Login to your account

Username *
Password *

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

By Tele2 Gegužė 07, 2024 46
Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų Unsplash

Populiarios pažinčių programėlės „Tinder“ kūrėjai paskelbė, kad imasi papildomų saugumo priemonių. Naujoji platformos funkcija „Share My Date“ nuo šiol vartotojams leis su artimaisiais dalintis pasimatymo vieta, data, laiku, partnerio vardu bei nuotrauka.

Anot Justinos Antropik, „Tele2“ socialinių tinklų ir skaitmeninio turinio vadovės, tokio žingsnio „Tinder“ naudotojai laukė jau ilgai – nuskambėjo ne vienas atvejis, kai į pasimatymus išėjusios merginos tapo nusikaltėlių aukomis.

Paskatino naudotojų poreikis

Jei iki šiol dalis „Tinder“ naudotojų prieš ruošdamiesi susitikti su programėlėje surasta simpatija artimiesiems galėdavo atsiųsti nebent momentinę partnerio profilio ekrano kopiją (angl. „screenshot“) – dabar apie savo pasimatymų planus jie pranešti gali kur kas paprasčiau. Tam „Tinder“ pristatė naują funkciją „Share My Date“.

„Tinder“ vartotojai savo pasirinktiems kontaktams nuo šiol galės nusiųsti nuorodą, kurioje bus pateikta informacija apie būsimo pasimatymo datą, vietą, laiką, taip pat bus galimybė pasidalinti simpatijos profiliu. Be to, šalia nuorodos atsirado galimybė parašyti norimą pastabą ar komentarą. Tokios nuorodos gali būti siunčiamos iš anksto, iki pasimatymo likus net 30 dienų. Be to, informaciją galima redaguoti, todėl vartotojai gali bet kada ją atnaujinti“, – sako J. Antropik. 

Anot jos, „Share My Date“ nuorodas gali peržiūrėti kiekvienas gavėjas, įskaitant ne „Tinder“ naudotojus. Artimieji, turintys „Tinder“ paskyrą, gali peržiūrėti visą atsiųstą naudotojo profilį, tačiau negali su juo bendrauti. Tie, kurie „Tinder“ paskyros neturi, savo naršyklėje, gali matyti ribotą simpatijos profilio versiją: nuotraukas, vardą ir amžių. 

Šią naują funkciją įkvėpė „Tinder“ naudotojų duomenys. Remiantis jais, net 51 proc. jaunesnių nei 30 metų vienišių iš anksto savo draugams praneša išsamią informaciją apie būsimus savo pasimatymus. J. Antropik priduria, kad pokytį galėjo paskatinti ir neretai su „Tinder“ siejami nusikaltimai, dažniausiai nutaikomi į moteris – jau ne kartą platforma besinaudojančios naudotojos tapo nusikaltimų aukomis.

„Ši nauja funkcija galės padėti naudotojams einant į pasimatymus jaustis saugiau, o atsitikus nesaugiai situacijai – greičiau reaguoti teisėsaugos institucijoms. Žinoma, išlieka vienas minusas – neretai programėlėje apsimetama kitais žmonėmis, naudojamos svetimos nuotraukos, dėl ko nusikaltėlius rasti vis tiek gali būti nelengva“, – pasakoja J. Antropik. 

Pataria elgtis atsargiai 

Per ateinančius mėnesius naująja funkcija naudotis galės JAV, Anglijos, Australijos, Kanados, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Nyderlandų, Indijos, Vokietijos, Airijos, Japonijos, Brazilijos, Singapūro, Šveicarijos, Meksikos, Korėjos, Vietnamo ir Tailando „Tinder“ naudotojai. Lietuvoje šios funkcijos kol kas dar reikės palaukti.

Norint, kad pirmasis pasimatymas praeitų sklandžiai, pažinčių programėlės kūrėjai vartotojams pataria išlikti budriems ir prieš einant į susitikimą su nauju žmogumi pagalvoti apie savo saugumą.

„Visų pirma, saugokite savo duomenis – iš karto neatskleiskite savo namų ar biuro adreso. Prieš eidami į pirmą susitikimą pasiūlykite pirmiau susiskambinti vaizdo skambučiu. Taip pat patartina pirmam pasimatymui pasirinkti viešą, gerai jums pažįstamą vietą, kurioje būtų ir kitų žmonių, apie savo planus ir būvimo vietą pranešti artimam žmogui. Jeigu pasimatymo metu jaučiatės nejaukiai – nebijokite atsiprašyti ir iš jo išeiti anksčiau negu planavote“, – pataria J. Antropik.

Rate this item
(0 votes)
RRT: didelė gyventojų dalis neišnaudoja el. parašo teikiamų galimybių

Ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus: ką reikia žinoti apie stalčiuje laikomus senus išmaniuosius?

Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 7 patarimus, kaip apsaugoti savo duomenis

Informacinių sistemų programavimas viešajam sektoriui: pagrindiniai privalumai

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

„TikTok“ soc. tinkle plintantys finansiniai patarimai – pasitikėti ar geriau neprasidėti?

Dubajuje „Huawei“ pristatė naujus inovatyvius produktus: dėmesys dizainui ir sveikatos stebėjimui

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas

„Vinted“ po spartaus augimo metų fiksavo pelną ir toliau investuoja į ateitį

Viešasis sektorius ir technologijos – kaip „GovTech Lab“ surado nestandartinį inovacijų kūrimo modelį

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

5G, dirbtinis intelektas ir dronai – verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui be žmogaus įsikišimo

Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio

Tyrimas: ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?