Naudodamiesi profesionalios SEO agentūros patirtimi ir ištekliais, galite pasinaudoti naujausiomis SEO tendencijomis ir geriausios praktikos pavyzdžiais bei greičiau ir veiksmingiau pagerinti savo svetainės pozicijas.

Galiausiai pasirinkimas tarp savarankiško SEO ir profesionalaus SEO optimizavimo priklausys nuo jūsų biudžeto, kompetencijos ir bendrų jūsų svetainės tikslų bei uždavinių.

Kiek laiko užtrunka optimizuoti svetainę paieškos sistemoms?

Kai kalbama apie svetainės optimizavimą paieškos sistemoms, nėra vieno universalaus atsakymo, kiek laiko tai užtruks. Laikas, kurio prireiks optimizuojant svetainę paieškos sistemoms, priklausys nuo įvairių veiksnių, įskaitant:

  • jūsų svetainės dydžio ir sudėtingumo;
  • jūsų pramonės šakos konkurencingumo ir raktažodžių, į kuriuos orientuojatės;
  • jūsų svetainės turinio ir struktūros kokybės;
  • laiko ir išteklių, kuriuos galite skirti SEO, kiekio;
  • xuztp inkarinių tekstų svarba atgalinėse nuorodose.

Tam, kad SEO pastangos duotų reikšmingų rezultatų, gali prireikti nuo kelių mėnesių iki metų ar daugiau. Tačiau šis laikotarpis gali labai skirtis priklausomai nuo pirmiau minėtų veiksnių ir konkrečių jūsų svetainės tikslų bei uždavinių.

Svarbu nepamiršti, kad SEO yra ilgalaikė strategija, todėl norint pamatyti rezultatus dažnai reikia laiko. Nors per pirmuosius kelis mėnesius galite pastebėti tam tikrą paieškos sistemų pozicijų ir srauto pagerėjimą, gali prireikti kelių mėnesių ar net metų, kad pasiektumėte aukščiausias pozicijas ir nuolatinį srautą.

Kiek reikia investuoti į svetainės optimizavimą paieškos sistemoms?

SEO kaina priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant jūsų svetainės dydį ir sudėtingumą, jūsų pramonės šakos ir raktažodžių konkurencingumą bei SEO darbų, kuriuos norite atlikti, apimtį.

Jei ketinate savarankiškai atlikti SEO, kaina visų pirma bus susijusi su laiku ir pastangomis, kurias galėsite investuoti į savo svetainės optimizavimą. Tai gali būti nuo kelių valandų per savaitę iki kelių valandų per dieną, priklausomai nuo jūsų turimų išteklių ir svetainės sudėtingumo.

Jei ketinate atlikti profesionalų SEO optimizavimą, kaina priklausys nuo SEO agentūros patirties ir kompetencijos, norimo atlikti darbo apimties ir įsipareigojimo trukmės.

Taigi, profesionalios SEO optimizavimo paslaugos gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų per mėnesį, priklausomai nuo agentūros ir darbų apimties.

Svarbu atminti, kad SEO yra investicija, ir nors ji gali pareikalauti pradinės finansinės investicijos, ilgalaikė nauda gali gerokai atsipirkti - padidėjusiu srautu, didesniu konversijų skaičiumi ir padidėjusiomis pajamomis bei pelnu.

Pagrindiniai SEO iššūkiai, su kuriais susiduriama optimizuojant svetainę

Nors SEO optimizavimas gali suteikti daug naudos jūsų svetainei, svarbu nepamiršti, kad tai taip pat gali būti sudėtingas ir sunkus procesas. Keletas pagrindinių SEO iššūkių, su kuriais galite susidurti optimizuodami savo svetainę, yra šie:

