Login to your account

Username *
Password *

Geros žinios „Facebook“ senbuviams: sugrąžinta naudotojų itin mėgta sena funkcija

By Tele2 Balandis 10, 2024 121

Jei „Facebook“ platforma naudojatės nuo pat jos atsiradimo, tikrai turėtumėte atsiminti vieną anuomet ypač populiarią funkciją – mygtuką „bakstelėti“ (angl. „poke“). Ši funkcija leido naudotojams virtualiai „paliesti“ vienas kitą ir taip atkreipti dėmesį. Tiesa, pasak Justinos Antropik, „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovės, mygtuko populiarumas po truputį blėso, kol galiausiai jis buvo paslėptas giliai platformos nustatymuose. Vis dėlto, po ilgos pertraukos dabar jį nuspręsta sugrąžinti – visi „Facebook“ naudotojai vėl gali patogiai „baksnoti“ savo draugus, o po tokio atnaujinimo funkcijos naudojimas stulbinančiai išaugo.

Seniai pamišta funkcija

Į „Facebook“ pagrindines funkcijas po ilgos pertraukos sugrįžo anksčiau itin populiarus mygtukas „bakstelėti“, kurį galima rasti paieškoje (įvedus žodį „poke“, „pokes“ arba „poking“).  „Facebook“ funkcija „bakstelėti“ leidžia naudotojams virtualiai atkreipti vienas kito dėmesį ir taip bendrauti. 

Mygtukas buvo įdiegtas netrukus po „Facebook“ atsiradimo 2004 m. ir greitai išpopuliarėjo. „Bakstelėjimas“ buvo viena pirmųjų „Facebook“ funkcijų – ji pradėta naudoti dar prieš dabar įprastą įrašų srautą.

„Tiksli „bakstelėjimo“ funkcijos kilmė nėra užfiksuota, tačiau ji dažnai priskiriama Markui Zuckerbergui ir visai ankstyvajai „Facebook“ kūrėjų komandai. Idėją įkvėpė noras imituoti realų bendravimą skaitmeninėje aplinkoje. Iš pradžių ši funkcija buvo gana paprasta – naudotojai galėjo „bakstelėti“ draugus vienu mygtuko spustelėjimu, o kiek vėliau atsirado galimybė „bakstelėti“ atgal ir matyti visą „bakstelėjimų“ sąrašą“, – sako J. Antropik.

Nors ankstyvuoju „Facebook“ gyvavimo laikotarpiu ši funkcija buvo plačiai paplitusi, jos naudojimas palaipsniui mažėjo, nes platforma plėtėsi, joje atsirado naujų bendravimo formų. Iki 2010-ųjų vidurio funkcija tapo beveik nebenaudojama, o 2011 m. „Facebook“ net pašalino specialų „bakstelėjimo“ mygtuką. Naudotojai jį galėjo pasiekti tik draugo profilyje esančiame išskleidžiamajame meniu.

Pamėgo Z karta

Socialinį tinklą „Fabebook“ valdanti „Meta“ pranešė, kad neseniai atliko atnaujinimų, dėl kurių „bakstelėjimo“ mygtukas tapo lengviau pasiekiamas platformos naudotojams. Tai paskatino juo dažniau naudotis – po dizaino pakeitimo „bakstelėjimų“ skaičius išaugo net 13 kartų.

Pasak J. Antropik, funkciją jau bandyta grąžinti ir 2017 m., tačiau tuomet ši tendencija nepasitvirtino. Įdomu tai, kad nors šią funkciją gerai atmena tik ilgamečiai „Facebook“ naudotojai, dabar ji populiari visai kitoje amžiaus grupėje. „Meta“ teigimu, daugiau nei 50 proc. naujų „bakstelėjimų“ atliko 18–29 metų amžiaus naudotojai.

„Kai kuriems Z kartos atstovams „bakstelėjimo“ funkcija yra visai nauja, galbūt dar neišbandyta pramoga. Tai gali būti puikus ir pastangų nereikalaujantis būdas užmegzti ryšį su seniai nematytu „Facebook“ draugu“, – sako „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė.

Rate this item
(0 votes)
RRT: didelė gyventojų dalis neišnaudoja el. parašo teikiamų galimybių

Ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus: ką reikia žinoti apie stalčiuje laikomus senus išmaniuosius?

Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Dažnas slaptažodžių keitimas ne visada padeda: kibernetinio saugumo ekspertas pateikė 7 patarimus, kaip apsaugoti savo duomenis

Nuo šiol „Tinder“ pasimatymai bus kitokie: pristatytas programėlės pokytis leis išvengti ir ypač pavojingų situacijų

Informacinių sistemų programavimas viešajam sektoriui: pagrindiniai privalumai

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

„TikTok“ soc. tinkle plintantys finansiniai patarimai – pasitikėti ar geriau neprasidėti?

Dubajuje „Huawei“ pristatė naujus inovatyvius produktus: dėmesys dizainui ir sveikatos stebėjimui

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas

„Vinted“ po spartaus augimo metų fiksavo pelną ir toliau investuoja į ateitį

Viešasis sektorius ir technologijos – kaip „GovTech Lab“ surado nestandartinį inovacijų kūrimo modelį

5G, dirbtinis intelektas ir dronai – verslas su įvairių Lietuvos universitetų mokslininkais kurs įnovatyvų įrankį nuotoliniam transporto stebėjimui be žmogaus įsikišimo

Skandaluose skendintis „TikTok“ naudotojus nustebino dar vienu sprendimu: blokuos „problematiškus“ kūrėjus

Kriptovaliutų apmokestinimo aspektai. Kaip „prikasus“ pelno, nesulaukti VMI dėmesio

Tyrimas: ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?