Login to your account

Username *
Password *

Butų nuoma – ką reikia žinoti, kad nebūtum apgautas

By cpu.lt Spalio 04, 2021 1352

Teoriškai išsinuomoti butą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, ar bet kokiame mažesniame miestelyje nesudėtinga, tačiau realybėje tyko gana daug pavojų.

Pirmiausia, kokios kainos. Imame vidurkį, nes, tarkime, vieno kambario buto kaina Vilniaus priemiestyje ir Senamiestyje skirsis keletą kartų. Preliminariai užmetus akį į nekilnojamojo turto skelbimų portalus galime konstatuoti, kad 1 kambario butai Vilniuje mėnesiui kainuoja apie 330-350 eurus, Kaune – apie 290 eurus, Klaipėdoje – apie 240 eurus. 2 kambarių butų nuoma mėnesiui Vilniuje – apie 500–550 eurų, Kaune – apie 440 eurų, Klaipėdoje – apie 370 eurų. Čia tik https://www.bustonuoma.lt, specializuotas būsto nuomos projektas.

Tai vidurkis, prie kurio reikia pridėti ir būsto išlaikymo išlaidas. Todėl 300-350 eurų už vieno kambario butą Vilniuje greitai virsta 400-450 eurų.

Kita dalis, kur nudega pradedantieji – sukčiai. Dalis skelbimų svetainių net prideda ženklą, ar skelbimo dėjikas, jei tai ne nekilnojamojo turto agentūra, patvirtino savo tapatybę. Tada rizikos bent šiek tiek mažiau. Populiariausias sukčiavimo būdas – prašyti avanso už neegzistuojantį būstą, nes „jau tuoj atvažiuos kitas klientas“. Sumos būna keli šimtai eurų. Dėl tiek, tikėtina, žmogus neis į policiją ir negaiš laiko. Tačiau kreiptis į teisėsaugos organus vertėtų vien tam, kad tokie sukčiai būtų sustabdyti.

Daugiau nuostolių atnešantis būdas, kai sukčius gauna prieigą prie vieno ar kito buto, jį rodo „klientams“ ir išnuomoja, paimdamas mokestį už keletą mėnesių į priekį ir užstatą. Tik vėliau paaiškėja, kad taip vienas svetimas butas išnuomotas keletui ar keliolikai žmonių.

Dabar, kai didmiesčiuose nuomojamo buto jau perteklius, norint apsisaugoti, reikia nepervedinėti avanso nepažįstamiems žmonėms dar neapžiūrėjus buto. Patartina susitikti, apžiūrėti objektą ir patikrinti būsto bei jį nuomai siūlančio žmogaus dokumentus. Būtinai pasirašinėti sutartis – tada bent bus tikimybė kada nors atgauti savo pinigus jei sandoris dėl kokių nors priežasčių nutruks.

Kita butų kategorija, kuri taip pat nuomojama, tai butai valandai, arba trumpalaikė nuoma kuriuos galima rasti https://www.bustonuoma.lt/butai-valandai-parai/ svetainėje. Žmonės išsinuomoja ar perka butą ir jį nuomoja romantikos mėgėjams, kuriems reikia vietos slaptiems sustikimams arba nakvynės svetimame mieste.

Tai vienas iš verslų, kai galima iš būsto uždirbti kur kas daugiau nei ilgalaikės nuomos būdu. Kitas niuansas, kad kartais toks uždarbis, kai paskaičiuojama, kiek įdedama darbo ir laiko, nebeatrodo toks patrauklus, nes paprastai nėra derinamas su kitu darbu ar verslu.

Bet kuriuo paros metu gali paskambinti klientas ir teks lėkti jį aptarnauti už keliasdešimt eurų. Bent Vilniuje butai porai valandų nuomojami nuo 25 eurų. Nakvynė parai apie 50 eurų.

Iš kitos pusės, šis uždarbio būdas puikiai tinka pensininkams, kurie turi porą butų gretimame name ir pasitikti klientą reiškia tik išeiti į lauką, kam užtrunkama pora minučių.

Kaip sakoma liaudyje, kiekvienam savo.

 

 

 

 

užsakymo numeris:04102021
Rate this item
(0 votes)
Last modified on Ketvirtadienis, 07 Spalio 2021 07:32