Login to your account

Username *
Password *

Norite atsikratyti žalingų įpročių? Padės išmaniosios technologijos

By Bitė Vasario 08, 2022 275

Metus žmonės dažnai pradeda įvairiais pažadais – daugiau sportuoti, sveikiau maitintis, aktyviau gyventi ar atsisakyti žalingų įpročių. Deja, entuziazmas keistis neretai „išgaruoja“, ypač sunku tiems, kuriems nepadeda artimiausia aplinka – šeima, draugai ar sutuoktinis. Čia į pagalbą atskuba išmaniosios technologijos, galinčios suteikti svarbios paramos sveikesnio gyvenimo link. Apie tai pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Mažinti ar atsisakyti žalingų įpročių ne visada lengva. Tokiomis akimirkomis išlaikyti stiprią valią gali padėti visuomet šalia esantis išmanusis telefonas, kuris rodo jūsų nuolatinį progresą, gerėjančią sveikatą ar nuolat pasiūlo naudingų patarimų“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Sveikesnė mityba be cukraus

Vartoti mažiau cukraus gali būti taip pat sunku kaip ir mažinti polinkį kitiems žalingiems įpročiams, pavyzdžiui, rūkymui.

„Programėlė „Sugarfree“ („iOS“) yra puikus pagalbininkas norint išsiugdyti sveikesnius įpročius. Pirmiausia čia galėsite išsikelti asmeninį tikslą, pavyzdžiui, nevartoti pridėtinio cukraus 30 ar 90 dienų. Tuomet gausite naudingų patarimų, kaip tai lengviau įgyvendinti. Čia taip pat galėsite žymėti ir laikui bėgant stebėti, kaip keičiasi jūsų sveikata ar svoris, jei ketinate jo numesti. Matant kasdienę savo pažangą, bus lengviau nepasiduoti ir tęsti asmeninę kelionę sveikesnio gyvenimo link“, – sako „Bitės Profas“.

Dar vienas naudingas įrankis norintiems ne tik atsikratyti cukraus priklausomybės, bet apskritai sveikiau maitintis – „Lifesum: Healthy Eating“ („Android“ ir „iOS“). Čia sužinosite, kokiomis sveikesnėmis alternatyvomis pakeisti savo mėgstamus maisto produktus, kiek ir kokių maisto medžiagų turi jūsų valgomas maistas. Taip pat galėsite išsikelti iššūkių, nuolat sekti jų progresą ir gauti patarimų, kai juos lengviau įveikti.

Nors pagrindinės anksčiau minėtų programėlių funkcijos yra nemokamos, norint daugiau privalumų, reikėtų įsigyti prenumeratą.

Rečiau mėgautis tauriaisiais gėrimais

Dažnas sveikiau gyventi nusprendęs žmogus pirmiausia pasižada vartoti mažiau alkoholinių gėrimų. Tai pasiekti gali padėti išmaniosios programėlės, pavyzdžiui, „I am Sober“ („Android“ ir „iOS“).

„Šioje programėlėje kasdien galėsite pasitikrinti, kada paskutinį kartą vartojote alkoholinius gėrimus, ir kiek pinigų jau pavyko sutaupyti. Ji taip pat leis pasižymėti priežastis, kodėl nusprendėte gyventi sveikiau ir sugrįžti prie jų tada, kai pritrūksite motyvacijos. Naudinga ir tai, kas kiekvienos dienos pabaigoje programėlėje galėsite pasižymėti, kas tądien kėlė daugiausia iššūkių“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Ekspertas priduria, kad šioje programėlėje kartu buriama ir bendruomenė, kuri taip pat siekia gyventi sveikesnį gyvenimo būdą. Bendruomenė dalinasi savo progresu, patiriamais iššūkiais. Panašiu principu veikia ir programėlės „Sober Time“ („Android“ ir „iOS“) ir „SoberTool“ („iOS“), kur be anksčiau minėtų privalumų kasdien gausite ir po įkvepiančią frazę.

Šios programėlės pagrindinės jų funkcijos yra nemokamos, o norint daugiau privalumų, reikės įsigyti prenumeratą.

Atsisakyti tabako – apsimoka

Ar kada domėjotės, kiek pinigų cigaretėms išleidžiama per savaitę, mėnesį ar penkerius metus? Jei ne, paprašykite programėlės „Smoke Free“ („Android“ ir „iOS“) pagalbos.

„Ši programėlė nuolat fiksuoja daromą pažangą, rodo, kaip laikui bėgant gerėja sveikatos rodikliai. Čia taip pat galima pasitikrinti, kiek cigarečių jau atsisakėte ir kiek pinigų pavyko sutaupyti. Naudinga ir tai, kad „Smoke Free“ duoda patarimų, kaip lengviau mesti rūkyti ir siūlo atšvęsti net ir mažiausią pergalę, o tai sustiprina motyvaciją“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Nors programėlė nemokama, už mėnesinį mokestį, kuris prasideda nuo 0,99 Eur, kasdien gausite po užduotį ir apie tai, kaip sekėsi, turėsite papasakoti virtualiam mentoriui. Iš to kilęs atsakomybės jausmas, tikėtina,  padės dar lengviau atsisakyti žalingo įpročio.  

Rate this item
(0 votes)
Išvenkite klausytojų žiovulio: 5 patarimai, kaip įpūsti gyvybės „PowerPoint“ prezentacijoms

RRT suteikė leidimą naujam technologiniam sprendimui

„Swedbank“ interneto prekybininkams pasiūlė „Apple Pay“ integraciją

Kad namai blizgėtų: programėlės ne tik paskirsto užduotis namiškiams, bet ir atskleidžia skalbimo paslaptis

Slaptažodį nutekino programišiai? Saugumo ekspertas įvardijo, kas gresia jūsų duomenims

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Pavasaris atneša naujoves — garsas ir vaizdas tampa dar modernesni 

Būkite pasiruošę kitai liūčiai: kaip orų prognozę numato naujausios išmaniosios aplikacijos 

Ekspertas: kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Apie gandrų grįžimą sužinokite realiuoju laiku: kaip stebėti paukščių maršrutus ir kokios technologijos juos seka

Ekspertai ir „Chat GPT“ paaiškino, kokią įtaką žmogaus karjerai turės dirbtinis intelektas

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

„Taip“ vienas kitam ištarė virtualiai: amerikiečių poros vestuvės įvyko metavisatoje

Nusprendėte ištrinti „Facebook“ profilį? Vos keliais mygtukų paspaudimais išsaugokite sukauptas nuotraukas ir vaizdo įrašus

Laimės dienos proga psichologas pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Už „Facebook“ ir „Instagram“ teks mokėti? Už patvirtintą profilį – iki 15 Eur per mėnesį