Login to your account

Username *
Password *

Tausoti ir gamtą, ir finansus įmanoma: kaip išmanūs įrankiai gali padėti išleisti mažiau?

By Tele2 Spalio 26, 2022 199
Tausoti ir gamtą, ir finansus įmanoma: kaip išmanūs įrankiai gali padėti išleisti mažiau? Shutterstock

Atsakingas vartojimas ir tvarūs įpročiai, pavyzdžiui, pirkinių planavimas ar energijos vartojimo stebėjimas ne tik saugo gamtą, bet ir gali padėti išleisti mažiau pinigų. Dar lengviau ir efektyviau tai daryti padeda išmaniosios technologijos. Mobiliosios programėlės gali padėti ne tik rasti geriausias nuolaidas, bet ir lengviau keistis ar dalintis daiktais su bendruomenės nariais.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas tikina, kad mobiliosiose aplikacijose įdiegtos funkcijos leidžia lengvai planuoti išlaidas, pirkinius bei rasti išskirtines nuolaidas.

Daiktų perdavimui iš rankų į rankas – „Olio“. Ši programėlė vienija kaimynus bendram tikslui – užkirsti kelią maisto produktų ir nereikalingų daiktų švaistymui. Turintys „Olio“ gali lengvai dovanoti maistą ar namuose per daug vietos užimančius daiktus – tereikia susikurti paskyrą ir sudaryti atiduodamų daiktų sąrašą. Tuomet kiti programėlės naudotojai, gyvenantys netoliese, gali vos kelių mygtukų paspaudimu susitarti dėl daiktų atsiėmimo. Be to, programėlėje bendraminčiai gali dalyvauti ir įvairiose diskusijose apie tvarumą, ekologiją bei aplinkai draugiškus įpročius.

Planuojantiems pirkinius – „Mano akcijos“. Šioje programėlėje galite peržiūrėti didžiausių prekybos tinklų reklaminius leidinius, įvairiausias akcijas ir nuolaidų kuponus. Tai ne tik padeda sutaupyti pinigų, tačiau ir skatina planuoti apsipirkimus bei būsimos savaitės meniu. Programėlėje galite lengvai išsifiltruoti mėgstamiausias parduotuves ir sekti jų skelbiamas nuolaidas. Taip pat tokiu būdu prisidėsite ir prie aplinkos tausojimo – užuot parduotuvėje vartę popierinį nuolaidų katalogą, kurį vėliau tektų išmesti, visą informaciją galite peržiūrėti savo telefone.

Norintiems išmesti mažiau maisto – „Nosh“. Su maisto švaistymo problema nusprendė kovoti „Nosh“ – lengvai valdoma programėle leidžia stebėti namuose esančio maisto galiojimo datą. Produktus galite pridėti net keliais būdais: suvedant jų pavadinimus, nuskaitant brūkšninį kodą ar pirkimo kvitą. Ranka įveskite jų galiojimo laiką ir visą informaciją turėsite vienoje vietoje. Programėlės ekrane galima peržiūrėti galiojimo bei tinkamumo vartoti datas ir taip lengvai nustatyti, kuriuos maisto produktus reikia sunaudoti pirmiausia. Taip pat čia rasite ir įvairiausius receptus, kurie yra parinkti pagal jūsų šaldytuve ar sandėliuke esančius maisto produktus. Be to, galėsite susidaryti ir pirkinių sąrašą, kurį programėlė papildys išanalizavusi jūsų pirkimo įpročius ir produktus, kurių dažniausiai nepavyksta sunaudoti laiku. „Nosh“ padeda sutaupyti ne tik pinigų bei maisto produktų – jos kūrėjai apskaičiavo, kad ši programėlė iki šiol padėjo sutaupyti 41,94 tonos CO2 emisijų.

Siekiantiems tvarumo spintoje – „Vinted“. Šią elektroninę prekyvietę žino daugelis – čia lengva ne tik parduoti turimus drabužius, aksesuarus ar interjero detales, bet ir įsigyti naujų. Taip jūs ne tik sutaupote ar išvengiate apsipirkimo masinės produkcijos drabužių parduotuvėse, bet ir prisidedate prie švaresnės aplinkos. „Vinted“ naudotojai kelių mygtukų paspaudimu gali ne tik parduoti prekes, bet ir jomis mainytis. Programėlės kūrėjai stengiasi apsaugoti vartotojus nuo galimų rizikų – pavyzdžiui, galima ne tik matyti atsiliepimus apie kitus narius, tačiau ir tai, ar jie yra patvirtinę savo el. paštą, čia veikia pinigų grąžinimo ir nesąžiningų narių raportavimo sistema.

Rate this item
(0 votes)
„Accept all cookies“: su kuo sutinkate priimdami visus slapukus?

„Password“ keičia „passphrase“: atnaujintos slaptažodžių kūrimo rekomendacijos

„Xiaomi“ pristatė lauktąją „Xiaomi 13T“ seriją: „Leica“ kamera, įkraunamas vos per keliolika minučių

Nuotykių ir emocijų užtaisas – geriausi nemokami mobilieji žaidimai 2023 metų rudenį

Dėl „iPhone 15“ pamišę gerbėjai muša susidomėjimo rekordus: populiarios kelios spalvos

„TikTok“ įpareigojo turinio kūrėjus žymėti su DI sukurtą turinį: kodėl tai reikalinga?

Įskilo telefono apsauginis stikliukas? Ekspertė atsakė, ar būtina keisti iš karto

Išnaudokite visas „Samsung Galaxy“ telefono galimybes: paslėptos funkcijos, apie kurias nežinojote

„Apple iPhone 12“ istorijos kulminacija – telefonas jau atitinka reikalavimus

Naujausias Vilniaus universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė verslo požiūrį į kriptovaliutų panaudojimo tendencijas turizmo rinkoje

Tarptautinė diena be automobilio: kaip suplanuoti geriausią maršrutą alternatyviomis keliavimo priemonėmis?

Eterinė televizija – ir nemokama, ir tvari

Netikėta: dauguma naujųjų „iPhone“ modelių kainuos pigiau nei pernai

Neapsigaukite – šalyje plito el. paštą imituojanti kibernetinė ataka

„iOS 17“ lietuviams atnešė gerų žinių: „Telia“ klientų „iPhone“ telefonuose pradėjo veikti nauja funkcija – Wi-Fi skambučiai.

Aukštosios mados prekės ženklas „Marc Cain“ pasirinko lietuvių kurtą žaidimą jubiliejinės kolekcijos pristatymui