Login to your account

Username *
Password *

Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą

By Co Agency Liepa 01, 2022 291
Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą Pexels

Artėjantis laisvadienis Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės proga ne vieną tautietį paskatins susimąstyti ką įdomaus nuveikti Lietuvoje. Kokios programėlės leis pažinti dar neatrastus gimtosios šalies kampelius pristato „Samsung“ ekspertė. 

„DayTrip“ ‒ sužinokite, ką prieš save matote 

„Daytrip“ ‒ interaktyvi Lietuvos turizmo programėlė, skirta naudoti kaip elektroninis kelionių gidas. Beje, tas pačias funkcijas galite rasti ir interneto svetainėje „daytrip.lt“.

„Programėlėje pasirinkite datą, miestą arba rajoną, objekto tipą: muziejus, gamtą, paminklus arba architektūrą, kainą ‒ mokamą arba nemokamą, kelionės būdą. Tada jums pasiūlys įvairias vietoves ar maršrutus, kiek laiko užtruktumėte jas pasiekti skirtingais būdais, kaip jas vertina kiti vartotojai. Programėlėje keliautojai gali susikurti asmeninę paskyrą ir išsisaugoti tai, kas jiems labiausiai patiko“, ‒ sako „Samsung“ produktų ekspertė Aurelija Krivickaitė.

Atkreipkite dėmesį, kad informacija programėlėje gali būti pateikta tiek lietuvių, tiek anglų kalba. Negana to, programėlėje rasite objektų aprašymus, garsaus lietuvių fotografo Romualdo Požerskio nuotraukas ir audiogidą, kurį išklausę praplėsite savo žinias. Tiems, kuriems sunku nuspręsti, kur vykti, itin pravers funkcija „Nustebinti mane“, kuri pasiūlo netikėtą maršrutą.

Išmaniųjų telefonų, kurių operacinė sistema „Android“, programėlę „DayTrip Lithuania“ galite atsisiųsti čia.

„Lietuvos kurortai“ ‒ išbandykite papildytos realybės funkciją

 „Lietuvos kurortai“ ‒ mobilioji programėlė, skirta pažinti kurortus: Neringos savivaldybę, Druskininkus, Birštoną ir Palangą. Dalis funkcijų prieinamos ir interneto svetainėje „lietuvoskurortai.lt“, tačiau jei norite išgirsti audiogidą ar išbandyti papildytos realybės funkciją, tai galėsite padaryti tik programėlėje.

„Programėlėje rasite maršrutus, lankytinas vietas ir papildytos realybės funkciją. Kairio kampo viršuje paspaudę 3 horizontalių brūkšnių simbolį, papildomai matysite QR skaitytuvo ir kalbos pasirinkimą. Beje, ši programėlė puikiai pritaikyta turistams, nes pateikiami net 5 kalbų variantai: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir latvių“, ‒ sako Aurelija Krivickaitė.

Ekspertė pasakoja, kad maršrutai pateikiami itin išsamiai: nurodoma, ar jis bus nemokamas, kiek laiko užtruks jį įveikti, kaip jį vertina kiti keliautojai. Pateikiami išsamūs aprašymai ir kitos detalės, pavyzdžiui, kokia danga vyksite: asfaltu, žvyrkeliu ar miško keliu. Taip galėsite nuspręsti, kiek aktyviai norėsite leisti laiką.

Savo aktyvumą patogiai fiksuoti galite „Samsung Health“ programėlėje savo išmaniąjame telefone arba „Galaxy Watch“ laikrodyje. Po visos dienos galite peržvelgti savo aktyvumo statistiką: kiek žingsnių surinkote, kiek kalorijų sudeginote, kokį atstumą nužygiavote ir t.t.

Išmaniųjų telefonų, kurių operacinė sistema „Android“, programėlę „Lietuvos kurortai“ galite atsisiųsti čia

„Neakivaizdinis Vilnius“ ‒ studijuokite sostinę

„Neakivaizdinis Vilnius“ ‒ nemokama alternatyvaus Vilniaus pažinimo programėlė. Šios programėlės funkcijos prieinamos ir interneto svetainėje „neakivaizdinisvilnius.lt“.

„Atsidarę programėlę galėsite rinktis iš įvairių maršrutų tipų: Vilniaus rajonų studijų, istorijos, menų, architektūros, gamtos mokslų, vaikų ugdymo ir t.t. Taigi, pasirinkę, kas jus domina, spauskite „Pradėti maršrutą“ ir tada jį matysite ekrane. Galėsite apie maršrutą ar objektą sužinoti daugiau aprašyme ar perklausę audiogidą“, ‒ pasakoja A. Krivickaitė.

Programėlėje maršrutai pateikiami itin detaliai ‒ rodomas atstumas, reljefas, žingsniai, trukmė, ar jis draugiškas gyvūnams ir papildomą informaciją. 

Išmaniųjų telefonų, kurių operacinė sistema „Android“, programėlę „Neakivaizdinis Vilnius ‒ pažintiniai maršrutai“ galite atsisiųsti čia.

Rate this item
(0 votes)
„Taip“ vienas kitam ištarė virtualiai: amerikiečių poros vestuvės įvyko metavisatoje

Apie gandrų grįžimą sužinokite realiuoju laiku: kaip stebėti paukščių maršrutus ir kokios technologijos juos seka

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Pavasaris atneša naujoves — garsas ir vaizdas tampa dar modernesni 

Būkite pasiruošę kitai liūčiai: kaip orų prognozę numato naujausios išmaniosios aplikacijos 

Ekspertas: kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Kamuoja stresas? Išbandykite meditacinius pratimus savo išmaniajame telefone

„Philips monitors“ pristato apdovanojimų pelniusį nešiojamą monitorių „16B1P3302D“ su dviguba USB-C jungtimi

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Laimės dienos proga psichologas pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

„Telia“ ir „Ericsson“ pradeda ateities transporto inovacijų programą – sunkvežimius valdys 5G

Rinkoje – nauji išmanieji telefonai: nepriekaištingos nuotraukos ir ištverminga baterija

Nusprendėte ištrinti „Facebook“ profilį? Vos keliais mygtukų paspaudimais išsaugokite sukauptas nuotraukas ir vaizdo įrašus

Ragina suklusti žaidimų telefone mylėtojus: „YouTube“ sensacija Edvinas pasidalino savo rekomendacijomis

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos jūsų duomenis