  • Konkurencija: Priklausomai nuo jūsų pramonės šakos ir raktažodžių, į kuriuos orientuojatės, gali būti didelė konkurencija dėl aukščiausių pozicijų paieškos sistemose. Dėl to gali būti sudėtinga pasiekti aukščiausias pozicijas ir pritraukti didelį lankytojų srautą į savo svetainę.
  • Nuolatiniai pokyčiai: Paieškos sistemos nuolat atnaujina savo algoritmus ir reitingavimo veiksnius, todėl gali būti sudėtinga neatsilikti nuo naujausios geriausios SEO praktikos ir tendencijų.
  • Techninės problemos: SEO reikia tvirto techninio pagrindo, įskaitant svetainės struktūrą, navigaciją ir greitį. Jei jūsų svetainė turi techninių problemų, tai gali turėti įtakos jūsų pozicijoms paieškos sistemose ir bendram SEO efektyvumui.
  • Turinio kokybė: Kokybiškas turinys yra pagrindinis SEO reitingavimo veiksnys, tačiau kokybiško ir patrauklaus turinio kūrimas gali pareikalauti daug laiko ir būti sudėtingas.
  • Raktinių žodžių tyrimas: Gali būti sudėtinga nustatyti tinkamus raktinius žodžius ir frazes, į kurias reikėtų orientuotis.
  • Atgalinių nuorodų kūrimas: Kokybiškų ir tinkamų nuorodų į jūsų svetainę kūrimas yra labai svarbus SEO aspektas. Verta pagalvoti ne tik apie tai kur talpinamos atgalinės nuorodos, bet ir apie inkarinių tekstų svarba atgalinėse nuorodose, tačiau atminkite, kad pritraukti kokybiškų nuorodų iš kitų svetainių gali būti sudėtinga.

Norint optimizuoti svetainę, reikia išsamios strategijos, kurioje būtų sprendžiami minėti uždaviniai ir pasinaudojama geriausia SEO praktika bei tendencijomis.

Konkurencija

Šiuolaikinėje skaitmeninėje aplinkoje SEO konkurencija yra didelė. Kadangi į SEO investuoja daugiau įmonių nei bet kada anksčiau, gali būti sudėtinga pasiekti aukščiausias pozicijas ir pritraukti didelį srautą į savo svetainę.

Norint sėkmingai konkuruoti SEO srityje, svarbu sutelkti dėmesį į aukštos kokybės turinio, teikiančio vertę jūsų auditorijai, kūrimą, kruopštų raktinių žodžių tyrimą ir svetainės struktūros bei našumo optimizavimą. Be to, atgalinių nuorodų iš patikimų šaltinių kūrimas ir socialinės žiniasklaidos bei kitų skaitmeninės rinkodaros kanalų panaudojimas taip pat gali padėti įgyti konkurencinį pranašumą SEO srityje.

Duomenų atstatymas – tai prarastų, netyčia ištrintų, sugadintų ar kitaip nepasiekiamų duomenų atkūrimo procesas. Juos galima atkurti specializuotuose servisuose iš šių laikmenų: nešiojamų, stacionarių, planšetinių kompiuterių, mobiliųjų telefonų, HDD, SSD diskų, USB atmintinių ir net iš atminties kortelių. Duomenys atstatomi iš atsarginių kopijų ir kitais būdais.

Duomenų praradimo priežastys

Remiantis pastarosiomis statistikomis, duomenys dažniausiai prarandami tiesiog dėl žmogiškųjų klaidų. Bet kartais tam įtakos turi ir netikėtos situacijos. Dažniausios priežastys:

  • duomenų išsiuntimas ne tam adresatui;
  • elektros energijos tiekimo sutrikimai;
  • stichinės nelaimės;
  • turimos įrangos gedimai;
  • atsitiktinis duomenų ištrynimas;
  • fizinė standžiojo disko žala;
  • skysčių išsiliejimas ant įrenginio;
  • programiškai užstrigę prietaisai;
  • turimos įrangos vagystė.

Kaip vyksta duomenų atstatymas?

Duomenų atstatymo procesas skiriasi priklausomai nuo duomenų praradimo aplinkybių ir turimos programinės įrangos, kuri naudojama kuriant atsarginę kopiją. Kai kuriais atvejais vartotojai gali patys atkurti prarastus failus. Tačiau, jeigu visa duomenų bazė yra neprieinama – tai jau bus žymiai sudėtingesnis procesas, kurį padės sutvarkyti duomenų atkūrimo specialistai.

Duomenų atsatymas tikrai galimas ir tais atvejais, kai nebuvo sukurta jokia atsarginė dokumentų kopija, tačiau tam tikri tų failų fragmentai pasiliko standžiajame diske. Taip yra todėl, nes failai ir informacija apie juos paprastai yra saugomi skirtingose įrenginio vietose.

Kaip to išvengti?

Vienas iš būdų išvengti daug laiko reikalaujančio ir kartais brangaus duomenų atkūrimo proceso yra iš anksto užkirsti kelią failų praradimui. Stenkitės visus svarbius dokumentus ar nuotraukas laikyti, pavyzdžiui, ne tik telefono galerijoje, bet ir savo „debesyje“.

Taip pat labai patogu svarbią informaciją laikyti elektroniniame pašte. Šiais laikais jau nepatariama saugoti failus ar nuotraukas išoriniuose diskuose ar kitose laikmenose. Vis dėlto tai yra nusidėvintys įrenginiai ir nežinia kokiu našumu jie veiks po daugelio metų.

Saugojimas „debesyje“ – šiuolaikinis ir labai saugus įvairių dokumentų laikymas, kuris suteikia jums prieigą prie tu duomenų praktiškai iš bet kur. Tereikia suvesti savo vartotojo vardą ir slaptažodį. Esant kokiems nors informacijos nutekėjimams ar neaiškiems prisijungimams prie jūsų paskyros – būsite visada įspėtas ir galėsite pasikeisti slaptažodį.

Komentuoja advokatų kontoros „Sorainen“ partneris Evaldas Dūdonis ir vyresnioji teisininkė Laura Matuizaitė

Fiziniams asmenims, norintiems leisti sudaryti verslo sutartis ar kitaip atstovauti jų interesus, nebereikės nuolat pravėrinėti notaro biuro durų. Birželio 1-ąją įsigaliojus Civilinio kodekso pakeitimams, fiziniai asmenys išduoti didelę dalį įgaliojimų ir perįgaliojimų galės ir internetu. Manoma, kad šios naujovės padės sutaupyti nemažai laiko ir kaštų, taip pat supaprastins procesus versle. Svarbu ir tai, kad artimiausioje ateityje laukia ir daugiau verslui naudingų permainų.

Neatitiko šiandieninių realijų

Teisingumo ministerijos inicijuotų pokyčių prireikė kone natūraliai – augant informacinių technologijų (IT) įtakai, iki šiol galiojusi tvarka, kai visi fizinių asmenų išduodami įgaliojimai, su retomis išimtimis, privalėjo būti tvirtinami notaro, nebeatitiko šių dienų realijų. Prieš įsigaliojant kodekso pakeitimams, fizinių asmenų įgaliojimus elektroninėmis priemonėmis buvo galima išduoti tik darbo užmokesčiui, kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms ir viešosioms bei administracinėms paslaugoms ir korespondencijai – pinigams ir pašto siuntiniams – gauti.

Pakeitus Civilinio kodekso nuostatas, atsirado reali galimybė plačiau pritaikyti technologinius sprendimus ir atsisakyti notaro dalyvavimo ten, kur jis nėra būtinas. Taigi, dabar didžioji dalis fizinių asmenų išduodamų įgaliojimų gali būti išduodami elektroniniu būdu. Jie, prisijungus su elektroniniu parašu, pasirašomi ir įregistruojami Įgaliojimų registre, o įgaliotam asmeniui suteikiamas įgaliojimą identifikuojantis ir atstovavimo faktą įrodantis unikalus numeris. Patogu ir tai, kad tokiam įgaliotam asmeniui dabar nebereikia su savimi nešiotis popierinio įgaliojimo.

Itin svarbu, kad įgaliojimas gali būti suteikiamas nepriklausomai nuo įgaliotojo buvimo vietos – tereikia tik prieigos prie interneto ir minėto elektroninio parašo. Taigi, nauja tvarka leidžia fiziniams asmenims įgalioti kitus asmenis veikti įgaliotojo vardu esant bet kurioje valstybėje. Tai turėtų pagreitinti civilinius santykius tarp asmenų ir praplėsti galimybes kitiems asmenims veikti įgaliotojo vardu, nes įgaliojimus bus galima išduoti greičiau ir paprasčiau: nebereikės derinti laiko ar įgaliojimo turinio su notaru ir vykti į jo biurą patvirtinti įgaliojimo. Šios naujovės ypač aktualios kvalifikuotą e. parašą ir verslo santykius Lietuvoje turintiems, bet joje retai apsilankantiems fiziniams asmenims. Civilinio kodekso pakeitimai suteikia galimybę tokiems asmenims paprasčiau sudaryti verslo sandorius, įgaliojant trečiuosius asmenis veikti jų vardu.

Yra ir papildomų sąlygų

Visgi, ne visi fizinių asmenų įgaliojimai galės būtų pasirašomi elektroniniu parašu vietoj notarinio tvirtinimo. Motyvuojant didesniu kai kurių sandorių rizikos lygiu ir įstatyme numatytais griežtais tokių sandorių formos reikalavimais, dalis įgaliojimų vis dar negalės būti pasirašomi be notaro įsitraukimo – kitaip jie būtų laikomi negaliojančiais nuo jų sudarymo momento.

Visų pirma, Civilinis kodeksas šiuo metu nustato, kad notarine tvarka turi būti sudaromi daiktinių teisių į nekilnojamąjį daiktą perleidimo ir suvaržymo sandoriai, išskyrus bankroto proceso metu sudaromus nekilnojamojo daikto perleidimo sandorius. Taip pat – uždarųjų akcinių bendrovių (UAB) akcijų pirkimo-pardavimo sutartys, kai parduodama 25 proc. ar daugiau akcijų arba akcijų pardavimo kaina yra didesnė nei 14,5 tūkst. eurų. Notarinės formos taip pat reikia sudarant vedybų sutartis – ikivedybinę, povedybinę ir kitus civiliniame kodekse numatytus sandorius, kuriems keliamas notarinės formos reikalavimas.

Galioja ir perįgaliojimams

Šie Civilinio kodekso pakeitimai taip pat numato, kad elektroniniu būdu išduoti įgaliojimai gali numatyti ir perįgaliojimo teisę. Visgi perįgaliojant, jeigu šia teise pasinaudojama, privaloma išlaikyti tokią pačią formą, kokia buvo išduotas ir įgaliojimas. Kitaip sakant, jei įgaliojimas pasirašomas elektroniniu būdu, taip pat turi būti pasirašomas ir perįgaliojimas.

Perįgaliojimo teisė paprastai suteikiama įgaliotam asmeniui tuomet, kai įgaliotojo suteikiami įgaliojimai nėra labai asmeniškai nukreipti į įgaliotą asmenį. Pavyzdžiui, teisininkui išduodamas įgaliojimas, į kurį įtraukta perįgaliojimo teisė, Registrų centre atstovauti įgaliotą asmenį, bet teisininkas išeina atostogų arba suserga. Tuomet jis gali perįgalioti savo kolegą atlikti tuos pačius veiksmus ir tokia pat apimtimi, kurią savo vardu jam suteikė įgaliotojas. Taigi, civiliniai santykiai nesustoja tam laikotarpiui, per kurį įgaliotas asmuo dėl kažkokių priežasčių negali atlikti įgaliojimu jam suteiktų veiksmų.

Tiesa, kad pasinaudoti šia galimybe reikia, kad pirminiame įgaliojime būtų nurodyta, jog įgaliotas asmuo gali perįgalioti bet kurį kitą asmenį.

Daugiau pokyčių – jau netrukus

Planuojama, kad jau kitų metų sausį tokia pat tvarka bus galima išduoti ir prokūras – juridinio asmens įgaliojimą, kuris suteikia teisę jo vardu ir interesais atlikti visus su juo susijusius veiksmus. Taip pat Vyriausybė pateikė Seimui Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo bus suteikiama galimybė akcininkų susirinkimo protokolus pasirašyti e. parašu. Tiesa, šį projektą dar turi patvirtinti šalies parlamentas.

Tiek įsigalioję, tiek ir naujai įsigaliosiantys pokyčiai supaprastins bei pagreitins įvairių įgaliojimų išdavimo ar sprendimų priėmimo tvarką, leis greičiau ir paprasčiau pasinaudoti atstovavimo teise, suteiks daugiau lankstumo bei efektyvumo, tai atitinkamai efektyvins ir verslo vystymąsi. Tikimasi, jog IT ir jų saugumas ateityje tobulės bei jų pritaikymas verslo ir kituose civiliniuose santykiuose vis dažnės. Tad galime pasidžiaugti įstatymų leidėjo sprendimu naująsias technologijas įdarbinti jau dabar, suteikiant galimybę fiziniams asmenims išduoti įgaliojimus naudojantis elektroninėmis priemonėmis.

domu, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti šiuolaikiniai dedikuotieji serveriai? Pasaulinius „Uptime Institute“ kokybės reikalavimus įvykdžiusi „RackRay“ komanda atskleidžia, kaip turėtų atrodyti inovatyvus fizinis serveris. Duomenų centro įkūrėjai dalinasi naudingomis įžvalgomis ir paneigia vis dar gajus mitus, kurie neleidžia internetinio verslo savininkams išnaudoti visų dedikuotųjų serverių teikiamų privalumų. Kokie jie ir kodėl verta investuoti į pripažintame duomenų centre talpinamus serverius?

Efektyvumas: greitis, galia, pasiekiamumas

Serverių nuomos ekspertai primena – dedikuotuosius išteklius dažniausiais renkasi tie, kuriems reikalinga unikali virtuali aplinka, neeilinė fizinio serverio konfigūracija ir padidintas informacijos saugumas. Neretai tai būna vidutinio ir didesnio masto skaitmeniniai projektai. Ne be reikalo sakoma, kad šiuolaikiniai dedikuotieji serveriai yra vieni galingiausių – čia ištekliai santykinai nėra ribojami. Modernaus dedikuoto serverio nuoma gali užtikrinti maksimalų greitį ir pasiekiamumą.

Žinoma, pasaulinius standartus atitinkantį 99,982% pasiekiamumą gali užtikrinti tik profesionalia įranga besinaudojantys nuomos ekspertai. Tiksliau, tokia įranga aprūpintas turėtų būti pats duomenų centras, kuriame ir yra laikoma fizinė įranga. Norite sutaupyti laiko? Dairykitės paslaugos teikėjo, kuris bendradarbiauja, o idealiu atveju – valdo „TIER III“ sertifikatu įvertintą duomenų centrą.

Maksimalus duomenų saugumas

2022-aisais dedikuotieji serveriai vis dar užtikrina vieną saugiausių erdvių. Žinoma, nuomos ekspertai gali pasiūlyti ir maksimaliai saugius debesijos serverius, tačiau jeigu reikia susikurti individualiai jūsų projektui tinkamiausią aplinką optimalus sprendimas gali būti būtent dedikuoti serveriai. Įsivaizduokime, kad šiam reikalingas maksimalus saugumas. Profesionalūs paslaugos teikėjai šiandien užtikrina apsaugą nuo DDoS atakų ir kitų kenkėjiškų veiksmų. Tačiau, turėdami absoliučią konfigūracijos laisvę, galite integruoti papildomas saugos priemones (firewall programinę įrangą, šifravimo programas ir kt.).

Lankstūs planai ir ištekliai pagal poreikį

IT specialistai pastebi – dedikuotųjų serverių vis dar nepagrįstai privengiama neva dėl riboto jų lankstumo. Beje, visai be reikalo. Tiesa ta, kad ištekliai ir lankstumas tiesiogiai priklauso tiek nuo įrangos galingumo, tiek nuo paslaugos teikėjo požiūrio. Kuo čia dėtas jis? Labai paprasta – jei pasirenkate jus išgirsti pasiruošusius profesionalus, kurie nebando apmokestinti kiekvieno žingsnio, galite lengvai koreguoti pirminį planą. Pavyzdžiui, „RackRay“ specialistai suteikia galimybę susikurti savo arba pasirinkti jau sukomplektuotas serverių konfigūracijas. Laikui bėgant jas galite koreguoti be jokių papildomų mokesčių ar „baudų“.

3 gajūs mitai ir specialistų atsakas

Nors inovatyvūs paslaugų teikėjai siūlo galingus ir lanksčius fizinius serverius, jie vis dar apipinti nepagrįstais mitais. Blogiausia tai, kad šie kartais trukdo maksimaliai išnaudoti visas unikalios aplinkos teikiamas naudas ir galimybes augti. 3 mitai, kurie sutinkami kone dažniausiai:

  1. serverio integracija yra itin sudėtinga ir užtrunka ilgai;
  2. patys planai nėra lankstūs ir yra itin brangūs;
  3. serverio priežiūra reikalauja neeilinių IT bei programavimo įgūdžių.

Visų pirma, serverio konfigūracija gali užtrukti kiek ilgiau tuo atveju, jei turite specifinių reikalavimų. Tokiu atveju gali tekti palaukti konkrečių komponentų, tačiau paslaugos tiekėjai pasirūpins sklandžia serverio komplektacija bei jo paruošimu. Taip pat galite rinktis ir iš jau parengtų specifikacijų serverių, kurie paruošiami naudoti per 1–2 darbo dienas.

Konkurencingą kainą ir kokybę serverių nuomos specialistams pasiūlyti leidžia daugelis veiksnių, vienas jų galėtų būti nuosavo duomenų centro valdymas (išvengiama papildomo mokesčio trečiosioms sutarties šalims). Kalbant apie fizinio serverio priežiūrą, taip, kokybiškas administravimas reikalauja specifinių įgūdžių. Vis dėlto, nepamirškite – rinkos profesionalai, taip pat ir „RackRay“, siūlo ne tik nuomos, bet ir administravimo paslaugą.

