Login to your account

Username *
Password *

Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą

By Co Agency Liepa 01, 2022 54
Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą Pexels

Artėjantis laisvadienis Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės proga ne vieną tautietį paskatins susimąstyti ką įdomaus nuveikti Lietuvoje. Kokios programėlės leis pažinti dar neatrastus gimtosios šalies kampelius pristato „Samsung“ ekspertė. 

„DayTrip“ ‒ sužinokite, ką prieš save matote 

„Daytrip“ ‒ interaktyvi Lietuvos turizmo programėlė, skirta naudoti kaip elektroninis kelionių gidas. Beje, tas pačias funkcijas galite rasti ir interneto svetainėje „daytrip.lt“.

„Programėlėje pasirinkite datą, miestą arba rajoną, objekto tipą: muziejus, gamtą, paminklus arba architektūrą, kainą ‒ mokamą arba nemokamą, kelionės būdą. Tada jums pasiūlys įvairias vietoves ar maršrutus, kiek laiko užtruktumėte jas pasiekti skirtingais būdais, kaip jas vertina kiti vartotojai. Programėlėje keliautojai gali susikurti asmeninę paskyrą ir išsisaugoti tai, kas jiems labiausiai patiko“, ‒ sako „Samsung“ produktų ekspertė Aurelija Krivickaitė.

Atkreipkite dėmesį, kad informacija programėlėje gali būti pateikta tiek lietuvių, tiek anglų kalba. Negana to, programėlėje rasite objektų aprašymus, garsaus lietuvių fotografo Romualdo Požerskio nuotraukas ir audiogidą, kurį išklausę praplėsite savo žinias. Tiems, kuriems sunku nuspręsti, kur vykti, itin pravers funkcija „Nustebinti mane“, kuri pasiūlo netikėtą maršrutą.

Išmaniųjų telefonų, kurių operacinė sistema „Android“, programėlę „DayTrip Lithuania“ galite atsisiųsti čia.

„Lietuvos kurortai“ ‒ išbandykite papildytos realybės funkciją

 „Lietuvos kurortai“ ‒ mobilioji programėlė, skirta pažinti kurortus: Neringos savivaldybę, Druskininkus, Birštoną ir Palangą. Dalis funkcijų prieinamos ir interneto svetainėje „lietuvoskurortai.lt“, tačiau jei norite išgirsti audiogidą ar išbandyti papildytos realybės funkciją, tai galėsite padaryti tik programėlėje.

„Programėlėje rasite maršrutus, lankytinas vietas ir papildytos realybės funkciją. Kairio kampo viršuje paspaudę 3 horizontalių brūkšnių simbolį, papildomai matysite QR skaitytuvo ir kalbos pasirinkimą. Beje, ši programėlė puikiai pritaikyta turistams, nes pateikiami net 5 kalbų variantai: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir latvių“, ‒ sako Aurelija Krivickaitė.

Ekspertė pasakoja, kad maršrutai pateikiami itin išsamiai: nurodoma, ar jis bus nemokamas, kiek laiko užtruks jį įveikti, kaip jį vertina kiti keliautojai. Pateikiami išsamūs aprašymai ir kitos detalės, pavyzdžiui, kokia danga vyksite: asfaltu, žvyrkeliu ar miško keliu. Taip galėsite nuspręsti, kiek aktyviai norėsite leisti laiką.

Savo aktyvumą patogiai fiksuoti galite „Samsung Health“ programėlėje savo išmaniąjame telefone arba „Galaxy Watch“ laikrodyje. Po visos dienos galite peržvelgti savo aktyvumo statistiką: kiek žingsnių surinkote, kiek kalorijų sudeginote, kokį atstumą nužygiavote ir t.t.

Išmaniųjų telefonų, kurių operacinė sistema „Android“, programėlę „Lietuvos kurortai“ galite atsisiųsti čia

„Neakivaizdinis Vilnius“ ‒ studijuokite sostinę

„Neakivaizdinis Vilnius“ ‒ nemokama alternatyvaus Vilniaus pažinimo programėlė. Šios programėlės funkcijos prieinamos ir interneto svetainėje „neakivaizdinisvilnius.lt“.

„Atsidarę programėlę galėsite rinktis iš įvairių maršrutų tipų: Vilniaus rajonų studijų, istorijos, menų, architektūros, gamtos mokslų, vaikų ugdymo ir t.t. Taigi, pasirinkę, kas jus domina, spauskite „Pradėti maršrutą“ ir tada jį matysite ekrane. Galėsite apie maršrutą ar objektą sužinoti daugiau aprašyme ar perklausę audiogidą“, ‒ pasakoja A. Krivickaitė.

Programėlėje maršrutai pateikiami itin detaliai ‒ rodomas atstumas, reljefas, žingsniai, trukmė, ar jis draugiškas gyvūnams ir papildomą informaciją. 

Išmaniųjų telefonų, kurių operacinė sistema „Android“, programėlę „Neakivaizdinis Vilnius ‒ pažintiniai maršrutai“ galite atsisiųsti čia.

Rate this item
(0 votes)
„Gmail“ siekia išlipti iš el. pašto dėžutės rėmų: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Išmani neišmanių daiktų ateitis: nuo emocijas atpažįstančio šaliko iki vandenį valančių buteliukų

Ieškantiems būdų susikaupti po ilgojo savaitgalio – 4 įrankiai, padėsiantys išlaikyti susitelkimą darbe

„Samsung“ pristatė naujus išmaniuosius laikrodžius: kokios prietaisų funkcijos leidžia pirmauti sveikos gyvensenos naujovių srityje?

„iPhone“ gerbėjai nekantrauja: netrukus pasirodys vienas reikšmingiausių „iOS“ atnaujinimų 

Telefono tarnavimo laiką gali prailginti paprastas veiksmas: ekspertas atskleidžia, koks jis

Lietuvoje keičiasi 5G vertinimas: mažiau bijoma dėl sveikatos, bet vis dar abejojama dėl žalos bitėms

Stilius ir forma, kurie jus nustebins – „Logitech“ mechaninė klaviatūra ir pelė iš „Studio“ serijos! 

Kasdien naudojamas „Messenger“ dar turi kuo nustebinti: ar žinote, kaip sukurti slaptą pokalbį?

Minint pasaulinę jaustukų dieną: kaip jie atsirado ir kaip susikurti tokį, kuris primintų jus

Atostogaudami nepalikite namų be priežiūros: apsaugoti turtą padės vienas išmanusis įrenginys

3 programėlės, padėsiančios sutaupyti

Laisvalaikį keičiančios žaidimų konsolės: nuo pramogų šeimoms iki galimybių profesionalams

Debesija ar USB laikmena? Ekspertas padės apsispręsti, kuris duomenų saugojimo būdas jums tinka labiau

Belaidžių ausinių pokyčiai: funkcijos ir savybės, į kurias verta atkreipti dėmesį

Kompiuterinius žaidimus kuriantis italas: sėkmė gimsta tarp nuobodybės ir frustracijos neprarandant ryžto