Login to your account

Username *
Password *

Namų „Wi-Fi“ tikras išbandymas jūsų kantrybei? Lėtą ryšį gali lemti kelios esminės klaidos

By Tele2 Vasario 17, 2023 270

Namų „Wi-Fi“ ryšys yra itin reikšmingas ne tik hibridiniam darbui, bet ir laisvalaikiui ar bendravimui su artimaisiais, tad jo sutrikimas ar sulėtėjimas tampa tikru kantrybės išbandymu. „Wi-Fi“ ryšio problemų priežastimi dažniausiai tampa kelios paprastos ir lengvai ištaisomos vartotojų klaidos – kokios jos ir ką reikėtų daryti kitaip? 

Anot „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto Arnoldo Lukošiaus, su „Wi-Fi“ iššūkiais gali susidurti bet kuris vartotojas, tačiau daugelis nežino, ko reikia griebtis. Specialistas aiškina, kad pakanka nedaryti kelių klaidų, kad akimirksniu paspartintumėte ryšį. 

Per didelis įrenginių skaičius. Pirmiausia, jūsų „Wi-Fi“ turi būti apsaugotas ilgu ir sudėtingu slaptažodžiu, kad kiti vartotojai negalėtų prijungti savo įrenginių ar net į tinklą įsibrauti. Būtina reguliariai patikrinti, kas naudojasi jūsų tinklu – specialios programos „Windows“ ir „Apple“ kompiuteriuose nuskaito jį ir parodo aptiktų įrenginių pavadinimus bei gamintojus. Jeigu slaptažodį dosniai dalijote svečiams ir draugams, gali būti, kad prireikus, interneto greičio pritrūks. Pabandykite sumažinti prie tinklo prijungtų įrenginių skaičių – kuo jų daugiau, tuo lėčiau veikia tinklas. Tai galite padaryti pakeisdami slaptažodį, atsargiau jį dalindami ar net sukurdami atskirą „Wi-Fi“ tinklą svečiams. 

Netinkama vieta. Svarbu žinoti, kur statyti „Wi-Fi“ maršrutizatorių, kadangi tai turi didelę įtaką tinklo greičiui. Geriausiam rezultatui pasiekti, reikėtų jį laikyti kuo arčiau kambario ar namų centro ir pastatyti kuo aukščiau, svarbu įsitikinti, kad jis nėra paslėptas už baldų ar kitų fizinių kliūčių. Jei maršrutizatorius turi antenas, jas verta nukreipti skirtingomis kryptimis. Jūsų maršrutizatoriui įtakos gali turėti ir kiti įrenginiai, tad laikykite jį atokiau nuo belaidžių telefonų, „Bluetooth“ garsiakalbių, mikrobangų krosnelių ar kūdikių monitorių.

Nepakankamas greitis ar duomenų kiekis. Per pastaruosius metus daugelio žmonių „Wi-Fi“ poreikiai labai pasikeitė. Gali būti, kad jūsų šeimoje padaugėjo žmonių, dirbančių iš namų, arba vaikų, kurie mokosi internetu. Jeigu neatnaujinote interneto greičio ar infrastruktūros, kad prisitaikytumėte prie šių naujų poreikių, gali tekti susidurti su tinklo problemomis. Atsižvelgiant į tai, kiek įrenginių prijungta ir ką jais veikiate, reikėtų rinktis atitinkamą planą. 

Neperjungiamas kanalas. Jei gyvenate tankiai apgyvendintoje vietovėje, jūsų „Wi-Fi“ tinklas gali konkuruoti su kaimynų tinklais dėl riboto laisvų kanalų skaičiaus. Perėjimas prie kito, mažiau apkrauto maršrutizatoriaus kanalo, yra paprastas būdas padidinti greitį. Pabandykite naudoti „Wi-Fi“ skenerį, kad patikrintumėte optimalų arba mažiausiai naudojamą kanalą savo vietovėje. „Apple“ siūlo nemokamą įrankį „Wireless Diagnostics“ – nuspaudę „Option“ klavišą ir spustelėję dešinėje meniu juostos pusėje esančią piktogramą „Wi-Fi“, pasirinkite „Open Wireless Diagnostics“. Jei naudojate „Windows“, atsisiųskite „NetSpot Wi-Fi Analyzer“. Ši programa akimirksniu suteiks informacijos apie jūsų vietovėje esančius „Wi-Fi“ signalus, įskaitant jų naudojamus kanalus.

Neatliekami programinės įrangos atnaujinimai. Maršrutizatorių gamintojai reguliariai išleidžia jų įrenginius maitinančios programinės įrangos atnaujinimus. Jie ne tik pagerina našumą, bet ir ištaiso klaidas, dėl kurių gali sulėtėti veikimas. Patikrinkite maršrutizatoriaus gamintojo svetainę ir sužinokite, ar yra naujų programinės įrangos atnaujinimų. Jeigu naudojate senesnę įrangą, gali būti, kad atėjo laikas ją atnaujinti – naujos kartos maršrutizatoriai yra greitesni, pasižymi geresniu veikimo spinduliu ir veikia efektyviau.

Automatiniai programėlių atnaujinimai. Viena iš lėto „Wi-Fi“ priežasčių – fone veikiantis didelis kiekis programėlių bei automatinių jų atnaujinimų. Kadangi pagal numatytuosius nustatymus telefono atnaujinimai atliekami tik prisijungus prie „Wi-Fi“, vos tik grįžtate namo, prasideda krūva atnaujinimų, kurie išnaudoja visą duomenų srauto pralaidumą. Tai būdinga ne tik telefonams, bet ir žaidimų konsolėms bei nešiojamiesiems kompiuteriams. Šį iššūkį galima išspręsti išjungus automatinius atnaujinimus įrenginiuose, arba  suplanuoti, kad jie būtų atliekami tik naktį. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pirmadienis, 20 Vasario 2023 09:16
Nebereiks gaišti laiko ieškant, kur pastatyti automobilį: pasiūlė sprendimą, kuris parodys artimiausią laisvą vietą

„Tele2“ pristato eSIM paslaugą „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

Pataria, kaip apsaugoti duomenis telefone: sukčiai informaciją gali pasiekti net per įkroviklį

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų judančių vaizdų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Akys – ne tik sielos, bet ir apsipirkimo veidrodis: „Iki“ pirkėjai parduotuvėse išbandė specialius žvilgsnį sekančius akinius

„Logitech“ plečia kompiuteriams „Mac“ skirtų gaminių seriją, jų integracijai į „Apple“ ekosistemą

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: atsakė, kodėl oro uostuose gali būti nesaugu krauti telefoną

Pristatytas išmanusis laikrodis „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“: ilgaamžis dizainas ir daugiau galimybių stebėti sveikatą

Kaip apsaugoti vaikus nuo pavojų internete? Svarbiausios kibernetinio saugumo taisyklės

Startuolis „Joiner App“ pritraukė per pusę milijono naujoms rinkoms atverti

„Google“ paieškos rezultatus apibendrinantis dirbtinis intelektas juokina internautus: ar tai tikrai gera idėja?

Planuojantiems vasaros keliones automobiliu „Google Maps“ siūlys sutaupyti 

El. parašas dar negarantuoja sutarties tvirtumo: saugumo ekspertas atskleidė skaitmeninių dokumentų spragą

KTU mokslininkų kuriamas ultragarsinis detektorius parodys, iš kur mūšio lauke atskriejo šūvis

Vis dažniau kankinantis FOMO jausmas: kodėl taip bijome kažką praleisti ir kuo čia dėti socialiniai tinklai?