Sąlygos, būtinos visų šių dedamųjų kombinacijai

Panašu, kad belieka pasirinkti paslaugos teikėją. Kokio dairytis, jei norite džiaugtis aukščiau aptartais privalumais? Verta skirti pakankamai laiko paieškoms. Labai svarbu atsirinkti ne tik lanksčią, į vartotojo poreikius orientuotą serverių nuomos komandą, bet ir kokybišką, sertifikuotą duomenų centrą. Jei norite sutaupyti laiko paieškose bei gauti vieną geriausių kainos ir kokybės santykių, dairykitės paslaugos teikėjo, kuris valdo nuosavą duomenų centrą.

Aišku viena – šiuolaikinį paslaugų paketą gali pasiūlyti tik novatoriška įmonė. Lygiai ta pati taisyklė galioja tiek dedikuotųjų, tiek bet kokių kitokių serverių nuomos srityje. Jei dvejojate dėl individualiai tinkamiausios virtualios aplinkos, ieškokite ne jums aktualaus paketo, o rinkos profesionalų. Jie atsakys į klausimus, paneigs mitus ir padės priimti optimaliausią sprendimą.

Užsakymo numeris: 20220301

Lietuvoje jau galima įsigyti pirmuosius pasaulyje vienos milisekundės monitorius, skirtus kompiuteriniams žaidimams. „LG Electronics“ (LG) prie „UltraGear™“ monitorių serijos pridėjo naują monitorių „UltraWide Nano IPS NVIDIA G-Sync“ (modelis: 38GL950G-B). Šis monitorius bus tikras atradimas žaidimų mėgėjams.

Jeigu jums dar kyla klausimas „Ar internetu pirkti pigiau?“, tai tikriausiai retai perkate internetu. Dėl to, kad sumažėja prekių transportavimo išlaidos, nebėra reikalo samdyti apsaugą ir darbuotojus parduotuvėse bei dėka gerokai supaprastėjusios prekybos, pardavėjai internetu gali pasiūlyti daugiau nuolaidų ir geresnes kainas. Prisideda ir tai, kad dauguma pardavėjų yra nemažai suinteresuoti pardavimais per internetą, todėl esamus ir potencialius klientus net skatina išbandyti tokį apsipirkimą. Tačiau taisyklei galioja ir išimtys. Ne viskas internete yra pigiau, todėl ir paruošėme straipsnį „Kada galiu sutaupyti pirkdamas internetu?“.

Sutaupysite, jei naudojatės nuolaidomis ir lojalumo programomis

Jeigu tam tikroje parduotuvėje perkate dažnai, be jokio delsimo junkitės prie lojalumo programos, įsigykite lojalumo kortelę. Galbūt tas sutaupytas euras ar keli centai ir neatrodys didelė suma, tačiau po 10-20 ar dar didesnio pirkinių kiekio jie susidės į tikrai reikšmingą skirtumą.

Štai daug internetinių parduotuvių netgi siūlo žemesnę kainą internetinėje parduotuvėje (nei analogiška prekė kainuoja fizinėje parduotuvėje). Susumuokite tai su lojalumo programos ar kita nuolaida ir gausite dar didesnę galimybę sutaupyti.

Išorinės programos

Tokios platformos, kaip visame pasaulyje veikiantis „Honey“ arba Lietuvoje dažnai reklamuojamas „Bonusway“ yra skirtos padėti pirkėjams sutaupyti. Dėl JAV populiarios praktikos, vadinamos (kada pirkėjai atgauna 2-4% nuo savo, iš kredito kortelės išleistos sumos), panaši sistema pradėjo plisti ir po visą pasaulį.

Lietuvoje, naudodamiesi viena iš tokių platformų, gausite specialią nuorodą arba kodą. Jį panaudoję arba ant nuorodos paspaudę elektroninėje parduotuvėje aktyvinsite spec. pasiūlymą ir kažkiek pinigų grįš į sąskaitą arba atitinkama suma sumažės galutinė prekių kaina. Taip jums tikrai nemažai „susitaupys“. 

Kainų lyginimas

Lyginti kainas – būtina sąlyga perkant internetu ir norint taupyti. Jeigu fizinėse parduotuvėse tai trunka labai ilgai, kol nuvykstate iš vienos vietos į kitą, internete viskas vyksta kone akimirksniu. Kaip tai vyksta? Vienoje parduotuvėje susirandate norimą prekę, pvz. megztinį, telefoną ar droną.

