Login to your account

Username *
Password *

Pirmieji Baltijos šalyse: „Telia“ duomenys tarp Vilniaus ir Kauno judės 800 Gb/s sparta

„Telia“ sėkmingai įvykdė savo optinio stuburinio tinklo (DWDM) atnaujinimą, kuris garantuos dar spartesnį ir patikimesnį duomenų perdavimą Lietuvos teritorijoje. Moderniausia vienos iš pasaulinių  optinio tinklo sistemų lyderių „Ciena“ įranga leido didžiuosius šalies miestus jungiančiose šviesolaidžio linijose pasiekti 800 gigabitų per sekundę (Gb/s) spartą, naudojant vieną bangos ilgį, tokiu būdu užtikrinant beveik neribotas plėtros galimybes ateičiai.

Bendrovės teigimu, kartu su išaugusia sparta, investicijos į optinio tinklo modernizaciją padidino duomenų transporto talpą, atsparumą bei energetinį efektyvumą, kurie būtini tolesnei 5G, daiktų interneto (IoT) ir kitų didelių greitaveikos išteklių reikalaujančių technologijų plėtrai.

„Pastaraisiais metais stebėdami beveik 50 proc., labiausiai dėl 5G populiarėjimo, tinkle išaugusį internetinių duomenų srautą, bei žaibišką tokių technologijų, kaip dirbtinis intelektas (DI) ir virtuali papildyta realybė (VR/AR), vystymąsi, nusprendėme nelaukti, kol tarpmiestinėse linijose susidarys „spūstys“ ir pirmieji Baltijos šalyse jų pralaidumą padidinome, pasitelkę pažangiausius sprendimus rinkoje. Tikime, kad tai ne tik suteiks geresnę paslaugų kokybę mūsų klientams, bet ir svariai prisidės prie tolesnio Lietuvos skaitmeninės ekonomikos augimo“, – teigia „Telia“ tinklo vadovas Arūnas Strolia.

Pasak bendrovės atstovo, nesvarbu, ar žiūrime televiziją, ar išmaniajame telefone naršome per 5G ryšį, ar intensyviai dirbame kompiuteriu, naudojančiu fiksuotą internetą,  visas mus pasiekiantis informacijos srautas viename ar kitame etape keliauja tomis pačiomis tarpmiestinėmis jungtimis. Jas galima palyginti su greitkeliais, į kuriuos iš mažesnių kelių suvažiuoja itin didelis transporto srautas ir kuriuose pasiekiamas didžiausias greitis.

„Vaizdžiai tariant, optinio stuburinio tinklo modernizacija šių „duomenų greitkelių“ eismo juostų skaičių padidino nuo vienos iki aštuonių. Tačiau tai nėra riba – naudodami tą pačią platformą ateityje tokių greitkelių tarp miestų galime pastatyti net keliasdešimt. Be didesnės perdavimo spartos ir talpos, tai leis persiųsti kur kas daugiau duomenų naudojant panašų energijos kiekį, greičiau atstatyti paslaugų teikimą po sutrikimų ir padidinti pačio tinklo atsparumą įvairiems gedimams ar atakoms“, – modernizacijos naudas vardina A. Strolia. 

Nors techniškai DWDM atnaujinimo šiuo metu dar nereikėjo, tačiau „Telia“ šį žingsnį žengė norėdama apsidrausti nuo galimo paslaugų kokybės suprastėjimo, didėjant abonentų duomenų suvartojimui, ir siekdama optimizuoti didėjančius optinio tinklo įrangos aptarnavimo išteklius. Jie ilgainiui būtų prisidėję prie paslaugų tarifų augimo.

Kiek vėliau šiais metais optinio tinklo modernizavimo darbai palies ir mažesnius Lietuvos miestus bei miestelius, kurių jungtyse suplanuota duomenų perdavimo spartą padidinti net iki 400 Gb/s  vienam nešliui.

„Būdami vieni pasaulinių lyderių ne tik 5G, bet ir „duomenų transporto“ srityje, tapsime dar patrauklesne kryptimi užsienio investicijoms ir tarptautinėms įmonėms. Jos Lietuvoje turės pačias geriausias sąlygas kurti savo duomenų centrus, vystyti inovacijas ir kurti gerai apmokamas darbo vietas, taip prisidėdamos prie mūsų šalies klestėjimo ir vardo garsinimo“, – atnaujinimo potencialą atskleidžia „Telia“ tinklo vadovas.

Rate this item
(0 votes)
Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

Šie ženklai išduoda, kad laikas atsinaujinti maršrutizatorių: senas įrenginys kelia riziką saugumui

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų

Artėja vienas svarbiausių metų technologijų renginių: pristatys ir pirmą skraidančio automobilio prototipą

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

Prastas ryšys namuose? Kaltas gali būti naujas ar renovuotas jūsų namas

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Interneto slapukai miršta: kas juos pakeis ir kodėl visiškai atsisakyti – nenaudinga?

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Ilgaamžiškumo paslaptys: kaip prie jų šiandien prisideda išmaniosios technologijos?

Dėl kilusių nesutarimų „TikTok“ platformoje nebeliko Taylor Swift, Drake ir kitų atlikėjų dainų: paaiškino, kas nutiko

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Išmanusis laikrodis vaikui su GPS – kodėl verta įsigyti tokį prietaisą?

4 priežastys, kodėl 2024 – išmaniųjų laikrodžių metai