Login to your account

Username *
Password *

Lietuvių žaidimas pakvies išnarplioti vaiduoklių intrigą didžiųjų miestų parkuose

By VIGILO ET CONFIDO Rugpjūtis 18, 2021 182

Šią savaitę Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus parkuose apsigyvens vaiduokliai – lietuvių studija „Why Does Games“ surengs pirmąjį naujojo žaidimo „Ghosts“ išbandymą. Žaidimas, kaip ir populiarusis „Pokemon Go“ ar ankstesnis lietuviškas „Monster Buster“, yra žaidžiamas mobiliuoju telefonu vaikštant lauke, tačiau išsiskiria tuo, jog yra tarsi renginys, vykstantis tik tam tikru laiku ir tam tikrose vietose.

Žaidimas papasakos istoriją, kurios centriniu veikėju tampa pats žaidėjas. „Ghosts“ galima apibūdinti kaip vadinamą vaidmenų žaidimą, kuriame herojui tenka keliauti po pasaulį, bendrauti su sutiktais personažais, vykdyti užduotis ir taip po truputį atskleisti žaidimo istoriją. Tik šiuo atveju herojus yra pats žaidėjas, o pasaulis – didžiųjų miestų parkai, pavyzdžiui, „Sereikiškių“ Vilniuje ar „Draugystės“ Kaune (informacija apie visas žaidimo vietas pateikiama jo svetainėje). Atkeliavusius į pasirinktą parką žaidėjus pasitiks virtualios durys, pro kurias į mūsų pasaulį pateko vaiduokliai. Jie čia atsirado vedami vidinio dviejų galingų vaiduoklių konflikto ir tik jį išsprendus šios antgamtinės būtybės galės grįžti namo. Nuo žaidėjo pasirinkimų ir veiksmų priklausys kaip bus išnarpliota istorija ir išspręstas konfliktas. O norint išsiaiškinti visus įmanomus kelius ir išbandyti visas žaidimo galimybes, pasak kūrėjų, prireiks dviejų ar trijų valandų.

„Ghosts“ žaismas susideda iš kelių dalykų: tai pokalbiai su vaiduokliais, užduočių vykdymas, resursų, reikalingų joms įvykdyti rinkimas ir įvairūs minižaidimai“, – pasakoja žaidimo dizaineris ir studijos įkūrėjas Vaidas Okunis. – „Mūsų kūrėjų komanda anksčiau dažnai dalyvaudovo įvairiose orientacinėse varžybose. Po kiek laiko nusprendėme, kad norime pamėginti patys jas organizuoti, tačiau mes norėjome labiau susitelkti į istoriją ir personažus, tad teko iš esmės pakeisti renginio formatą. Mūsų renginiai tai nėra lenktynės, mes norime, kad kiekvienas žaidėjas galėtų žaisti savu tempu ir pats nuspręsti kaip pakreipti vaiduoklių istoriją.“

Pasak Vaido, prie žaidimo studija dirba jau daugiau nei metus, bet pristatyti jį žaidėjams didesniu mastu kliudė pandemijos bangos. Tiesa, kūrėjams pavyko patestuoti žaidimą su nedidelėmis grupelėmis Lietuvoje ir keliose užsienio šalyse kaip Šveicarija ar Naujoji Zelandija. Bet būtent šis pristatymas Lietuvos miestuose taps pirmuoju tikru išbandymu ir atskleis visas „Ghosts“ galimybes. Tikimasi, jog narplioti vaiduoklių istorijos įvairiuose miestuose susirinks daugiau nei 200 žmonių.

Vienas iš tikslų kuriant „Ghosts“ buvo parengti žaidimus taip, kad juos būtų galima saugiai žaisti ir išliekant COVID-19 rizikoms, nes viskas vyksta lauke, galima rinktis įvairius keliavimo po parkus bei užduočių įveikimo maršrutus ir laikytis saugaus atstumo nuo kitų žaidimo dalyvių.

Norintys sudalyvauti šiame renginyje kviečiami registruotis ir įsigyti bilietus žaidimo portale https://whydoesgames.com/. Tuomet dalyviai elektroniniu paštu gaus nuorodas iš kur atsisiųsti programėlę „Android“ arba „Apple“ įrenginiams, tikslią informaciją apie žaidimo vietą bei laiką ir kodą žaidimui aktyvuoti. Vaiduoklių portalai parkuose atsirakins skirtingomis dienomis ir metu įvairiuose miestuose nuo rugpjūčio 19 iki 22 dienos.

Rate this item
(0 votes)
Rytų Europos kibernetinio saugumo tyrimas: Lietuva – pirma, Ukraina lenkia Rusiją

Nuo prabangių kvepalų iki išmaniųjų laikrodžių: kas juos vienija?

Tarptautinės muziejų dienos proga: 7 virtualūs turai po Lietuvos muziejus

Estijos startuolio sukurta išmanioji programėlė padės lietuviams taupyti

Sukant vairą, minant pedalus ar žygiuojant pėsčiomis: geriausios žemėlapių programėlės vasaros kelionėms

5G tinklas Lietuvoje: atsakymai į dažniausiai kylančius vartotojų klausimus

Nauja era: „Bitė“ 5G tinklą diegs kartu su „Ericsson“, atnaujins ir dabartinį tinklą

„Yandex Go“ ir „Uber“ – tarp daugiausiai duomenų renkančių pavėžėjimo programėlių pasaulyje

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT profesiją?

„WhatsApp“ programėlė pristato ilgai lauktą funkciją: kaip ja naudotis?

„Tele2“ pristato naują paslaugą „DATA ATLAS“ – duomenų analize grįsti sprendimai verslui

Slaptažodžio diena: kaip išvengti programišių pinklių?

„LinkedIn“ gimtadienio proga 6 neatrasti triukai: sužinokite, kaip peržiūrėti profilius privačiai

„Wi-Fi“ namuose: kaip išnaudoti jo potencialą viduje ir išorėje?

Šią vasarą „Accenture“ nemokamai paruoš ir suteiks karjeros galimybes dar 340 IT specialistų

Asmens duomenys ir melagingos naujienos: kaip informacija apie jus gali tapti įrankiu dezinformacijai skleisti?