Login to your account

Username *
Password *

E. pilietybė: kodėl lietuviai, latviai ir ukrainiečiai verslą kuria Estijoje? Featured

By Nova Mediapi Balandis 08, 2019 1646

Prieš penkerius metus Estija tapo pirmąja pasaulio valstybe, suteikiančia galimybių vos keliais paspaudimais užsienio piliečiams tapti elektroniniais šalies rezidentais ir čia kurti verslus, tvarkyti finansus. Skaičiuojama, kad daugiausia įkurtų kompanijų – iš Ukrainos, tačiau taip pat ir Baltijos šalių gyventojai – latviai ir lietuviai – aktyviai naudojasi galimybėmis verslą vystyti Estijoje.

E. piliečių skaičiaus šuolis

Naujų kompanijų Estijoje, kurias įkūrė e. rezidentai, sąraše pirmauja Ukraina (694 įmonės), antrojoje vietoje – Vokietija (581 įmonė), trečiojoje – Rusija (556). Ši paslauga patraukli ir turkams, suomiams, prancūzams. Taip pat galimybėmis naudojasi ir artimos kaimynės gyventojai, tačiau ne taip aktyviai. Latvijos piliečiai Estijoje įkūrė 192 kompanijas, o Lietuvos – 92.

Pastebima, kad e. rezidentūra Estijoje savo populiarumo turėjo sulaukti, kadangi bumas prasidėjo vos prieš kelerius metus. Palyginimui, 2017 m. pradžioje e. rezidentų Estijoje buvo vos 14 tūkst., o šiai dienai – skaičius viršijo 54 tūkst. elektroninių piliečių. Daugiausia jų – suomių – 4,7 tūkst. Neatsilieka ir ukrainiečiai – 3,3 tūkst., latvių – 1,5 tūkst., o lietuvių – 738 piliečiai.

Kuo patraukli Estija?

Atrodytų, latviai ir lietuviai yra visai šalia Estijos ir čia verslo aplinka ir galimybės kurti nuosavą verslą yra gana panašios, bet vis dėlto skirtybių yra. Bendrais bruožais žmonės nori tapti Estijos e. piliečiais dėl kelių priežasčių. Pirmoji ir labiausiai motyvuojanti – poreikis kurti nuo vietos nepriklausomą, tarptautinį verslą. Ypatingai tai patogu Estijoje, kadangi čia – itin išvystytos e. paslaugos valstybiniame ir privačiuose sektoriuose. Antroji priežastis – poreikis kurti ir plėtoti verslą konkrečiai Estijos rinkoje. Trečia – didesnis pasitikėjimas čia veikiančiomis indentifikacijos technologijomis ir ketvirtoji – tiesiog žmonių noras būti šalies e. piliečiais.

Estijos kompanija „Ria.com Marketplaces“, veikianti Ukrainos rinkoje, pastebi ir kitokių e. pilietybės privalumų. Tikriausiai todėl ukrainiečiai vertina patrauklią ir draugišką Estijos sukurtą aplinką verslui ir yra vieni dažniausiai besinaudojančių šalies e. pilietybės galimybe.

„Kuriant verslą bet kurioje pasaulio šalyje svarbus aukštas skaidrumo lygis, supaprastinti, greitai vykstantys procesai. Taip pat tai, kad kompaniją galima užregistruoti internetu bei operatyviai vykdyti visas operacijas, pasirašyti dokumentus per atstumą – padeda verslą valdyti ir vystyti gerokai paprasčiau. Būtent dėl to vienas didžiausių Estijos pliusų – išvystyta elektroninių paslaugų sfera. Galiausiai, pasinaudoję Estijos e. rezidentūros galimybėmis pamatėme, kad šalyje finansinės ir teisinės paslaugos bei konsultacijos yra kokybiškos ir už prieinamą kainą“, – teigia Artyom Umanets, „Ria.com Marketplaces“ valdybos narys.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pirmadienis, 08 Balandis 2019 13:59