Login to your account

Username *
Password *

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

By Tele2 Balandis 30, 2024 77

Panašu, kad socialinį tinklą „TikTok“ purtantys skandalai nesiliauja. Jau padėtas svarbus žingsnis, kad platformos nebeliktų JAV, o neseniai naudotojams pranešta ir dar viena naujiena – netrukus dalies kūrėjų turinys bus blokuojamas. Pasak Justinos Antropik, „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovės, nors dėl šio sprendimo atsirasianti cenzūra dalį naudotojų papiktino, platformoje turėtų sumažėti žalingo turinio – sąmokslo teorijų, seksualinio pobūdžio ir kitos neigiamą įtaką galinčios daryti medžiagos.

Pristatė atnaujintą politiką

„TikTok“ kūrėjai pranešė, kad nuo gegužės 17 dienos pradės tam tikram laikotarpiui blokuoti dalies kūrėjų turinį. Ši nauja taisyklė bus taikoma toms paskyroms, kuriose nuolat skelbiami įrašai, susiję su sąmokslo teorijomis, ekstremaliu fitnesu ir kūno alinimu, seksualinio pobūdžio medžiaga bei kitomis temomis, kurių platformos kūrėjai nusprendė nebereklamuoti rekomendacijų kanale „For You“.

„Šis pakeitimas įtrauktas į paskelbtą naują „TikTok“ naudojimo politiką. Nors techniškai vaizdo įrašai tokiomis temomis „TikTok“ vis dar leidžiami, pats turinys ir jį skelbiančių „problemiškų“ asmenų paskyros gali būti laikinai apribotos. Visa paskyra laikinai negali būti rekomenduojama „For You“ kanale tuo atveju, jei kūrėjas pakartotinai skelbia turinį, prieštaraujantį naujiems standartams“, – sako J. Antropik.

Visi blokuojami kūrėjai apie tokį sprendimą sulauks pranešimų. Be to, taisykles pažeidžiančių kūrėjų paskyras bus sunkiau rasti paieškos langelyje. Pasak ekspertės, tai gali atgrasyti tam tikrus kūrėjus naudotis programėle. 

„Pavyzdžiui, jei vaizdo įrašus apie mitybą keliantis kūrėjas turi vengti kalbėti apie ilgalaikį protarpinį badavimą arba nebegali dalintis svorio metimo rezultatais, jam teks savo turiniui ieškoti kitos platformos. Tą patį teks daryti ir tiems, kurie be konteksto ir paaiškinimų kalba apie psichologinę sveikatą, arba dalijasi ypač niūriais pasvarstymais, galinčiais daryti įtaką kitų emocinei būsenai“, – paaiškina J. Antropik.

Anot jos, šis sprendimas susijęs su į „TikTok“ nukreipta kritika dėl žalingo poveikio jauniems naudotojams. Praėjusių metų lapkričio mėnesį „Amnesty International“ atliktas tyrimas parodė, kad „TikTok“ kanale „For You“ padaugėjo depresyvaus turinio, dėl kurio kilo pavojus pabloginti vaikų ir jaunuolių psichikos sveikatą.

„Toks platformos sprendimas vertinamas dviprasmiškai. Jis gali ir sumažinti žalingo ar realybės neatitinkančio turinio kiekį, bet tuo pačiu ir pakenkti kitiems kūrėjams, kurie apie šias temas kalba pagrįstai ir profesionaliai“, – pastebi „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė.

Išgyvena sunkų laikotarpį

Jau kurį laiką „TikTok“ platforma susiduria su įvairiais sunkumais. JAV prezidentas Joe Bidenas neseniai pasirašė įstatymą, kuriuo įpareigojo Kinijos bendrovę „ByteDance“ parduoti platformą, nes kitaip ji šalyje bus uždrausta. Šį žingsnį įmonė turi įgyvendinti per artimiausius metus.

„Šis sprendimas labiausiai susijęs su JAV ir Kinijos santykiais. „TikTok“ JAV naudojasi beveik pusė piliečių. 2021 m. Kinijoje įsigaliojęs įstatymas gali įpareigoti technologijų kompanijas atskleisti duomenis apie naudotojus. Tad JAV baiminasi, kad tai gali būti saugumo grėsmė“, – sako J. Antropik.

Nors prieš kelerius metus buvo skelbta, kad visų amerikiečių „TikTok“ duomenys tvarkomi fiziškai JAV esančiuose serveriuose, prižiūrimuose JAV kompanijų, šių metų pradžioje atliktas tyrimas vis dėlto atskleidė neištaisytas saugumo spragas. Paaiškėjo, kad nors ir neoficialiai, „ByteDance“ vis dar turėjo prieigą prie kai kurių individualių vartotojų duomenų.

Rate this item
(0 votes)
RRT: didelė gyventojų dalis neišnaudoja el. parašo teikiamų galimybių

Ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus: ką reikia žinoti apie stalčiuje laikomus senus išmaniuosius?

Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 7 patarimus, kaip apsaugoti savo duomenis

Informacinių sistemų programavimas viešajam sektoriui: pagrindiniai privalumai

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

„TikTok“ soc. tinkle plintantys finansiniai patarimai – pasitikėti ar geriau neprasidėti?

Dubajuje „Huawei“ pristatė naujus inovatyvius produktus: dėmesys dizainui ir sveikatos stebėjimui

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas

„Vinted“ po spartaus augimo metų fiksavo pelną ir toliau investuoja į ateitį

Viešasis sektorius ir technologijos – kaip „GovTech Lab“ surado nestandartinį inovacijų kūrimo modelį

5G, dirbtinis intelektas ir dronai – verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui be žmogaus įsikišimo

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio

Tyrimas: ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?