Į Google vedate to produkto pavadinimą ir atsidarote kitų parduotuvių nuorodas į tą prekę. Greitai palyginate kainas ir pasiūlymus. Taip pamatote, kad įvairūs dronai pigiau kainuoja parduotuvėje X, tačiau joje, pvz. brangesni išmanieji. 

Tiesa, kai kurios parduotuvės supaprastina šią paiešką, mat nori parodyti, kad jų kaina mažiausia, todėl siūlo „žemiausios kainos garantiją“ ir jau savo puslapyje rodo kiek ta pati prekė kainuoja kitose parduotuvėse. 

„Numeskite krepšelį“

Pradžiuginsime. Galite šiek tiek pažaisti ir su pačiais prekybininkais. Dauguma aukštesnio lygio prekybininkų daug investuoja į marketingą, pardavimų strategijų įgyvendinimą bei kitus panašius dalykus. Jie stebi, kiek laiko trunka, kol išsirenkate, kaip naviguojate po puslapį ir ką dedatės į prekių krepšelį. 

Jeigu neskubate pirkti, susidėkite prekes į krepšelį, susikurkite paskyrą su savo el.paštu, pradėkite informacijos pildymą apmokėjimui, bet staiga viską porai dienų ar savaitei „numeskite“. Matydami, kad pirkėjas buvo viską įsidėjęs į krepšelį, bet nieko iš tiesų nepirko, internetinės parduotuvės algoritmas turėtų jus „pabandyti privilioti atgal“ ir galbūt atsiųs nuolaidos kodą, kurį panaudosite ir įsigysite pigiau.

Pirkimas iš užsienio

Turbūt suprantate, kad kalbame apie Kiniją. Amerikiečiams ir britams labai tinka Amazon, nes ten jiems yra pigu. Daugumai Lietuvos žmonių Amazon yra visiškai vidutinio ar net aukštesnio nei vidutinio kainų lygio parduotuvė, o labai daug kainuoja ir pats pristatymas.

Naudodami kiniškas prekybos platformas galite daug sutaupyti, bet rizikuojate gauti nekokybišką prekę, o ir siuntimas trunka labai ilgai. Čia toks taupymas su nemaža rizika...

Išnaudokite socialinius tinklus

Tai galite padaryti dviem būdais:

  1. influencerius, kuriems pardavėjai duoda specialius nuolaidų kodus (prie to pačio sekite ir pačią prekės ženklo paskyrą).
  2. Prisijungti prie įvairių platformų ar dalintis kodais su savo draugais ir sekėjais, kurie juos panaudoję gaus nuolaidą bei uždirbs jums pinigų arba pridės papildomą nuolaidą.

Internetas kasdien yra aplink kiekvieną iš mūsų. Ir tai labai akivaizdžiai parodo, kokią didelę galią jis šiandien turi. Kadangi internetas yra visur (mūsų išmaniuosiuose telefonuose, mikrobangų krosnelėse ir net gatvių žibintuose), jis padeda gyvuoti mūsų moderniam pasauliui.

Dirbti iš namų – tai daugelio pasaulio gyventojų svajonė. Tačiau iš tikrųjų visa tai gali būti ne tik svajone, tačiau taip pat nesunkiai tapti ir realybe. Pasaulyje yra šimtai ar net tūkstančiai tarptautinių kompanijų, kurios suteikia savo darbuotojams darbo iš namų galimybę.

Kiekvienais metais įvairūs internetiniai su darbo rinka susiję portalai paskelbia kasmetinius TOP100 kompanijų, kurios suteikia darbo iš namų galimybę, sąrašus. Žinoma, lygiai tas pats nutiko ir šiemet. Tuo tarpu, jei šiame straipsnyje būtų bandoma apžvelgti visas 100 kompanijų, jis taptų nebe straipsniu, o tikrų tikriausia knyga. Todėl nenorėdami jūsų varginti, vietoje to pateikiame jums TOP10 geriausių darbų nuotoliniu būdu sąrašą, kuris padės jums suprasti, kaip veikia visas darbo procesas, ko galite tikėtis ir kokiais privalumais pasižymi konkrečios kompanijos. Taigi, pažvelkime į geriausių kompanijų dešimtuką.

Kartais gali atsitikti taip, kad vieną rytą prisijungę prie savo svetainės išvysite ne įprastą vaizdą, o juodą ekraną su užrašu, kuriame informuojama, kad svetainė yra „nulaužta” tam tikros „hakerių” grupuotės. Deja, tai vienas rečiausių „įsilaužimų”, kada akivaizdžiai galima pastebėti, kad į jūsų svetainę kas nors „įsilaužė”. Dažnai įsilaužiama į svetainę taip, kad savininkas jo nepastebi dar labai ilgą laiką. Paprastai į svetaines laužiamasi dėl vieno tikslo – panaudoti SEO tikslais, t.y. į puslapyje esančioje informacijoje pridėti tam tikrų reklaminių nuorodų ar nukreipti į kitus puslapius. Kur kas didesnė problema, kuomet „įsilaužus” į svetainę pavagiami vartotojų duomenys, kurie gali būti naudojami įvairiems tikslams. Pats serveris gali būti naudojamas kenkėjiškai veiklai – juo dažnai naudojamasi SPAM laiškams siųsti ar atakoms prieš konkurentų svetaines.

Tikriausiai ne vienam kyla klausimas, ką tokiu atveju daryti bei koks likimas laukia „nulaužtos” svetainės savininko ir pačios svetainės? Nepasirūpinus maksimaliu svetainės saugumu ir sudarius palankias sąlygas „įsilaužimui”, hostingo paslaugų tiekėjas gali nutraukti sutartį su vartotojų, pripažinus, kad jo turima svetainė yra kenkėjiška. Kai kuriais atvejais gali būti taikoms nuobaudos. Kalbant apie pačią svetainę, jos ir tuo pačiu įmonės reputacija gali nukentėti: naudojantis ja gali būti siunčiami SPAM laiškai, svetainė lankytojus gali nukreipti į kenksmingo turinio tinklalapius.

Pakankamai didelė dalis vartotojų savo tinklalapių turinio valdymui naudoja nemokamas, atvirojo kodo sistemas, pavyzdžiui, WordPress, Presrashop, Joomla ir kitas. Šios sistemos jokiu būdu nėra blogos, jeigu tinkamai pasirūpinama svetainių apsauga. Remiantis statistiniais duomenmis, net ketvirtadalis įmonių savo svetainių pagrindui naudoja „WordPress” turinio valdymo sistemą. Daugelis tokių svetainių turi tas pačias saugumo spragas, tad hakeriams „įsilaužti” tampa dar lengviau. Dėl saugumo užtikrinimo, patariama naudoti tik naujausią TVS versiją. Kartais gali atsitikti taip, kad „įsilaužimo” priežastimi gali tapti silpnas ir labai lengvai atspėjamas slaptažodis ir neapsaugotas kompiuteris.

Kaip tinkamai apsisaugoti nuo „įsilaužimo”?

  • Nuolat atnaujinti naudojamą TVS iki pačios naujausios versijos. Naujausios versijos užtikrina, kad senos saugumo spragos buvo pašalintos.
  • Venkite labai dažnai mėgstamų trečiųjų šalių papildinių (angl. Plugins) ar dizaino temų, kurių nėra patvirtinęs jūsų naudojamos TVS kūrėjas.
  • Jeigu jau naudojate trečiųjų šalių papildinius (angl. Plugins), svarbu juos periodiškai atnaujinti iki naujausios versijos.
  • Svarbu atkreipti dėmesį į naudojamą kompiuterį ir užtikrinti maksimalią apsaugą: įsitikinkite, kad nėra virusų, slaptažodžių skaitytuvų ir t.t. Kompiuteryje naudojama programinė įranga taip pat privalo būti periodiškai atnaujinama. Patariama naudotis antivirusine programine įranga.
  • Rinkitės hostingo paslaugų tiekėjus, kurie periodiškai daro duomenų ir svetainėje esančios informacijos kopijas. Šitaip užtikrinama, kad „įsilaužimo” atveju jūsų duomenys bus apsaugoti.
  • Skirkite laiko turinio valdymo sistemos slaptažodžio kūrimui ir įsitikinkite, kad jis būtų kiek įmanoma sudėtingesnis. Patariama nenaudoti savo vardo, pavardė, ar kitų duomenų bei trumpų pavadinimų – admin, demo ir panašių.
  • Venkite savo naudojamus slaptažodžius išsaugoti savo nuosavame kompiuteryje FTP prisijungimo programose. Paprastai egzistuoja specialiai sukurti virusai, kurie kompiuteriuose tokių slaptažodžių ir ieško.
Puslapis 1 iš 5