Login to your account

Username *
Password *

Į žvejybą pasiimkite ir telefoną: kokie išmanūs įrankiai padės pagauti rekordinį laimikį?

By Tele2 Birželio 27, 2022 46

Išmanusis telefonas negali užkabinti kabliuko ar užmesti meškerės, tačiau jis tikrai gali padėti pagauti geresnį laimikį. Birželio 27-ąją dieną minima Tarptautinė žvejų diena, tad šia proga naudinga susipažinti su išmaniais įrankiais, kurie palengvins planavimą ir suteiks papildomų privalumų žūklėje.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas teigia, kad išmaniosios aplikacijos suteikia visas galimybes ne tik registruoti sugautas žuvis, įsivertinti geriausią laiką žvejybai, bet ir leidžia lengvai dalintis naudinga informacija.

Vykdami į žūklę nepamirškite pasirūpinti ne tik reikiama įranga ar svarbiausiomis programėlėmis, bet ir žvejo mėgėjo bilietu. Jį įsigyti galima aplinkosaugos leidimų išdavimo sistemoje (ALIS) – https://alis.am.lt/. Čia galėsite pasirinkti leidimą 2 paroms, mėnesiui ar metams, atitinkamai kainuojantį 1,40 Eur, 5 Eur ir 14 Eur. Skaitmeninį bilietą parsisiųskite į savo telefoną, o išvykus žvejoti su savimi nepamirškite pasiimti ir asmens dokumento.

Vietų žymėjimui – „ANGLR“ aplikacija automatiškai fiksuoja ir išsaugo jūsų buvimo vietą, tai leidžia pasižymėti vietas, kurioje jau žvejojote arba į kurias dar norite sugrįžti. Čia veikiančios technologijos leidžia stebėti oro ir vandens sąlygas. Parsisiuntę šią programėlę, vienoje vietoje turėsite ir žvejybos žurnalą, kuriame galima nurodyti aplankytas vietas, laimikius, asmeninę statistiką ir kitą svarbią informaciją. Čia galite dalintis savo profiliu su kitais žvejais ar pasinaudoti kitų vartotojų skelbiamais patarimais. Aplikacija yra nemokama, tačiau jeigu norite naudotis visu funkcijų rinkiniu, reikės įsigyti mėnesinę prenumeratą.

Žuvų atpažinimui – „Pro angler fishing app“. Aplikacijoje rasite ne tik naudingų patarimų apie dabartines žvejybos sąlygas, bet ir prognozes, kurios parodys, kokiu laiku geriausia žvejoti. Geriausia programėlės funkcija – žuvų identifikatorius. Nufotografavus pagautą laimikį, išmanusis įrankis nustatys, kokia tai žuvis ir kaip su ja elgtis atkabinus nuo kabliuko. Čia rasite ir skyrių, skirtą žvejybos reikmenims – sužinosite, kaip rišti įvairius žvejybos mazgus ir kada naudoti konkrečius masalus. Taip pat aplikacijoje pateikiami receptai patiekalams, kuriuos galite pagaminti su pagauta žuvimi.

Rekomendacijoms – „Fishbrain“. Tai bene didžiausias žvejų socialinis tinklas, turintis daugiau nei 14 milijonų naudotojų visame pasaulyje. Tai geriausias įrankis pasigirti rekordiniu laimikiu, pasidalinti žvejybos patarimais ar net surasti bendraminčių bendrai žūklei. Čia veikiantys interaktyvūs žemėlapiai supažindina su naujomis žvejybos vietomis ir leidžia matyti tikslias kitų žvejų laimikio vietas. Aplikacijoje rasite žurnalo funkciją, kur bus saugoma visa kelionės informacija, žvejybos vietų rekomendacijos ir net žvejybos reikmenų parduotuvių lokacijos. Programėlė yra nemokama, bet galima įsigyti „premium“ planą, kuris užtikrina daugiau papildomų funkcijų, kaip žvejybos prognozė ar gylio žemėlapis.

