Login to your account

Username *
Password *

Naudojatės „WhatsApp“ savo „Android“ telefone? Netrukus už vieną pokytį gali tekti susimokėti

By Tele2 Vasario 27, 2024 133

Visų, kurie „WhatsApp“ žinučių siuntimo platforma naudojasi „Android“ išmaniajame telefone, laukia pokytis. Visos „WhatsApp“ esančios žinutės, nuotraukos ar vaizdo įrašai saugomi „Google Drive“ debesijos paslaugoje, kurioje nemokamai galima saugoti iki 15 GB duomenų. Nuo šiol pasiekus šį limitą, naudotojams už papildomus duomenis teks sumokėti. Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, naudotojai gali išbandyti ir kelis nemokamus svarbių duomenų išsaugojimo būdus.

Laukia pokytis

Tam, kad galėtumėte visus „WhatsApp“ esančius susirašinėjimus, nuotraukas bei kitą turinį lengvai pasiekti skirtinguose įrenginiuose, jų kopijos saugomos debesijos saugyklose. Pastaruosius penkerius metus „Android“ telefonų savininkai šia paslauga galėjo naudotis nemokamai, tačiau dabar „Google“ ėmėsi pokyčių.

„Šis pokytis įvyks dėl šiemet koreguojamos „Google Drive“ duomenų saugojimo politikos. Šiuo metu „Google“ visiems naudotojams siūlo 15 GB atminties talpos nemokamą saugyklą, o klientai, norintys daugiau vietos savo duomenims, gali susimokėti už „Google One“ prenumeratą. Anksčiau „WhatsApp“  platformą valdanti „Meta“ ir „Google“ buvo sudarę susitarimą, pagal kurį „WhatsApp“ atsarginės kopijos „Android“ sistemoje nebuvo įskaičiuojamos į šią 15 GB ribą, tačiau dabar šis susitarimas baigiasi“, – sako A. Lukošius.

„WhatsApp“ kūrėjai teigia, kad šis pokytis visus „Android“ naudotojus pasieks per pirmąjį 2024 m. pusmetį, o apie taikomus papildomus mokesčius kiekvienam individualiai bus pranešta prieš 30 dienų. 

Pasak A. Lukošiaus, „Google“ šį pokyti grindžia tuo, kad „WhatsApp“ naudotojų bazė nuolat auga, tad daugėja ir siunčiamų duomenų kiekis bei apimtis.

Yra būdų išvengti išlaidų

Eksperto teigimu, yra keli būdai, kaip galima išvengti papildomų išlaidų „WhatsApp“ turinio saugojimui. Visų pirma, naudotojai gali reguliariai peržiūrėti visus susirašinėjimus ir ištrinti nebeaktualius. Be to, reikėtų apsvarstyti galimybę ištrinti nereikalingus „Gmail“ arba „Google Photos“ saugyklose esančius duomenis ir taip atlaisvinti daugiau vietos bei neviršyti 15 GB ribos. 

„Jei planuojate keisti naudojamą įrenginį, iš senojo perkelti „WhatsApp“ žinutes į naująjį galima ir nenaudojant debesijos paslaugų. Tam reikės abiejų įrenginių. Senajame jums reikės pasirinkti duomenų perkėlimo funkciją ir nuskenuoti „QR“ kodą, kuris bus rodomas naujajame įrenginyje. Apsilankius „WhatsApp“ interneto svetainės „DUK“ skiltyje, galima rasti patarimų, kaip tai padaryti kuo paprasčiau. Svarbu žinoti, kad perkėlimas veikia tik tuo atveju, jei naujame įrenginyje naudosite tą patį telefono numerį“, – sako „Tele2“ Inovacijų ekspertas.

Jei visgi savo „WhatsApp“ paskyroje turite tiek daug žinučių, kad jų apimties sumažinti atrodo neįmanoma, galite apsvarstyti galimybę padidinti savo saugyklą ir įsigyti „Google One“ duomenų planą. „Google“ siūlo 100 GB, 200 GB ir net 2 TB dydžio mokamas duomenų saugyklas. Jose kartu su „WhatsApp“ žinutėmis galima kaupti ir kitus svarbius duomenis – nuotraukas, vaizdo įrašus, dokumentus ir kitą informaciją.

Rate this item
(0 votes)
Arnoldas Lukošius išbandė naujus „Samsung“ įrenginius: pasakė, kas pribloškė labiausiai

Atsakė į keliautojams dažnai kylantį klausimą: kodėl negalima naudoti viešų „Wi-Fi“ tinklų?

„Telia“ – tarp pirmųjų išbandžiusiųjų „Microsoft 365 Copilot“: pirminį susižavėjimą DI asistentu keitė praktiškos išvados

„airBaltic“ pristato naują mobiliąją programėlę

Gediminas Jankauskas. Nemirtingumo paieškos: šimtas tablečių, kraujo vartojimas ir bandymas persikelti į kompiuterį 

Lietuvoje siautėjant karščio bangai saugokite ne tik save, bet ir telefoną: svarbu vengti kelių dažnų klaidų

Išmanūs namai – ne tik patogesni, bet ir kur kas saugesni 

Išmani apsauga nuo uodų, kurios nereikia nei tepti, nei purkšti

„QR“ kodai pakeičia net ir kavinių meniu: ekspertas įvardijo, kodėl ne viską reikėtų skenuoti

Ekspertas ragina apsaugoti save ir savo turtą: ar saugu naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: kontroliuokite įrenginius, taupykite energiją

Pristatytos belaidės ausinės „Huawei FreeBuds 6i“: nauji triukšmo slopinimo standartai ir išskirtinė garso kokybė

Beveik pusė europiečių rizikuoja savo sveikata: kaip išmaniosios technologijos gali pakeisti šią tendenciją? 

„Google“ stiprina partnerystę su Lietuvos žiniasklaida: pristatomas „Google News Showcase“

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų