Login to your account

Username *
Password *

Finansinių technologijų startuolis „Income Marketplace“ gavo 700 tūkst. Eur investicijų, iš viso siekia pritraukti 1,3 mln. Eur lėšų

By Co Agencey Vasario 07, 2022 831

Estų startuolis „Income“ siūlo alternatyvią investavimo platformą, leidžiančią investuoti į paskolas, kurias išduoda atrinktos skolinimo bendrovės visame pasaulyje. Naudodamasis sutelktinio finansavimo platforma (angl. crowfunding) platforma „Seedrs“, startuolis siekia pritraukti 1,3 mln. Eur, kuriuos investuos į plėtrą ir tolimesnį produkto vystymą.

„Seedrs“ yra viena iš pasaulyje pirmaujančių akcinio kapitalo finansavimo platformų. Galimybė būtent čia pritraukti investuotojų dėmesį mums yra svarbus pripažinimas. „Seedrs“ platformos dėka turime prieigą prie daugybės investuotojų ir galimybę atkreipti dėmesį į mus“, – teigia  „Income“ generalinis direktorius Kimmo Rytkönen.

Jau pritraukė 700 tūkst. eurų

Taline įkurtas startuolis „Income“ leidžia investuoti į paskolas (pavyzdžiui, vartojimo, paskolas smulkiajam verslui, automobilių lizingui), kurias išduoda atrinktos skolinimo bendrovės visame pasaulyje. Investuotojai tiesiog mobiliojoje programėlėje renkasi, kur investuoti savo pinigus. Platforma skirta tiek suinteresuotiems žmonėms, kurie nori investuoti, tiek verslams.

„Income“ jau susilaukė dėmesio iš tarptautinių investuotojų ir surinko 700 tūkst. eurų. Sutelktinio finansavimo dėka tikimasi pasiekti dar didesnį tikslą – 1,3 mln. eurų. Gautas pajamas įmonė planuoja panaudoti komandos plėtrai, savo mobiliosios programėlės tobulinimui, taip pat sukurti geresnę vartotojo patirtį platformoje, t.y. įtraukti daugiau paskolas siūlančių bendrovių. Startuolio planuose ir spartus finansinių technologijų partnerių tinklo visame pasaulyje plėtojimas. Didelis potencialas matomas sparčiai augančiose ekonomikose Lotynų Amerikoje bei Pietryčių Azijoje, kuriose kredito galimybių pasiūla iki šiol buvo menka.

Saugumas ir skaidruma

Estų Kimmo Rytköneno ir Mikk Läänemets įkurtas startuolis daugiausiai dėmesio skiria investicijų saugumui ir skaidrumui. Būtent šios sritys buvo pačios problematiškiausios iki šiol veikusiose investicijų platformose. Dėl nuodugnaus paskolų tiekėjų patikrinimo, griežtos stebėsenos ir pažangios technologijos sandoriai sudaryti „Income“ platformoje yra saugūs.

Vos per pirmus metus bendrovės paslaugomis pradėjo naudotis 1000 registruotų vartotojų.

„Šis pasiekimas mums svarbus ir patvirtina produkto paklausą rinkoje. Pasitelkę pritrauktas investicijas, netrukus į platformą įtrauksime naujų skolintojų, per ateinančius metus papildysime ir antrinę rinką. Tai užtikrins mūsų investuotojų turto likvidumą ir galimybę bet kuriuo metu pasitraukti iš investicijų”, – sako K. Rytkönen.

„Income“ siūlo investuoti į turtą, užtikrintą paskolų iniciatorių sąraše esančiu paskolų portfeliu. Bendrovė siūlo apsaugojimo rezervą (angl. cashflow buffer), kad apsaugotų investuotojus, jei pasiteisintų nustatytos rizikos.

„Alternatyvios investicijų galimybės yra aktualios ne tik dėl saugumo, bet ir dėl dabartinių rinkos sąlygų, kai akcijų rinkos dažnai pasiekia nenuspėjamas aukštumas, kriptovaliutų kursai yra labai nepastovūs, infliacija auga, o bankai siūlo nulines palūkanas. Svarbu kurti naujas investavimo galimybes, nes pinigų vertė mažėja. Alternatyvus turtas, pavyzdžiui, paskolos, gali būti išeitis“ – sako K. Rytkönen.

Rate this item
(0 votes)