Login to your account

Username *
Password *

„Google“ skelbia apie pokyčius: viena nauja funkcija pakeis jūsų įprastą paiešką

By Tele2 Spalio 04, 2022 120

Google“ nuolat tobulina paieškos algoritmą, kad suteiktų kuo geresnę naršymo patirtį – per 2021 m. „Google“ savo paieškos sistemoje atliko 5 tūkst. nedidelių pakeitimų. Šiemet „Search On“ renginyje paskelbti svarbūs mobiliosios paieškos pakeitimai, tad naudinga susipažinti su mūsų laukiančiomis naršymo naujovėmis.

Anot Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, „Google“ atnaujinimai leidžia vartotojams atrasti naujų būdų rinkti ir tyrinėti informaciją. Pasak jo, visi patobulinimai turėtų būtų prieinami vartotojams per artimiausius kelis mėnesius.

Paieškos trumpiniai (angl. „Shortcuts). Yra daugybė būdų atlikti paiešką „Google“, ne tik įvedant tekstą. Galite ieškoti produktų įkeldami nuotraukas, versi tekstą naudodami „Google Lens“ arba surasti dainas, niūniuodami į mikrofoną. Dabar „iOS“ skirtoje „Google“ programėlėje visi pažangūs paieškos būdai bus aiškiau matomi naudojant sparčiuosius klavišus.

Rezultatai paieškos juostoje. „Google“ dar labiau pagreitina mobiliąją paiešką – dabar paieškos juostoje matysite nuorodas į gautus rezultatus. Kai pradėsite rašyti tekstą, „Google“ pradės rodyti rezultatus dar prieš paspaudžiant paieškos mygtuką.

Užklausos patikslinimai. „Google“ dar labiau palengvins paiešką, pateikdama raktažodžių arba temų pasiūlymus, kad galėtumėte rasti jums aktualiausius rezultatus. Į mobiliosios paieškos juostą suvedus užklausą, „Google“ pasiūlys idėjų, kaip galite patikslinti užklausą. Pavyzdžiui, ieškant geriausių Lietuvos miestų atostogoms, „Google“ pateiks siūlomus papildomus raktažodžius, kaip „geriausi Lietuvos miestai atostogoms su šeima“.

Žiniatinklio istorijos. „Google“ siekia paiešką paversti dar vaizdingesne, todėl dar labiau integruoja „Google Web Stories“. Ši funkcija labai primena socialiniame tinkle „Instagram“ matomas istorijas (angl. „Stories). Pavyzdžiui, ieškodami informacijos apie planuojamą aplankyti miestą, galėsite rasti nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuos internete talpina šiuose miestus aplankę žmonės. Naujasis turinio rodymas primena „iOS“ valdiklius (angl. „Widgets“), bakstelėję juos, galėsite atidaryti turinį visame ekrane.

Teksto, vaizdų ir vaizdo įrašų derinimas. Įdiegus atnaujinimus, jums nebereikės perjunginėti skirtukų „Žiniatinklis“, „Vaizdai“ ir „Vaizdo įrašai“, nes „Google“ viską rodys pirmajame puslapyje. Taip matysite aktualiausią turinį iš įvairių šaltinių, nesvarbu, kokio jis formato – teksto, paveikslėlių ar vaizdo įrašų. Balandžio mėnesį „Google“ pristatė daugialypės paieškos funkciją (angl. „Multisearch“), kuri leidžia vartotojams prie nufotografuoto objekto ar turimo paveikslėlio pridėti papildomos informacijos, kaip spalva, taip susiaurinant paiešką. Šiam įrankiui JAV susilaukus didelio populiarumo, per kelis ateinančius mėnesius jis bus pradėtas diegti visame pasaulyje net 70 kalbų.

Nauji žemėlapio naudojimo būdai. Naujovių sulauks ir „Google Maps“ paieška, viena iš naujų funkcijų – „Neighbourhood vibe“, leidžianti pasirinkti kaimynystę ir stebėti, kaip atgyja populiariausios jos vietos. Tai padaryti padės dirbtinio intelekto technologija kartu su „Google Maps“ naudotojų paliktais atsiliepimais, nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Artimiausiais mėnesiais ši funkcija pradės veikti visame pasaulyje „Android“ ir „iOS“ sistemose. „Google“ kuria dar labiau įtraukiantį žemėlapį, naudodama naują funkciją – „Immersive View“. Ji ne tik leis stebėti pasaulio žymiausių objektų nuotraukas iš aukštai, bet ir pateiks naudingą informaciją apie šias vietoves, kaip jų užimtumas, numatomos oro sąlygos ir kur rasti įėjimus į pastato vidų.

Rate this item
(0 votes)
DI burbulas ir su tikrove besimaišanti virtuali realybė: 5 svarbiausios 2023 m. technologijų tendencijos

Lietuviai optimistiški dėl dirbtinio intelekto poveikio paslaugų kokybei, bet baiminasi dėl saviraiškos ir kūrybiškumo suvaržymų

„Logitech Sight“ kamera su dirbtiniu intelektu užtikrina, kad mišrūs darbo susitikimai būtų tokie pat produktyvūs nuotoliniams dalyviams

Skaitmenizuota logistika: lyderiaujančios bendrovės bendradarbiaudamos kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Keitimąsi dovanomis palengvina skaitmeninės platformos: kaip šiemet vardus traukti išmaniai?

Kad duomenys būtų saugūs: 5 kibernetinio saugumo rekomendacijos

Lietuvoje populiarėja nauja savarankiško apsipirkimo galimybė: leidžia atsiskaityti 4 kartus greičiau

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino nepatenkinti konkurentai

„Estoty Vilnius“ ir „Kilo Health“ ėmėsi bendro projekto: sukūrė žaidimą vaikams, mokysiantį sveikos gyvensenos įpročių

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į kokias funkcijas atkreipti dėmesį?

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Pasaulinė 5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais, o Lietuva toliau lenkia kaimynus

RRT ataskaita: „Tele2“ ir toliau turi daugiausiai klientų Lietuvoje, auga duomenų vartojimas

„AGON by AOC“ pristato du itin plačius žaidimų monitorius su 144 Hz/180 Hz ir HDR: CU34G2XE/BK ir CU34G2XP/BK

„Sony Electronics“ kartu su naujienų agentūra „Associated Press“ baigė testuoti pažangią nuotraukų autentifikavimo technologiją, kuri padės kovoti su vaizdo klastotėmis  

Paprastai ir aiškiai: kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?