Login to your account

Username *
Password *

Kaip blockchain padės neapsigauti perkant naudotą automobilį?

Blockchain pagrindu veikianti VIN patikra Blockchain pagrindu veikianti VIN patikra carVertical nuotrauka

Kaip neįsigyti areštuoto ar bankui įkeisto arba dar blogiau – vogto automobilio? Naudotų automobilių pirkimas iš privačių asmenų susijęs su didesnėmis ar mažesnėmis rizikomis. Anot statistikos, nemažai lietuvių dėl nesėkmingų pirkinių praranda pinigus. Dažnai yla iš maišo išlenda bandant naująjį automobilį perregistruoti savo vardu.

Kaip rašoma https://www.carvertical.com/lt/ - automobiliai įkeičiami bankams, kredito įstaigoms dėl ankstesnio automobilio savininko nepadengtų skolų. Deja, kartais įstatymai yra bejėgiai. O ar pakliuvus į nesąžiningų pardavėjų pinkles, iškart tenka atsisveikinti ir su automobiliu, ir su savo pinigais?

Norint nebūti apgautiems, nepatariama skubėti ir aklai tikėti tuo, ką sako pardavėjas. Pirkėjai turi visišką teisę patikrinti, ar ketinamas pirkti automobilis nėra areštuotas, įkeistas ir, galiausiai, ar nėra vogtas, paprašyti jo VIN kodo ir kt. Nesąžiningi pardavėjai nuslepia, kad tokio automobilio jie neturi teisės parduoti.

Svarbiausia – aklai nepasitikėti pardavėju ir neskubėti

Antstoliai naudotų automobilių pirkėjams pataria būti apdairiems ir neskubėti – tiek paduoti užstato (rankpinigių), tiek mokėti visos likusios sumos. Sąžiningi automobilių pardavėjai visuomet pateiks apie juos bazinę pirkėjui svarbią informaciją: jos registracijos Nr., VIN kodą, su kuriuo bus atliekama VIN patikra. Dar labai svarbu gauti duomenis ne tik iš VĮ „Regitra“, bet ir iš Turto arešto registro.

Perkant automobilius, eksploatuotus kitose šalyse, didėja tikimybė, kad šie automobiliai gali būti vogti. Ar automobilis nėra ieškomas, galima išsiaiškinti atlikus VIN patikrą svetainėje carvertical.com/lt. Paslauga suteikiama vos per 1 minutę, tad pirkėjas, radęs patikusį automobilį ir pareiškęs norą jį įsigyti, gali VIN patikrą atlikti, pvz., turguje.

Kai kurie duomenys suteikiami nemokamai

Iš „Regitros“ nemokamai galima gauti tik duomenis, rodančius, ar automobilio naudojimas apribotas, ar ne. Tačiau už tam tikrą numatytą mokestį (~2–9 Eur) galima gauti tiek dokumentų santrauką, tiek detalų išrašą iš Turto arešto registro. Kai kurie automobilių pardavėjai, norėdami sutaupyti pirkėjams laiko, pasirodyti patikimesni, patys iš anksto pasirūpina visa minėtąja informacija ir išrašais: tiek VIN patikra, tiek dokumentais, kad automobilis nėra įkeistas ar areštuotas. Pažymas, ar asmuo nėra įsiskolinęs, pateikia Lietuvos antstolių rūmai, tad jei automobilį pardavinėja pats savininkas, ši informacija taip pat gali būti svarbus argumentas.

Dažnai automobilių pirkėjai su sunkumais susiduria tik nuvykę automobilio įregistruoti. Apgaule bandantys iš patiklių pirkėjų išvilioti pinigus sukčiai naudojasi tokia schema: įsigyja išankstinio mokėjimo mobiliojo telefono kortelę, kurią po sandorio išmeta, nurodo neegzistuojantį namų adresą, ir t. t. Pirkėjai „ant kabliuko“ užkimba išgirdę pardavėjo pažadus, esą, jis pats išregistruos automobilį, kad pirkėjas sugaištų kuo mažiau laiko. Tačiau labai dažnai pasirašius pirkimo-pardavimo sutartį ir sumokėjus pinigus, pardavėjas dingsta lyg į vandenį, su juo nebeįmanoma susisiekti.

Mokėti – tik perregistravus automobilį naujajam savininkui

Antstoliai pataria vengti mokėti pinigus grynaisiais ir ragina pervesti juos į asmens nurodytą sąskaitą. Jei asmuo primygtinai prašo, kad būtų mokama grynaisiais, didėja tikimybė, kad jo sąskaitos taip pat yra areštuotos ir jis ne tik nesumokės mokesčių valstybei, bet dar ir apvogs patiklų pirkėją. Tačiau net sutikęs su virtualiu mokėjimu, apgavikas gali pateikti kito asmens sąskaitos numerį.

Tad nuo visų šių nemalonumų apsisaugoti leis automobilio perregistravimas naujajam savininkui ir tik po to atliekamas mokėjimas.

Dar reikėtų įsidėmėti, kad egzistuoja ir kitas variantas: galbūt automobilį jo savininkas parduoda būtent dėl to, kad nori padengti susidariusias skolas? Tuomet pinigai pervedami į skolas tvarkančio antstolio sąskaitą, ir automobilis pereina naujojo savininko nuosavybėn.

O jau įsigijusiems areštuotą automobilį pirkėjams pasisekti gali tik tuo atveju, kai buvęs transporto priemonės savininkas turėjo santykinai nedidelę skolą. Skolą padengus, automobilis irgi galės būti perregistruojamas naujajam savininkui. Jei pirkėjas apgaunamas pardavėjo, parduodančio automobilį Lietuvoje, jis gali bandyti kreiptis į teismą. Beje, teismas gali atsižvelgti į aplinkybes, kad pirkėjas nepasitikrino duomenų, pateikiamų viešuosiuose registruose, todėl priimti mažiau jo atžvilgiu palankų sprendimą. Perkant automobilį užsienyje, būtina peržiūrėti valstybių, kuriose automobilis buvo eksploatuotas, ieškomų automobilių duomenų bazes arba pasirūpinti VIN patikra, kurioje pateikiami susisteminti duomenys.

Apdairumas ir šaltas protas perkant naudotus automobilius yra labai svarbūs ir gali apsaugoti nuo problemų.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pirmadienis, 10 Gruodis 2018 16:04
cpu.lt

Cpu.lt naujienas galima perpublikuoti tik gavus raštišką administracijos sutikimą. Nebijokit, paprašykit, mes draugiški :) Jei vis dėl to nuspręsite "biški pavogti", būsim priversti imtis teisinių priemonių.