Login to your account

Username *
Password *

„iPhone“ naudotojai slaptarakčius jau gali saugoti „NordPass“

By Nordpass Rugsėjis 21, 2023 65


Technologijų gigantei „Apple“ ką tik į produkciją paleidus savo naujausią operacinę sistemą „iOS 17“, lietuvių kuriamos slaptažodžių tvarkyklės „NordPass“ kūrėjai netruko į tai sureaguoti. Įmonė skelbia, kad jos klientai nuo šiol gali kurti, saugoti, dalintis bei naudoti slaptarakčius (angl. passkeys) „iPhone“ mobiliuosiuose įrenginiuose. 

„NordPass“ teigimu, šios funkcijos padės naudotojams patogiau naudotis slaptažodžius besikėsinančia pakeisti technologija.

Šių metų birželį bendrovė „Apple“ pažadėjo leisianti trečiųjų šalių programėlių kūrėjams, tokiems kaip slaptažodžių tvarkyklės, savo klientams siūlyti slaptarakčių funkcionalumą ir „iPhone“ mobiliuosiuose įrenginiuose. Lig šiol „NordPass“ klientams slaptarakčiai buvo prieinami tik darbalaukio programose, tinklalapiuose bei naršyklės plėtiniuose. Šią savaitę „Apple“ išleidus „iOS 17“, slaptažodžių tvarkyklėms buvo suteikta galimybė funcionalumą pritaikyti mobiliuose įrenginiuose.

„Esame vieni iš pirmųjų rinkoje, savo naudotojams iš karto suteikusių galimybę slaptarakčiais naudotis „iPhone“ telefonuose, ir laikome tai svarbiu pasiekimu. Technologijų įmonių gebėjimas operatyviai atliepti naujoves slaptarakčių rinkoje padės slaptažodžius greičiau palikti užmarštyje ir pereiti prie modernesnių asmens autentifikacijos internete būdų“, – teigia Tomas Smalakys, „NordPass“ technologijų vadovas.

Pasak jo, būtent slaptarakčiai šiuo metu laikomi perspektyviausia alternatyva slaptažodžiams. Slaptarakčius sudaro du prieigos raktai – viešasis ir privatusis. Viešasis saugomas interneto svetainėje, prie kurios norima prisijungti, o privatusis – vartotojo įrenginyje. Vienas be kito prieigos raktai neveikia, tad programišius, net ir įsibrovęs į svetainės serverį ir gavęs viešąjį raktą, negalėtų pasiekti tinklalapio naudotojo paskyros.

Slaptažodžių tvarkyklės suteikia interneto naudotojams galimybę privatųjį raktą saugoti ne vartotojo įrenginyje, o programėlėje. Ši alternatyva leidžia slaptarakčius pasiekti ir jais naudotis skirtinguose įrenginiuose, net jei jie nepriklauso tai pačiai ekosistemai. Taip pat, kelios slaptažodžių tvarkyklės, tarp jų ir „NordPass“, slaptarakčiais leidžia dalintis su kitais programėlės vartotojais, o tai aktualu turint bendras paskyras.

„Google“ paleidus savo naujausią operacinę sistemą mobiliesiems įrenginiams, „NordPass“ vartotojai galės naudotis slaptarakčiais ir „Android“ telefonuose.

Rate this item
(0 votes)
„Sony Electronics“ kartu su naujienų agentūra „Associated Press“ baigė testuoti pažangią nuotraukų autentifikavimo technologiją, kuri padės kovoti su vaizdo klastotėmis  

Paprastai ir aiškiai: kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Pasirodžius sniegui reikia papildomai apsaugoti ir telefoną: gali būti, kad jūsų dėklas – netinkamas

Šviesos technologijos niūriausiems mėnesiams

SIM kortelei – trisdešimt dveji: kaip keitėsi ir ką savyje slepia šis mikrokompiuteris?

Kodėl vertėtų tik 2G ir 3G technologijas palaikančius įrenginius iškeisti į palaikančius naujos kartos ryšį jau dabar

Ekspertai išskyrė 4 priežastis, kodėl Lietuva yra pasiruošusi tapti Europos „Fintech“ centru

Garsios žvaigždės kovoja su DI, bet nukentėti gali visi: kopijuoja ir veidus, ir balsą

Išlikite budrūs – kibernetiniai sukčiai Lietuvos gyventojus bando apgauti į „AliExpress“ panašiu puslapiu

Dirbtinis intelektas ir erdvinė kompiuterija – ką šioms rinkoms žada 2024 m.

Naujasis „Philips 49B2U5900CH“  monitorius su „Busylight“ technologija bei integruota vaizdo kamera su „Windows Hello™“ atveria naujas bendradarbiavimo galimybes

„Philips Monitors“ pakelia žaidimus į kitą lygį su naujuoju „Philips Evnia 32M2C5500W“

Per „WargamingUnited“ kampaniją paaukota daugiau nei 1 mln. dolerių Ukrainai greitosios pagalbos automobilių įsigijimui

„Twitter“ prieš „Threads“: ką turėtų įvertinti investuojai

Pasitikrinkite pašto dėžutę – jūsų „Gmail“ paskyros gali tuoj nelikti: „Google“ praneša, kad trins neaktyvias paskyras