Login to your account

Username *
Password *

„iPhone“ naudotojai slaptarakčius jau gali saugoti „NordPass“

By Nordpass Rugsėjis 21, 2023 168


Technologijų gigantei „Apple“ ką tik į produkciją paleidus savo naujausią operacinę sistemą „iOS 17“, lietuvių kuriamos slaptažodžių tvarkyklės „NordPass“ kūrėjai netruko į tai sureaguoti. Įmonė skelbia, kad jos klientai nuo šiol gali kurti, saugoti, dalintis bei naudoti slaptarakčius (angl. passkeys) „iPhone“ mobiliuosiuose įrenginiuose. 

„NordPass“ teigimu, šios funkcijos padės naudotojams patogiau naudotis slaptažodžius besikėsinančia pakeisti technologija.

Šių metų birželį bendrovė „Apple“ pažadėjo leisianti trečiųjų šalių programėlių kūrėjams, tokiems kaip slaptažodžių tvarkyklės, savo klientams siūlyti slaptarakčių funkcionalumą ir „iPhone“ mobiliuosiuose įrenginiuose. Lig šiol „NordPass“ klientams slaptarakčiai buvo prieinami tik darbalaukio programose, tinklalapiuose bei naršyklės plėtiniuose. Šią savaitę „Apple“ išleidus „iOS 17“, slaptažodžių tvarkyklėms buvo suteikta galimybė funcionalumą pritaikyti mobiliuose įrenginiuose.

„Esame vieni iš pirmųjų rinkoje, savo naudotojams iš karto suteikusių galimybę slaptarakčiais naudotis „iPhone“ telefonuose, ir laikome tai svarbiu pasiekimu. Technologijų įmonių gebėjimas operatyviai atliepti naujoves slaptarakčių rinkoje padės slaptažodžius greičiau palikti užmarštyje ir pereiti prie modernesnių asmens autentifikacijos internete būdų“, – teigia Tomas Smalakys, „NordPass“ technologijų vadovas.

Pasak jo, būtent slaptarakčiai šiuo metu laikomi perspektyviausia alternatyva slaptažodžiams. Slaptarakčius sudaro du prieigos raktai – viešasis ir privatusis. Viešasis saugomas interneto svetainėje, prie kurios norima prisijungti, o privatusis – vartotojo įrenginyje. Vienas be kito prieigos raktai neveikia, tad programišius, net ir įsibrovęs į svetainės serverį ir gavęs viešąjį raktą, negalėtų pasiekti tinklalapio naudotojo paskyros.

Slaptažodžių tvarkyklės suteikia interneto naudotojams galimybę privatųjį raktą saugoti ne vartotojo įrenginyje, o programėlėje. Ši alternatyva leidžia slaptarakčius pasiekti ir jais naudotis skirtinguose įrenginiuose, net jei jie nepriklauso tai pačiai ekosistemai. Taip pat, kelios slaptažodžių tvarkyklės, tarp jų ir „NordPass“, slaptarakčiais leidžia dalintis su kitais programėlės vartotojais, o tai aktualu turint bendras paskyras.

„Google“ paleidus savo naujausią operacinę sistemą mobiliesiems įrenginiams, „NordPass“ vartotojai galės naudotis slaptarakčiais ir „Android“ telefonuose.

Rate this item
(0 votes)
Nebereiks gaišti laiko ieškant, kur pastatyti automobilį: pasiūlė sprendimą, kuris parodys artimiausią laisvą vietą

„Tele2“ pristato eSIM paslaugą „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Kaip apsaugoti vaikus nuo pavojų internete? Svarbiausios kibernetinio saugumo taisyklės

Akys – ne tik sielos, bet ir apsipirkimo veidrodis: „Iki“ pirkėjai parduotuvėse išbandė specialius žvilgsnį sekančius akinius

Pataria, kaip apsaugoti duomenis telefone: sukčiai informaciją gali pasiekti net per įkroviklį

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

„Logitech“ plečia kompiuteriams „Mac“ skirtų gaminių seriją, jų integracijai į „Apple“ ekosistemą

Pristatytas išmanusis laikrodis „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“: ilgaamžis dizainas ir daugiau galimybių stebėti sveikatą

Startuolis „Joiner App“ pritraukė per pusę milijono naujoms rinkoms atverti

„Google“ paieškos rezultatus apibendrinantis dirbtinis intelektas juokina internautus: ar tai tikrai gera idėja?

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: atsakė, kodėl oro uostuose gali būti nesaugu krauti telefoną

El. parašas dar negarantuoja sutarties tvirtumo: saugumo ekspertas atskleidė skaitmeninių dokumentų spragą

Lietuviai naujųjų telefono numerių dar „neprisijaukino“: kiek dar turime laiko įprasti 8 keisti 0?

Ekspertas įvardijo išmaniojo televizoriaus funkcijas, apie kurias, galbūt, nežinojote