Login to your account

Username *
Password *

Skirtukai naršyklėje sulėtina kompiuterį – mitas ar tiesa?

By Bitė Spalio 18, 2023 127

 

Net 64 proc. interneto naudotojų naršyklėje vienu metu yra atsidarę daugiau kaip 11 aktyvių skirtukų, o beveik pusė – daugiau kaip 20, rodo prieš kelerius metus atliktas tyrimas. Deja, toks kiekis vienu metu atidarytų skirtukų gali nemenkai apsunkinti naršymą. Savo darbui pritaikyti naršyklę taip, kad naudojimasis internetu būtų kuo patogesnis, yra gana paprasta, tereikia žinoti keletą gudrybių.

„Rekomenduojamas vienu metu atidarytų skirtukų skaičius yra iki 9. Jei jų gerokai daugiau, pirmiausiai tai gali sumažinti jūsų produktyvumą net iki 40 proc. – gausybėje jų lengva „paklysti“ bei neberasti reikalingos informacijos. Taip naršant apsunkinamas ir kompiuterio darbas, įrenginys sulėtėja. Laimei, interneto naršyklės tampa vis išmanesnės ir siūlo įrankius, kurie padės valdyti skirtukus“, – pranešime žiniasklaidai sako Andrius Archangelskis, „Bitės Profas“.

Įjunkite „Miego skirtukų“ įrankį

Dalis populiariausių naršyklių siūlo „Miego skirtukų“ (angl. sleeping tabs) funkciją, kuri leidžia sustabdyti skirtukus, kurių jau kurį laiką nenaudojote. Anot eksperto, pasitelkus  „Miego skirtukų“ įrankį, naršyklė neištrina jų turinio, o tik perkelia skirtukus į saugyklą, taip sumažindama kompiuterio apkrovą, todėl tuo metu naudojami skirtukai veikia greitai ir operatyviai.

„Norint „Google Chrome“ įjungti „Miego skirtukų“ funkciją, reikėtų spustelėti tris taškelius, esančius naršyklės lango viršuje ir pasirinkti „Daugiau įrankių“ (angl. More Tools) bei „Našumas“ (angl. Performance). Tuomet įjungti „Atminties taupymo priemonė“ (angl. Memory saver) jungiklį“, – aiškina skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ atstovas.

Tuo tarpu, jeigu naudojatės antra pagal populiarumą naršykle – „Safari“, nustatymuose pasirinkite „Security & Privacy“, slinkite pelytę žemiau, kol rasite „Full Disk Access“, ir jį pasirinkę paspauskite spynos ikonėlę su užrašu „Click the lock to make changes“.

Naujai iššokusiame lange suveskite savo duomenis ir slaptažodį, kad toliau galėtumėte redaguoti. Gavus prieigą spauskite pliusą, pasirinkite „Applications“, tada „Utilities“ dokumentą, o jame – „Terminal.app“ parinktį.

Tai atlikus galite nuleisti langą ir atsidaryti Terminal.app programą. Joje reikės įvesti specialų kodą „defaults write com.apple.Safari IncludeInternalDebugMenu 1“. Tai atlikus atsidarykite „Safari“ naršyklę, juostoje viršuje pasirinkite „Debug“ skiltį, užveskite pelytę ant „Miscellaneous Flags“ ir spustelkite „Disable Background Tab Suspention“. Po šių žingsnių „Miego skirtukų“ funkcija bus aktyvuota.

Pasak A. Archangelskio, „Mozilla Firefox“ naudotojams, ne taip kaip minėtųjų naršyklių mėgėjams, šia funkcija galima mėgauti be jokio papildomo vargo, kadangi ji veikia automatiškai. Tačiau, jei nuspręstumėte funkciją išjungti, atsidarius naršyklę paieškos lange reikia suvesti „about:config“, tuomet į iššokusią juostą –„browser.tabs.unloadOnLowMemory“ ir pakeisti jo reikšmę į „False“.

Naudokite „žymes“

Naudotojai dažnai linkę kasdien atverti tuos pačius tinklalapius, todėl naršymą internete palengvinti gali „žymių“ (angl. bookmarks) naudojimas. Tai padės lengvai pasiekti ir vos vienu paspaudimu atverti dažniausiai naudojamus skirtukus.

„Google Chrome“ naršyklėje dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite šalia atidarytų skirtukų. Tuomet pasirinkite „Pažymėti visus skirtukus“ (angl. Bookmark all tabs). Taip sukursite naują aplanką visiems šiuo metu aktyviems lango skirtukams.

Atsidariusiame lange įveskite pavadinimą, kuriuo norite pavadinti skirtukus, ir spustelėkite „Išsaugoti“ (angl. Save). Šis aplankas atsidurs jūsų pradiniame naršyklės lange, šalia visų kitų išsaugotų skirtukų“, – teigia A. Archangelskis.

„Safari“ naudotojams, pasak eksperto, susikurti žymes galima labai panašiai. Nuėję į svetainę, kurią norite pažymėti, įrankių juostoje spustelėkite mygtuką „Share“ ir tada pasirinkite „Add Bookmark“. O jei naudojatės „Firefox“ naršykle, ant bet kurio skirtuko spustelėkite dešinįjį pelės klavišą ir mygtuką „Pasirinkti visas korteles“. Tai atlikus dar kartą dešiniu spustelėkite ir pasirinkite „Korteles įtraukti į adresyną“.

Rate this item
(0 votes)
Naujas terminas psichologijoje – nomofobija. Kodėl taip bijome rankose neturėti išmaniojo telefono?

Socialiniai tinklai – ne tik susirašinėjimui: prekes juose įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

Šie ženklai išduoda, kad laikas atsinaujinti maršrutizatorių: senas įrenginys kelia riziką saugumui

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų

Artėja vienas svarbiausių metų technologijų renginių: pristatys ir pirmą skraidančio automobilio prototipą

Laukiamiausi 2024 m. vaizdo žaidimai: nuo atgimusios „Final Fantasy VII“ klasikos iki „S.T.A.L.K.E.R. 2“ siaubo Černobylyje

Prastas ryšys namuose? Kaltas gali būti naujas ar renovuotas jūsų namas

„Philips Monitors“ E1 linijoje – keturi nauji monitoriai šių laikų profesionalams, dirbantiems hibridinėje darbo aplinkoje

Interneto slapukai miršta: kas juos pakeis ir kodėl visiškai atsisakyti – nenaudinga?

Mobiliųjų žaidimų tendencijos 2024: kas lydės šiais metais?

Ilgaamžiškumo paslaptys: kaip prie jų šiandien prisideda išmaniosios technologijos?

Dėl kilusių nesutarimų „TikTok“ platformoje nebeliko Taylor Swift, Drake ir kitų atlikėjų dainų: paaiškino, kas nutiko

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Išmanusis laikrodis vaikui su GPS – kodėl verta įsigyti tokį prietaisą?

4 priežastys, kodėl 2024 – išmaniųjų laikrodžių metai