Login to your account

Username *
Password *

Lietuvių pamėgtas „WhatsApp“ sulaukė reikšmingų pokyčių ‒ kaip išvengti nepageidaujamo bendravimo?

By Bitė Spalio 21, 2022 210
 
„WhatsApp“ ‒ viena populiariausių susirašinėjimo programėlių Lietuvoje bei ketvirtas populiariausias socialinis tinklas. Bent kartą per savaitę „Whatsapp“ naudojasi beveik 360 tūkst. lietuvių. Neseniai pasirodęs šios programėlės atnaujinimas jau leidžia išbandyti visiškai naujas ir labai svarbias privatumo funkcijas. Kokios jos?
 
„WhatsApp“ turi šias privatumo apsaugos funkcijas: žinutes, kurios savaime susinaikina, užšifruotas atsargines kopijas, kai siekiama išsaugoti pokalbių istoriją, 2 žingsnių patvirtinimą, galimybę blokuoti nepageidaujamus pokalbius ir apie juos pranešti bei kt. Neseniai šį sąrašą papildė naujos, Lietuvos interneto naudotojų dar visiškai neatrastos funkcijos“, ‒ pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

1. Būsenos pasirinkimas

Nauja privatumo funkcija leidžia pasirinkti, kurie kontaktai gali matyti, ar šiuo metu esate prisijungęs.

„Dar pernai gruodį „WhatsApp“ pradėjo slėpti naudotojų būseną nuo nepažįstamų žmonių. Anksčiau visas kontaktų sąrašas galėjo matyti, ar esate prisijungę, ar ne. Tai pasikeitė kartu su atnaujinimu. Jei pageidaujate, kad draugas nematytų, jog neatsakote į jo žinutes, jums tereikia pakeisti jam taikomus nustatymus“, ‒ sako „Bitės Profas“.

2. Tyliai paliekamos grupės

Dar viena patogi funkcija, kuri atsirado kartu su „WhatsApp“ atnaujinimu ‒ „tylus“ išėjimas iš grupės. Kitaip tariant, grupės nariai negaus pranešimo apie jūsų sprendimą.

„Anksčiau, kai išeidavote iš „WhatsApp“ grupės, jos visi nariai gaudavo pranešimą, kad taip padarėte. Kai kuriems tai nemalonu, ypač tada, kai sulaukiama privačių žinučių iš skirtingų grupės narių, klausiančių, kas atsitiko. Soc. tinklo atnaujinimas leido tarsi palikti vakarėlį niekam nieko nepranešus (išskyrus grupės administratorių) ir išvengti minėtų nepatogumų“, ‒ pasakoja A. Archangelskis.

3. Galas ekrano nuotraukoms (angl. printscreen)?

„WhatsApp“ nurodo, kad ieško būdų, kaip neleisti naudotojams padaryti ekrano nuotraukos „peržiūrėti vieną kartą“ (angl. view once) žinutėse.

„Šio tipo žinutės išnyksta gavėjui jas pamačius vieną kartą, o ne po tam tikro laiko. Ekrano nuotraukų darymo blokavimas būtų itin naudingas, nes neleistų naudotojams išsaugoti ir dalytis jautria informacija su kitais. Dabar ši funkcija vis dar bandymų etape“, ‒ sako technologijų ekspertas.

„Bitės Profas“ priduria, kad soc. tinklas „WhatsApp“ šiais metais sulaukė keleto nedidelių, bet reikšmingų atnaujinimų: buvo įdiegtos emociukų reakcijos į žinutes, balso žinučių pagreitinimo būdas ir pradėta leisti „Android“ operacinę sistemą naudojantiems vartotojams savo pokalbių istoriją perkelti į „iPhone“ telefonus.
 
Rate this item
(0 votes)
Pasidžiaukite rudenėjančia gamta: kokius parkus verta aplankyti savaitgalį ir kaip pasitikrinti jų užimtumą?

Paaiškino, kaip greitai atkurti užblokuotą „Google“ paskyrą

„Samsung“ pristatė naujos kartos atminties korteles: stebins sparta ir užtikrins duomenų saugumą

Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant monitorių studijoms

„Kinfirm“ tapo Medicinos banko IT partneriu

Su naująja internetine kamera „Logitech Brio 100 Full HD“ atrodysite, skambėsite ir bendrausite kokybiškiau

„iPhone“ naudotojai slaptarakčius jau gali saugoti „NordPass“

„Nortal“ plečiasi: įsigijo programinės įrangos kūrimo įmonę „Questers“

„Blockchain“ pagrindu Lietuvoje veikianti finansų institucija „Benker“ pradėjo paslaugų teikimą 

Dirbtinį intelektą pasitelkia ir finansiniai sukčiai – apsisaugoti galima, bet reikia neprarasti budrumo 

Vaikams sugrįžus į klases – dėmesys kibernetinėms patyčioms: psichologas patarė, ką svarbu žinoti

Žaiskite garsiai: „Logitech G“ pristato transliacijų įrangą, padedančią turinio kūrėjams transliuoti aiškiai ir užtikrintai

Samsung naujienos: sąmoningas pasirinkimas ar (ir) ištaiginga kokybė?

„Google Maps“ nuo šiol padės gyventi tvariau ir net lengviau kvėpuoti: leis įvertinti saulės energiją, užterštumą ir alergenus

Apklausa apie ateinantį įpročių keitimą: rinkti 0 vietoje 8 skambinant Lietuvoje prasčiausiai pasiruošęs jaunimas