Planavimui – „Bass Forecast“. Aplikacijoje veikianti sistema nuo 1 iki 10 balų įvertina žvejybai tinkamas sąlygas ir taip padeda planuoti geriausią laiką žūklei iš anksto. Programėlė žvejams pataria, kurią vietą ir masalą rinktis, priklausomai nuo kiekvienos dienos sąlygų bei sezono. Čia galėsite nusistatyti priminimus, kurie praneš apie geriausias dienas žūklei arba tiksliai susiplanuoti išvyką, pasižymėdami ją specialiame kalendoriuje. Šis išmanusis įrankis nieko nekainuoja, tačiau siūloma galimybė įsigyti „premium“ versiją, kuri atveria dar daugiau funkcijų.

Viskas viename – „Fish angler“. Nemokama aplikacija suteikia prieigą prie geriausių žvejybos vietų, netoliese esančių laimikių ir žvejybos prognozių realiuoju laiku. Programėlėje veikiančios technologijos siūlo realaus laiko 7 dienų orų prognozes su vėjo, bangų, potvynių ir atoslūgių bei vandens temperatūros duomenimis. Čia galėsite ne tik užregistruoti savo laimikius, bet ir nurodyti žūklės laiką, oro sąlygas, vandens temperatūrą, saulės ir mėnulio fazes bei dar daugiau tolimesnės žūklės planavimui reikalingos informacijos. Didžiulėje duomenų bazėje atrasite daug naudingos informacijos, neišbandytų vandens telkinių ir galėsite paprastai bendrauti su kitais žvejais.

Vykstantiems į žvejybą reikėtų nepamiršti ir itin naudingo išmanaus įrankio – echoloto. Jis leidžia vienu metu skenuoti vandens telkinį net kelių dažnių sonaro signalais, tai užtikrina detalesnę informaciją apie vandens telkinį bei žuvų guotus. Jame integruotas GPS imtuvas leidžia sudaryti biometrinius žemėlapius, juos stebėti išmaniojo programėlėje ir gauti daug naudingų įžvalgų ruošiantis žūklei.

Rate this item
(0 votes)
„Gmail“ siekia išlipti iš el. pašto dėžutės rėmų: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Išmani neišmanių daiktų ateitis: nuo emocijas atpažįstančio šaliko iki vandenį valančių buteliukų

Ieškantiems būdų susikaupti po ilgojo savaitgalio – 4 įrankiai, padėsiantys išlaikyti susitelkimą darbe

„Samsung“ pristatė naujus išmaniuosius laikrodžius: kokios prietaisų funkcijos leidžia pirmauti sveikos gyvensenos naujovių srityje?

„iPhone“ gerbėjai nekantrauja: netrukus pasirodys vienas reikšmingiausių „iOS“ atnaujinimų 

Telefono tarnavimo laiką gali prailginti paprastas veiksmas: ekspertas atskleidžia, koks jis

Lietuvoje keičiasi 5G vertinimas: mažiau bijoma dėl sveikatos, bet vis dar abejojama dėl žalos bitėms

Stilius ir forma, kurie jus nustebins – „Logitech“ mechaninė klaviatūra ir pelė iš „Studio“ serijos! 

Kasdien naudojamas „Messenger“ dar turi kuo nustebinti: ar žinote, kaip sukurti slaptą pokalbį?

Minint pasaulinę jaustukų dieną: kaip jie atsirado ir kaip susikurti tokį, kuris primintų jus

Atostogaudami nepalikite namų be priežiūros: apsaugoti turtą padės vienas išmanusis įrenginys

3 programėlės, padėsiančios sutaupyti

Laisvalaikį keičiančios žaidimų konsolės: nuo pramogų šeimoms iki galimybių profesionalams

Debesija ar USB laikmena? Ekspertas padės apsispręsti, kuris duomenų saugojimo būdas jums tinka labiau

Belaidžių ausinių pokyčiai: funkcijos ir savybės, į kurias verta atkreipti dėmesį

„Nordcurrent” žaidimų studija atrado dar vieną būdą, kaip toliau rinkti lėšas ukrainiečiams