Login to your account

Username *
Password *

„Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos. Dr. Evaldas Stankevičius, „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas, sako, kad šis pokytis vartotojams atneš ir papildomų naudų: modernėjant technologijoms, beveik nebenaudojamo 3G dažniai gali būti pernaudoti naujosios kartos ryšio tinklui gerinti.

Išjungimą lemia kelios priežastys

Tūkstantmečių sandūroje atsiradęs 3G ryšys po truputį praranda savo aktualumą – jį pakeitė pažangesnės 4G ir 5G tinklo technologijos. Kaip ir daugelyje kitų šalių, 3G ryšio dažniai „Tele2“ tinkle iki 2025 m. pabaigos bus perleisti 4G ir 5G tinklams, tad gyventojai raginami laiku atsinaujinti įrenginius ir SIM korteles.

Senosios kartos 3G ryšio jau visiškai atsisakė arba tinklų išjungimą įgyvendina daugybė pasaulio šalių. Tarp jų – Čekija, Vokietija, Danija, Vengrija, Singapūras, Malaizija, Australija, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Graikija, Japonija. Anot dr. E. Stankevičiaus, mobiliojo ryšio technologijų kaitą labiausiai lemia besikeičiantys vartotojų poreikiai ir lūkesčiai, taip pat bendra technologijų sektoriaus ir interneto pažanga.

„Tam, kad naujos technologijos veiktų efektyviai ir kokybiškai, o resursų užtektų visiems, reikalingi specialūs dažniai. Išjungus senas technologijas, jose naudojami dažniai gali būti dar efektyviau panaudoti 4G ir 5G tinkluose. Paprastai tariant, išjungus jau beveik ir taip nebenaudojamą 3G ryšį, geriau veiks labiausiai naudojamas 4G ir 5G ryšys“, – sako dr. E. Stankevičius.

Pasak eksperto, dabar prie interneto jungiasi daugybė įrenginių – nuo įprastų kompiuterių ir telefonų iki automatinių vartų ir daugybės kitų išmaniųjų įrenginių. Senosios ryšio technologijos nėra pritaikytos šių prietaisų veikimui.

Gyventojams suteiks naujų galimybių

3G balso ir interneto duomenų perdavimo technologiją, kurią greičiu, kokybe ir efektyvumu jau seniai aplenkė 4G ir 5G, palaiko tik senesnio modelio mobilieji telefonai ar maršrutizatoriai, kuriais Lietuvoje naudojasi jau tik nedidelė dalis operatoriaus klientų. Dėl šios priežasties dauguma gyventojų 3G ryšio išjungimo nepajaus.

Vis dėlto, vadovas atkreipia dėmesį, kad tiems, kas senokai nėra atnaujinę savo įrenginių ar neprisimena, kada paskutinį kartą keitė SIM kortelę, vertėtų apsilankyti artimiausiame salone arba susisiekti su savo operatoriumi.

„Tiems klientams, kurie vis dar naudoja senus, tik 3G ryšį palaikančius įrenginius, juos reikėtų pakeisti į 4G ar 5G ryšį palaikančius prietaisus. Be to, svarbu laiku atsinaujinti ir SIM korteles – jei jos pritaikytos palaikyti tik 3G ryšį, jį išjungus prisiskambinti nebepavyks. Laiku atsinaujinę klientai ne tik išvengs nemalonių pasekmių, bet ir pajus visą naujausių technologijų teikiamą kokybę“, – pataria dr. E. Stankevičius.

Pasak jo, 3G ryšio tinklo išjungimas suteiks klientams galimybių dar patogiau naudotis tokiomis pažangiomis balso perdavimo technologijomis, kaip „VoLTE“, kuria naudojasi vis daugiau žmonių.

„Atsinaujinę įrenginius į tokius, kurie palaiko naujos kartos 4G ir 5G ryšį, gyventojai galės skambindami naudotis balso perdavimo paslauga „VoLTE“. Ji balsą perduoda ne įprastu mobiliojo ryšio signalu, o per mobilius duomenis. Todėl balso perdavimo kokybė tampa nepalyginamai aiškesnė, sumažėja vėlavimas ir pagerėja bendra naudotojo patirtis balso skambučių metu“, – teigia dr. E. Stankevičius.

Rate this item
(0 votes)
Geros žinios „Facebook“ senbuviams: sugrąžinta naudotojų itin mėgta sena funkcija

Paaiškino, ką daryti, jei stringa mėgstamiausias kompiuterinis žaidimas 

Logitech G pristato PRO X 60 žaidimų klaviatūrą su Keycontrol technologija – kompaktiška ir sukurta laimėti

Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle

Ar muzikos per ausines klausotės saugiu garsu? Kelios klaidos gali lemti suprastėjusią klausą

„404“ klaida: nuo konspiracijos teorijų iki interaktyvių žaidimų pasiklydusiems internete

Perdėtas pozityvumas gali turėti neigiamų pasekmių: ką slepia šypsenos socialiniuose tinkluose?

Naujausias tyrimas: nutekinti 77 mln. slapukų iš Lietuvos

Pristatytos naujos belaidės ausinės „Huawei FreeClip“: didelis dėmesys komfortui ir baterijos veikimo laikui

Kaune – išmanių miestų sprendimams skirtas hakatonas

„Samsung“ pristatė naujus populiariosios „Galaxy A“ serijos telefonus: ryškesnė naktinė fotografija ir flagmanų lygio duomenų sauga

Mobilų telefoną naudojo net kelis dešimtmečius: kaip padidinti įrenginio ilgaamžiškumą?

Išlaisvinkite žaidimų galią su epiniu AOC 44,5 colių OLED monitoriumi

Ekspertė apie dirbtinį intelektą ir darbuotojų produktyvumą: „Svarbu suprasti, jog nėra vieno stebuklingo įrankio, kuris išspręstų visas problemas“

Psichologas atsakė, kaip mūsų Velykas keičia socialiniai tinklai

Pasitikrinkite dar kartą: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus