Login to your account

Username *
Password *

Lietuviai „Equite“ žengia į rizikos kapitalo rinką su pirmuoju startuoliu – kainų palyginimų platforma

By Integrity Balandis 06, 2022 633

Lietuvos mišrių investicijų įmonė „Equite“ žengia pirmąjį žingsnį į rizikos kapitalo sritį – vasarą startuos pirmasis bendrovės išvystytas startuolis, kainų palyginimo platforma „Sherlook“. Tai dalis „Equite“ investicijų į rizikos kapitalą strategijos – įmonė pati viduje akseleruoja startuolius ir vėliau, esant poreikiui, pritraukia išorinius investuotojus.

„Sherlook“ – internetinė kainų palyginimo platforma, kur lankytojai gali palyginti skirtingų šalyje veikiančių įvairių paslaugų tiekėjų kainas ir iškart tapti jų klientais. Pirmoji startuolio rinka – Rumunija. Čia veiklą planuojama pradėti vasaros pirmoje pusėje, o lankytojai galės lyginti šalies draudimo bendrovių, elektros ir mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjų pasiūlymus.

„Internetinių kainų palyginimo platformų rinka turi itin didelį potencialą, pvz., Vakarų Europoje šių platformų rinkos dalis transporto priemonių draudimo pardavimuose gali siekti 50 % ir daugiau, Lietuvoje iki 20 %, o Rumunijoje – tik 6-8 % rinkos. Lietuvoje šioje srityje jau matome fragmentuotą konkurenciją, todėl pirmiau pradedame nuo Rumunijos rinkos. Čia tokių specializuotų platformų beveik nėra, o potencialų vartotojų itin daug – šalyje gyvena beveik 20 mln. žmonių. Esame finišo tiesiojoje, su didžiąja dalimi vietos tiekėjų sutartis taip pat jau turime. Vėliau matome galimybes tiek plėsti siūlomų paslaugų ratą, tiek žengti į kitas rinkas – Centrinėje ir Rytų Europoje yra dar 3-4 šalys, kuriose šis sektorius vis dar neišplėtotas“, – sako Vytautas Staugaitis, „Equite“ partneris, rizikos kapitalo padalinio vadovas.

„Equite“ į platformos vystymą pirminiame etape investuoja 500 tūkst. eurų.

 Kitokia investicijų į rizikos kapitalą strategija

Rizikos kapitalo rinkoje yra įprasta investuoti į didelį kiekį skirtingų startuolių, tikintis, kad keli jų taps sėkmingi.

„Mes pasirinkome kitokią strategiją – viduje akseleruojame startuolius iki vadinamos MVP (angl. minimum viable product) stadijos, juos paleidžiame į rinką ir vėliau, esant poreikiui, pritraukiame išorinius investuotojus. Tai darome dėl kelių priežasčių – šiandien rizikos kapitalo rinkoje yra daug nepanaudoto kapitalo, aktyviai veikiančių fondų, todėl potencialių investuotojų netrūksta. Be to, naujų kokybiškų startuolių nėra daug, o dėl jų tarp investuotojų vyksta arši konkurencija. Taip pat patys komandoje turime sukaupę daug patirties, matome potencialių problemų, iššūkių, kuriuos galime išspręsti savo vystomais startuoliais“, – teigia V. Staugaitis.

Pasak jo, „Equite“ per artimiausius trejus metus planuoja išvystyti 3-5 startuolius. Šiuo metu be „Sherlook“ įmonės portfelyje vystomi dar du ankstyvoje stadijoje esantys projektai.

Pernai veiklą pradėjusi mišrių investicijų įmonė „Equite“ investuoja į penkias pagrindines kryptis: žaliosios ekonomikos projektai, privatusis skolinimas bendrovėms, investicijos į privataus kapitalo įmones, nekilnojamąjį turtą ir rizikos kapitalą.

Rate this item
(0 votes)