Login to your account

Username *
Password *

Vasariški orai – iššūkis produktyvumui: 5 programėlės, kurios padės išlaikyti koncentraciją

By Telia Birželio 27, 2022 458

Vasarą, kai už lango šviečia saulė, o vien pažiūrėjus į orų prognozes norisi šokti į pliažo aprangą, išlaikyti maksimalią koncentraciją darbe gali būti išties nelengva. Mintys norom nenorom ima suktis apie atostogas, jūrą ar bent jau gaivią ledų porciją, kuria norisi pasilepinti visas užduotis nustūmus į šoną.

Tam, kad atostogų ritmu gyvenančios smegenys netrukdytų siekti profesinių ir asmeninių tikslų, į pagalbą galima pasitelkti koncentracijai ir dėmesingumui skirtas mobiliąsias programėles, kurių gausu „App Store“ ir „Google Play“ platformose. Bendrovės „Telia“ telefonų pardavimų vadovė Rimantė Marcišauskienė apžvelgia keletą dėmesio vertų pasirinkimų.

„Freedom“ – laisvei nuo išsiblaškymo

Norint maksimaliai susikoncentruoti, visų pirma, svarbu atsiriboti nuo visko, kas blaško. Ir žvilgsnis čia pirmiausiai turėtų krypti į tą patį visuomet po ranka esantį prietaisą, be kurio neįsivaizduojame nei darbo, nei laisvalaikio. Siekiant, kad išmanusis būtų produktyvumo sąjungininkas, o ne priešas, svarbu tinkamai susidėlioti prioritetus ir neleisti į mobilųjį įrenginį plūstančioms naujienoms išmušti iš vėžių.

„Būtent tam skirta programėlė „Freedom“. Ji leidžia pasirinkti, kokias programėles ir tinklalapius ir kuriam laikui užblokuoti. Tai padeda eliminuoti įvairias pagundas, kurios kasdien „suvalgo“ nemažai produktyvaus laiko. Įdomu tai, kad „Freedom“ turi funkcijas, kurios neleidžia programėlės paprasčiausiai išjungti ir taip apeiti pasirinktų apribojimų“, – sako R. Marcišauskienė.

„Lumosity“ – treniruotė protui

Visgi norinti kilstelėti koncentraciją ir produktyvumą į naują lygį vien užblokuoti išorinius dirgiklius pakanka ne visuomet. Šiuolaikiniam žmogui, nuolat lydimam įvairiausios informacijos, skirtingų medijų ir skaitmeninio turinio, tampa vis sunkiau koncentraciją išlaikyti ilgesnį laiką. Šį gebėjimą, kaip ir daugelį kitų, reikia aktyviai ugdyti ir palaikyti, o tam gali būti naudingos tokios programėlės kaip „Lumosity“.

„Ši programėlė siūlo įvairius pratimus dėmesingumui ir koncentracijai gerinti. Jie, kaip teigia programėlės kūrėjai, yra sukurti remiantis moksliniais metodais ir veikia kaip kasdienės treniruotės protui. Programėlė taip pat seka naudotojo progresą, pateikia apie jį įžvalgas ir remdamasi jomis kiekvienam asmeniškai pritaiko pratimų turinį. Tokia protinė mankšta tikrai gali būti į naudą“, – sako R. Marcišauskienė.

„Forest“ – papildoma motyvacija susikoncentruoti

Susikaupti ir susifokusuoti ties svarbiomis užduotimis gali padėti ir žaidybiniai elementai. Būtent tokį siekia pasiūlyti programėlė „Forest“. Ji paremta populiaria „Pomodoro“ technika, kuri skatina efektyviai išnaudoti turimą laiką. „Forest“ ši laiko valdymo technika įvelkama į paprasto žaidimo formatą – susikaupus ir nesiblaškant praleistas laikas programėlėje virsta vešančiais augalais.

„Tai suteikia papildomos motyvacijos neatsitraukti nuo darbų ir užduočių. Pasiekus išsikeltą tikslą ir numatytą laiką nepaėmus į rankas telefono, gaunama vandens, reikalingo augalams auginti. Jei tikslo pasiekti nepavyksta ir programėlė išjungiama, augalas nudžiūsta ir jį tenka pradėti auginti iš naujo. Priešingai nei daugelis kitų žaidimų, šis skirtas ne į laiko švaistymui, o efektyviam jo panaudojimui. Beje, programėlė sukurta bendradarbiaujant su medžių sodinimu užsiimančia ir miškų išsaugojimo siekiančia organizacija „Trees Of The Future“, – pasakoja R. Marcišauskienė.

„RescueTime“ – atsakymas į klausimą „kur dingsta laikas?“

Turbūt daugeliui pažįstamas jausmas, kai laikas tarytum ištirpsta, nors su darbais pasistūmėti pavyksta nedaug. Dažniausiai taip yra dėl to, kad nemažai laiko nepastebimai išvaistoma ne itin svarbioms veikloms ir įvairiems dėmesį išblaškantiems dalykams. Programėlė „RescueTime“ siekia padėti su tuo kovoti sekant, kam tiksliai panaudojamas dienos laikas.

„Programėlė pateikia produktyvumo ataskaitas, kuriose atsispindi kiek laiko naudotojas skiria darbams atlikti, o kiek praleidžia naršydamas internete ar socialiniuose tinkluose. Sekant kasdienius įpročius galima pakoreguoti savo dienos rutiną ir pastangas nukreipti į svarbiausius dalykus. Be to, šis įrankis taip pat turi dėmesį blaškančių interneto svetainių ir programėlių blokavimo funkciją“, – sako R. Marcišauskienė.

„Trello“ – efektyviam užduočių valdymui

Tinkamas prioritetų susidėliojimas ir projektų bei užduočių struktūravimas yra raktas į produktyvumą. Šioje srityje gali padėti programėlė „Trello“, kuri leidžia susidėlioti individualias ir komandines užduotis bei lengvai sekti jų progresą. Turint galimybę labai aiškiai vienoje vietoje matyti, kurios užduotys jau atliktos, kurios vykdomos ir kurios dar laukia, gerokai lengviau planuoti laiką bei susitelkti į svarbiausius dalykus.

„Darbų planavimui skirtos programėlės gali būti išties naudingos, nes priminimas apie prie pabaigos artėjantį užduoties atlikimo terminą gali būti geriausia motyvacijos priemonė. Turint aiškų darbų planą juos tikrai galima atlikti efektyviau ir greičiau. Tuomet daugiau laiko liks iš tiesų mėgautis vasariškais malonumais, o ne galvoti apie juos parimus prie kompiuterio ekrano“, – sako R. Marcišauskienė.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pirmadienis, 27 Birželio 2022 14:59
RRT: didelė gyventojų dalis neišnaudoja el. parašo teikiamų galimybių

Ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus: ką reikia žinoti apie stalčiuje laikomus senus išmaniuosius?

Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 7 patarimus, kaip apsaugoti savo duomenis

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

Informacinių sistemų programavimas viešajam sektoriui: pagrindiniai privalumai

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

„TikTok“ soc. tinkle plintantys finansiniai patarimai – pasitikėti ar geriau neprasidėti?

Dubajuje „Huawei“ pristatė naujus inovatyvius produktus: dėmesys dizainui ir sveikatos stebėjimui

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas

„Vinted“ po spartaus augimo metų fiksavo pelną ir toliau investuoja į ateitį

Viešasis sektorius ir technologijos – kaip „GovTech Lab“ surado nestandartinį inovacijų kūrimo modelį

5G, dirbtinis intelektas ir dronai – verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui be žmogaus įsikišimo

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio

Tyrimas: ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?